Koninklijke belangstelling voor de filmproductie Tk AN de première van de nieuwste Nederlandse film jf~\ »De dijk is dicht" van PolygoonlProfilti in het Haagse Passage Theater is de glans en de luister verleend van een officieel Koninklijk bezoek. Hare Majesteit de Koningin, die vergezeld was van enige leden harev hofhouding, heeft, gezeten tussen de Minister- President en diens echtgenote, de gehele voorstelling met intense belangstelling bijgewoond. Na afloop heeft zij zich in de foyer van. de bioscoop bijna drie kwartier op ongedwongen wijze onderhouden met de producenten, de regisseur en de medewerkers van de film alsook met de Bondsvoorzitter. Hare Majesteit heeft haar hoge ingenomenheid betuigd met hetgeen tot stand was gebracht, en velerlei blijken ge geven van haar belangstelling. Dit vorstelijk gebaat- heeft blijde voldoening gewekt in de kringen van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Het geldt in de eerste plaats de producenten, die onder de uiterst moeilijke fiscale omstandigheden waaronder ons bedrijf leeft, het initiatief dat zij eenmaal genomen hadden. hebben willen voleinden en wel op een wijze die de hoogste belangstelling waardig deed zijn; het geldt ook de regisseur van de film en alle artistieke en technische medewerkers, het geldt de Nederlandse productie in het algemeen en ons gehele bedrijf. De belangstelling welke allerwege ook in leidende kringen, voor ons bedrijf groeiende is, is hiermede na jaren gekomen op het hoogste niveau en wel voor het eerst in de geschie denis van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf Wij sluiten ons allen gaarne aan bij de dank die de Bondsvoorzitter Hare Majesteit heeft gebracht voor haar komst. Mogen al onze leden er een stimulans in zien om in hun ondernemingen, welke deze op het uitgestrekte terrein van film- en bioscoop ook zijn, de betekenis van hun mooie bedrijf indachtig te zijn. Moge het bezoek van Hare Majesteit de Nederlandse filmproductie stimuleren en moge het de liefde, welke in onze gelederen voor het vorstenhuis levendig is, sterken. Hare Majesteit betreedt, begeleid door Zijne Excellentie de Minister-President, het Passage Theater te 's-Gravenhage ter bijwoning van de première van de film „De dijk is dicht", die thans met zo'n verblijdend succes in onze bioscopen wordt vertoond.

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 6