10 de vermakelijkheidsbelasting in de betrokken ge meente is verlaagd tot maximaal 20/i2o van de bruto-recette; de heer A. Linthout te Nieuw Heivoet, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in de zaal van Café De Sport te Spijkenisse; de heer A. A. Moser te Naaldwijk, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal America te Hoek van Holland; Mevr. N. C. Minden-Oosterhoorn te Amster dam, tot het overnemen en voortzetten van de filmimportzaak Ralph Minden Films, welke voor heen werd gedreven door wijlen de heer R. Minden; de N.V. Filmex te Amsterdam, tot inschrijving in het Bedrijfsregister van de heer H. J. D. Dau- dey als directeur in de plaats van de heer J. de Wind. De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 23 November 1948 enige hoger beroepen behandeld, ingesteld krachtens artikel 7 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement dd. 24 Augustus 1948, door: de heer J. W. van Biene te Arnhem van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij hem de toestemming is geweigerd, tot het door middel van het kopen van de meerder heid der aandelen overnemen en voortzet ten van het filmverhuurkantoor der N.V. Lu- mina Film te Amsterdam; de Firma Van Ouds de Waterwolf, geves tigd te Badhoevedorp, van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde fir ma is geweigerd de inschrijving te haren na me in het Bedrijfsregister van de bioscoop exploitatie Asta Theater in gebouw De Drie Kolommen te Aalsmeer. Beschikkende op het eerste beroep, besloot de Raad de beslissing van het Hoofdbestuur te vernietigen en de gevraagde toestemming tot het overnemen van de Lumina-Film N.V. aan de heer Van Biene te verlenen, echter onder voorwaarde, dat de aandelen der N.V. niet van eigenaar mogen veranderen zonder toestemming van het Hoofdbestuur. De Ledenraad bevestigde de beslissing van het Hoofdbestuur op het tweede beroep, zo dat dus cïe inschrijving in het Bedrijfsregister van een bioscoop in ,,De Drie Kolommen" te Aalsmeer opnieuw werd geweigerd. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 27 October 1948 besloten toestemming als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement dd. 24 Augustus 1948 te verlenen aan: De Firma Spoorbio te Utrecht, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A, en wel een zogenaamde Spoorbio, op het sta tion Delftse Poort te Rotterdam, zulks onder zekere condities. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 12 Januari 1949 besloten toestemming als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement te verlenen aan: Firma Gebrs. Kaptein te Middelharnis, tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop, uit sluitend op het eiland Goeree en Overflakkee. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 12 Januari toestemming als hiervoor be doeld geweigerd aan: de heer S. C. Barnstijn te Utrecht, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop A te Loosduinen (gem. 's-Gravenhage) de heer Jan Oortman te Smilde, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop aldaar. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: de heer P. L. van der Ham, exploitant van het Greenway Theater te Voorschoten; de Bioscoopstichting te Nuth, voor het exploi teren van een permanente bioscoop in het R.K. Verenigingsgebouw aldaar; de Burgerlijke Maatschaap Lirex, waarvan fir manten zijn de heren M. A. V. Vermin, C. M. en H. J. van der Linden, exploiterende een reis bioscoop in Zuid-Limburg. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Liquidatie waarborgsommen Onder verwijzing naar de in dit Orgaan gepu bliceerde toelating van zes nieuwe filmverhuur kantoren zij medegedeeld, dat het lidmaatschap van de Motion Picture Export Association (Netherlands) Inc. wegens verlies van de ver eisten voor het lidmaatschap per 1 Januari 1949 is geëindigd. In verband met de liquidatie van de door deze N.V» gedeponeerde waarborgsom kunnen even tuele vorderingen op deze N.V. binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie bij het Bondsbureau worden ingediend. Voorts is van het lidmaatschap vervallen ver klaard de Firma J. B. Beskers Co., voormalig exploitante van het Astoria Theater te Winters wijk. In verband met de liquidatie van de door deze firma gestorte waarborgsom, kunnen eventuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd bij het Bondsbureau worden ingediend.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 12