19 EXAMENS BIOSCOOPOPERATEUR 1950. Voor het examen ter verkrijging van het opera teursdiploma hetwelk door de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoopperso neel" dit jaar is gehouden, hadden zich 138 can- didaten aangemeld. Van deze candidaten hadden er 14 de dagcursus gevolgd, zijnde de cursus die genoemde Stichting in Amsterdam organiseert in samenwerking met de Electrotechnische School aldaar en een aantal deskundige medewerkers uit het bedrijf. Van de overige candidaten had ook ditmaal het merendeel de schriftelijke cursus ge volgd. Op het schriftelijke gedeelte van het examen, dat werd gehouden op 25 en 26 Juli in gebouw Bellevue te Amsterdam, verschenen 128 candi daten. De resultaten van het schriftelijk werk waren aanleiding om aan 22 candidaten te be richten dat deelneming aan het mondeling examen geen zin zou hebben. Aan 23 andere candidaten kon worden medegedeeld, dat op grond van zeer goede cijfers, die zij voor de theoretische vakken hadden behaald, door de Examencommissie was besloten hun vrijstelling te verlenen van het mon deling examen in deze vakken. Aan het mondeling examen, dat werd afge nomen op 25, 26, 27, 29 en 30 Augustus, werd in totaal door 114 candidaten deelgenomen. In de theoretische vakken werd wederom geëxami neerd in enkele zalen van het Parkhotel alhier en de practische bekwaamheid der candidaten werd beoordeeld in de cabines van de Amster damse bioscopen Alhambra, City, Hallen, Nög- gerath en Victoria, die daartoe welwillend door de onderscheidene directies beschikbaar werden gesteld. Tevens werd geëxamineerd in de show room en de cabine van het Bondsbureau. Het eindresultaat is geworden dat 62 candida ten zijn geslaagd, dat er 15 in een of meer vak ken een herexamen moeten doen en dat 33 exami nandi zijn afgewezen. Een bijzondere vermelding verdient één can- didaat, te weten de heer A. Hakhof, werkzaam in het Luxor Theater te Amsterdam, die zulke uitstekende cijfers behaalde, dat de Examencom missie hem het diploma „met lof" heeft uitgereikt. Een volledige lijst van de geslaagde candidaten laten wij hieronder volgen. Het corps examinatoren en gecommitteerden bestond dit jaar uit 31 personen, samengesteld uit leerkrachten der cursussen, technici, brandweer deskundigen en deskundigen uit het bioscoop bedrijf. Duidelijk kwam tot uitdrukking, dat de candidaten die de schriftelijke of mondelinge cur sus naar behoren hebben gevolgd op het examen een goed figuur sloegen en practisch allen in aan merking konden komen voor het diploma. GESLAAGDE CANDIDATEN VOOR BIOSCOOPOPERATEUR 1950 Naam Theater Flaats Diploma Allaert, J. A. Corso Amsterdam A Beeldman, M. Rustende Jager Bergen B Bekkers, W. Th. Centraal Helmond B Bezemer, C. den Asta Gorinchem B Biene, I. L. van Rex 's-Gravenhage B Blaauboer, C. Rialto Amsterdam B Boonstra, E. J. Luxor 's-Hertogenbosch B Bosch, H. H. van den Royal Maastricht B Boschman, H. A. Victoria Wijchen B Brood, L. I. Frans Hals Haarlem B Buitenhuis, W. J. Minerva Apeldoorn B Buytenhek, M. A. Spaarne Haarlem A Drinkenburg, F. A. Flora 's-Gravenhage A Faber, B. Nutsbioscoop Driebergen A Frie, H. W. G. De Liefde Amsterdam A Geense, C. Luxor Vlissingen B Gelens, J. M. Plaza Amsterdam B Gerritsen, J. H. Cultura Amsterdam B Glaasker, A. G. Luxor Groningen B Grether, H. E. Royal Heerlen B Hakhcff, A. Luxor Amsterdam B Hartog, P. National Amsterdam B Heus, J. Victoria Amsterdam A Hogervorst, P. Legerfilm- en Fotodienst 's-Gravenhage A Holm, H. E. Royal en Roxy Geleen A Jilleba, J. Alhambra Vlissingen B Kamperdijk, W. Centraal Apeldoorn B Kerkwijk, J. H. van Cinema Parisien Amsterdam B Kroneberg, L. H. Apollo Amsterdam A Kunkels, J. P. Royal Roermond A Leefkens, B. Westend Amsterdam A Leeuwen, J. D. van Capitol 's-Gravenhage B Lucas, W. G. Alhambra Amsterdam A Metz, H. A. Passage Amsterdam A Meulenbroek, A. J. Rialto Amsterdam B Mikkenie, J. G. Asta Schaesberg B Mojet, J. City en Flora 's-Gravenhage A Mol L. C. de Militair A Monte Lyon, M. del Gevaert 's-Gravenhage B Noevers, H. A Ooykaas, M. C. Arnhems Arnhem B Otterloo, Z. H. van City Wageningen B Otterspeer, W. Centraal Apeldoorn B Pasch, A. F. van der Metropole Tilburg B Peeters, W. Roxy Amsterdam A Ploeg, J. van der Roxy Gorinchem B Rinsum, E. van Victoria Rotterdam B Roep, J. A. C. City, Flora, Palace Utrecht B Schefer, W. P. Cineac 's-Gravenhage B Schippers, Th. Hollywood 's-Gravenhage B Schoenmaker, H. Rembrandt Utrecht B Schüller, F. Nieuwe Boxtel B Slotboom, J. W. Tuschinski Amsterdam B Spannenburg, S. Schouwburg Harlingen A Stokman, B. E. Hollywood 's-Gravenhage B Teuwisse, S. N. Metropole- Tuschinski 's-Gravenhage B Velthuis, J. G. Marine Opleidingsk. Hilversum B Verbij, J. W. City Amsterdam B Visser, A. Colosseum Rotterdam A Vos, A. Luxor Waalwijk A Waterman, J. M. Zonnehuis Amsterdam B Zuidijk, P. Grand Goes B

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 20