ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen besloten toestemming als be doeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsre glement, resp. art. 5 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement dd. 24 Augustus 1948 te ver lenen aan: de Firma Studio, Vennootschap tot exploi tatie van bioscooptheaters, Churchill-laan 195 te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van het Studio Theater te 's-Gravenhage, welke bioscooponderneming zij reeds via de Lijst van Geen Bezwaar dreef; Mevrouw de Weduwe M. A. C. Lureman- De Winter, tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploitaties in Tiel en Gel- dermalsen, welke voorheen werden gedreven door wijlen de heer J. M. Lureman. Het Hoofdbestuur besloot voorts zijn desbetref fende beslissing van 21 December 1946 zodanig te interpreteren, dat de heer E. Alter, Stationsweg 76, te 's-Gravenhage, persoonlijk als lid-filmver- huurder onder de naam Spiendal Picture Co. wordt ingeschreven in het Leden- en Bedrij f sre- gister, op voorwaarde dat deze inschrijving ver valt, indien de Erven Friedmann of hun rechtver krijgenden met toestemming van het Hoofdbe stuur de exploitatie van Splendid Film hervatten. Hierbij in de conditie gesteld, dat de exploitatie van Splendid-Film door de heer Alter als bewind voerder wordt beëindigd, zodat hem slechts kan worden toegestaan, de nog lopende filmhuurover- eenkomsten, voorzover deze rechtens aan de fir ma Splendid-Film behoren, af te wikkelen. Het Hoofdbestuur besloot in zijn vergadering van 28 December toestemming als bedoeld in art. 5 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de heer J. B. Beskers, tot het overnemen en voorzetten van de exploitatie van het Astoria Thea ter te Winterswijk, welke bioscoop tot dusverre werd geëxploiteerd door de firma J. B. Beskers Co.; De Burgerlijke Maatschap Lirex, waarvan fir manten zijn de heren M. A. V. Vermin, C. M. en H. J. van der Linden, tot het overnemen en voort zetten van de reisbioscoopexploitatie van de heer M. A. V. Vermin; De heer P. L. van der Ham tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploitatie in het Greenway Theater te Voorschoten, welke voorheen ten name stond van de heer G. H. Groenewegen; de CV. Kok Co., tot het exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal De Zwaan te Wer- vershoof, welke exploitatie niet eerder mag worden aangevangen dan nadat de vermakelijkheidsbelas- ting in de betrokken gemeente is verlaagd tot maxi maal 20/120 van de bruto-recette; de N.V. Gofilex tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal Serrarens te Kloosterzande, welke exploitatie niet eerder mag worden aangevangen dan nadat de vermakelijk- heidsbelasting in de betrokken gemeente is ver laagd tot maximaal 20/120 van de bruto-recette; de N.V. Gofilex tot het gaan exploiteren van een permanente Bioscoop-B in zaal Rosbender te Swal- men; de heer C. F. Scheepers tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in de Wilhelmina zaal te Bocholtz, welke exploitatie niet eerder mag worden aangevangen dan nadat de vermakelijk- heidsbelasting in de betrokken gemeente en in Sim- pelveld is verlaagd tot maximaal 20/120 van de bruto-recette;. de N.V. Filmverhuurkantoor Nederland om wij ziging van de inschrijving in het Bedrij f sregister van haar bedrijfstak d., hierop neerkomende, dat de beperking van de verhuur van journaals tot het Pathé-International-journaal wordt vervangen door een beperking tot de Gaumont Actualités uit Parijs. Voorts besloot het Hoofdbestuur in zijn vergade ring van 28 December afwijzend te beschikken cp de volgende aanvragen, ingediend door: Mevrouw L. Meyer-Schimmerling om toestem ming tot het omzetten van haar filmverhuurkantoor in een naamloze vennootschap; de Firma Minerva Theater om toestemming tot het exploiteren van een permanente bioscoop-B in gebouw ,,De Veluwe" te Apeldoorn; de heer G. van der Weerd om toestemming tot het exploiteren van een permanente bioscoop-B in de Stadsgehoorzaal te Kampen; Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 18 Januari besloten toestemming als hiervoor be doeld te verlenen aan: de Bioscoopstichting te Nuth (L.) tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in de zaal van het R.K. Verenigingsgebouw aldaar, welke exploitatie niet eerder mag worden aan gevangen dan nadat de vermakelijkheidsbelasting in de betrokken gemeente is verlaagd tot maxi maal 20/i20 van de bruto-recette; De Firma Fremo te Naaldwijk tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in 't Schippershuis te Numansdorp, welke exploitatie niet eerder mag worden aangevangen dan nadat

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 11