IN MEMORIAM COMMISSIE NIEUWE ZAKEN 16 Op 10 December overleed te Den Burg (Texel) in de leeftijd van 60 jaren de heer Klaas Pen, exploitant van Texels Bioscooptheater aldaar. De heer K. Pen, die voor de oorlog reeds enige jaren lid was van de Bond en daarna de zaak overdeed aan zijn zoons A. en H, Pen, moest na de bevrij ding opnieuw de exploitatie der bioscoop op zich nemen, aangezien deze zoons door de Duitsers op Texel waren gefusilleerd. Het Hoofdbestuur heeft aan de reeds zo zwaar getroffen familie zijn leedwezen betuigd met het nieuwe verlies, dat zij thans heeft geleden door het heengaan van de oude heer Pen. De begrafenis vond plaats op Dinsdag 14 De cember des middags om 2.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. In verband met het periodiek aftreden van de leden van de Commissie Nieuwe Zaken en van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken volgens de artikelen 13 C. en 16 C. van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement heeft het Hoofdbestuur, na advies te hebben ingewonnen van de Afde- lingsraad en van de Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders, in zijn vergadering van 6 December jA. be noemd tot leden van de Commissie Nieuwe Zaken de heren C. J. Blad, Amsterdam, J. E. F. de Nijs, Breda, A. Cahn, Amsterdam en L. Groen, Amster dam, alsmede tot plaatsvervangende leden de heren G. M. Th. Gielisse, 's-Gravenhage, en A. J. Dresscher, Amstelveen. Tot leden van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken werden benoemd de heren M. Gerschtano- witz, Rotterdam, Joh. Miedema, Sneek, B. W. G. van Royen, Bussum, C. M. Westland, Wage- ningen, H. S. Boekman, Amsterdam, D. J. van Leen, Dordrecht, J. L. Paerl, Amsterdam en C. S. Roem, 's-Gravenhage, alsmede tot plaatsvervan gende leden de heren Loet C. Barnstijn, 's-Gra venhage, C. J. Milius, Hoogezand, R.' A. van Mourik, Amsterdam en M. J. W. Peters, Venlo. Overeenkomstig de artikelen 14 en 17 van voornoemd reglement hebben de leden der respec tieve Commissies op 3 Januari j.1. bij eenstemmig heid herbenoemd tot voorzitter en plaatsvervan gend voorzitter van de Commissie Nieuwe Zaken de heren Mr. G. M. Greup, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam en Mr. J. Reinders, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht, alsmede tot voorzitter en plaatsvervangend voorzitter van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken de heren Mr. J. Milius, Directeur van de Koninklijke Ver eniging tot het houden van jaarbeurzen in Neder land en Mr. B. Bouman, Algemeen Secretaris van de Aannemers- en Patroons-Bond voor de bouw bedrijven in Nederland. COMMISSIE VOOR CHARITATIEVE RECLAME Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bio scoop-Bond en het Bestuur der Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten hebben, gezien de toevloed van aanvragen om vertoning van reclame voor charitatieve en ande re sociale doeleinden, tegen reductie of wel gra tis, besloten tot wederinstelling van een gemengde commissie ter beoordeling van deze aanvragen, omdat het namelijk in de practijk niet mogelijk is om aan alle verzoeken te voldoen. In deze commissie zijn na wederzijds overleg benoemd: de heren P. J. Burbach (N.V.B.), J. van der Horst (N.B.B.), J. C. A. Meischke (N.V.B.) en B. W. G. van Royen (N.B.B.). Als secretaris zal optraden de heer H. W. Hagenberg. Deze Commissie zal de bioscoopreclame-exploi tanten alsmede de bioscoopdirecties adviseren ter zake van de vertoning van reclame voor charita tieve en andere sociale doeleinden. (Vervolg pag. Il) De Vereniging der Kinemabestuurders van Bel- eië, die gelukkig is deze verlichting der lasten aan het begin van het nieuwe jaar aan te kunnen kon digen, tekent hierbij aan, dat zij met voldoening constateert, dat de Overheid door deze gedeeltelijke aanpassing ,,in zekere mate" de gegrondheid heeft erkend van het verzoek der bioscoopexploitanten. In zekere mate, omdat deze aanpassing haars in ziens nog geenszins als volledig mag worden be schouwd. De verhogingscoëfficient van de prijzen der plaatsen ligt nog steeds hoger dan de tarief verlaging en er is nog geen rekening gehouden met de prijzen, welke boven Fr. 20.liggen. Zij heeft thans derhalve een verzoekschrift inge diend bij het Ministerie van Economische Zaken teneinde een nieuwe reglementering in bredere zin te verkrijgen.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 18