D Krommenie De Raad van de gemeente Krommenie besloot in zijn vergadering van 25 October j.1. op voorstel van Burgemeester en Wethouders om de verma- kelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 c/c te brengen op 25'%. In hun aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1951 hadden Burgemeester en Wethouders reeds medegedeeld, dat zij het in het belang van het culturele leven in de gemeente gewenst achtten de belasting op vermakelijkheden enigermate te verlichten. Oostburg De Raad der gemeente Oostburg heeft op Vrij dag 20 October j.1. besloten de belasting op film voorstellingen te verlagen tot 20 Dit besluit werd genomen naar aanleiding van een request, dat door de heer P. F. Standaert, ex ploitant van het Ledel Theater, aan de Raad v/as gericht. Swalmen De N.V. Gofilex, exploitante van bioscoop Ros- bender te Swalmen, zag haar pogingen om ver lichting van vermakelijkheidsbelasting te 'ver krijgen bekroond, toen de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 21 Augustus jl. op voor stel van Burgemeester en Wethouders besloot de belasting op filmvertoningen van 35 te ver lagen tot 25 De Raad overwoog in zijn beslissing, dat de vermakelijkheidsbelasting zo zwaar op de onder nemers drukt, dat bij handhaving van de bestaan de tarieven verlies zal worden geleden; dat ten gevolge hiervan minder vermakelijkheden zullen plaatsvinden, waardoor de opbrengst der belas ting aanmerkelijk zal dalen, zodat een verlaging der belastingtarieven voor deze vermakelijkhe den derhalve in het belang der gemeente is. De verordening treedt in werking op 1 Januari a.s. De Financiële Commissie van de Senaat der Ver- 1 enigde Staten van Amerika deelde primo September in een verslag aan de Senatoren mede, dat de accijns op televisie-ontvangtoestellen gerechtvaardigd is „om- 1 dat de film en andere concurrerende media eveneens zijn belast". I Het rapport zegt onder meer: „Uw commissie ge- 1 looft, dat het oneerlijke concurrentie is op de een van deze sterk concurrerende vormen van ontspan- f ning wel en op de ander geen belasting te heffen". Wij menen dat dit principe evenzeer geldt ten aan- zien van een discriminerend gradueel verschil in heffing op de diverse vormen van ontspanning. niiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiii|^ AANVULLING KEURINGSBESLUIT 14 JUNI 1950 ,,De Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring heeft in haar ver gadering van 23 Augustus 1950 besloten, dat de bepalingen van haar besluit van 14 Juni 1950, i.c. het eerste lid, enige uitbreiding behoeven. Volgens dit eerste lid is het slechts mogelijk or.-> een film in gewijzigde samenstelling ter keuring aan te bieden, nadat de film door een /zerkeurings- commissie niet voor openbare vertoning is toege laten. Naar de mening van de Huishoudelijke Com missie schuilt hierin een onbillijkheid t.o.v. dege nen, die voor een film geen herkeuring wensen, omdat zij b.v. door de motivering van de keu ringscommissie overtuigd worden van de juistheid der genomen beslissing en daarom prefereren de film in een gewijzigde samenstelling ter keuring aan te bieden. Door de thans geldende voorschrif ten zouden zij echter toch genoodzaakt zijn eerst een herkeuring te verzoeken en de daaraan ver bonden hoge kosten te voldoen, ofschoon dit in het geheel niet in de bedoeling van de aanvrager ligt. Te dien einde heeft de Huishoudelijke Commis sie besloten, dat lid 1 van haar besluit van 14 Juni 1950 wordt genoemd lid 1 a. Voorts wordt aan het besluit toegevoegd een lid 1 b, dat luidt: 1 b. dat een na keuring niet toegelaten film on der de in lid 1 a genoemde voorwaarden eveneens ter keuring kan worden aangebo den met dien verstande, dat indien de termijn van 30 dagen bedoeld in artikel 28 sub c van het Bioscoopbesluit niet is verstreken, de keuringsaanvrage zal moeten zijn verge zeld van een schriftelijke verklaring dat van het recht tot het vragen van een herkeuring geen gebruik zal worden gemaakt." BEËINDIGING DONATEURSCHAP EN INSCHRIJVING ERKEND HANDELAAR Aangezien de Electrotechnische Fabriek A. de Hoop N.V. te Rotterdam niet meer in koolspitsen handelt is haar donateurschap van de Bond op haar verzoek beëindigd, waarmede tevens de in schrijving als erkend handelaar in technische ap paraten is vervallen. NlllüimilNIIIIIINIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlQ

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 8