GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 8 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergadering besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Be drij f sreglement aan: de heer J. J. Litjens te Velden tot het gaan ex ploiteren van een permanente bioscoop-B in de zaal Het Centrum aan de Markt 75 te Velden (gemeente Arcen en Velden), zulks onder be paalde voorwaarden; de heer J. J. Abeln te Emmer-Compascuum, tot het gaan exploiteren van de volgende permanente bioscopen-B: De Vergulde Valk te Egmond a. Zee, De Rustende Jager te Heilo, Zaal Veldhuis te Vlagtwedde; Mejuffrouw M. Weber te Alkmaar tot het gaan exploiteren van de permanente bioscopen A.B.T. (thans genaamd: Rex Theater),' en Cinema Ame- ricain te Alkmaar, zulks onder speciale condities. (Deze bioscopen werden tot dusver via de Lijst van Geen Bezwaar geëxploiteerd); De N.V. Algemene Maatschappij tot Exploitatie van Filmtheaters i.o, ,.Amef" Herengracht 91 te Amsterdam (Mr. P. A. Meerburg en P. Kijzer). tot het gaan exploiteren van de permanente bio scoop-A: Amicitia Theater te 's-Gravenhage, zulks onder bepaalde condities. (Deze bioscoop werd tot dusver geëxploiteerd door de N.V. Buf fetmaatschappij De Residentie); de heer F. van 't Hoft, Rijksstraatweg 97 te Leersum tot het gaan exploiteren van een per manente bioscoop-B in gebouw Het Centrum, aldaar; de heer A. G. Visser, Laanstraat 96 te Baarn tot het gaan exploiteren van de voorheen door zijn vader, de heer G. Visser, geëxploiteerde bio scoop-A: Flora Theater te Baarn; Mevrouw M. van Wely-Luxembourg te Arn hem tot het gaan exploiteren van de volgende permanente bioscopen-B: Thalia Theater te Hansweert, Nutsgebouw te Nijkerk. Het Hoofdbestuur heeft verder goedgekeurd, dat de laatste vijf nog ten name van de heer Dr. H. Kahlenberg staande aandelen der N.V. Lumina Film worden overgedragen aan de Erven van wijlen de heer J. J. W. van Biene. Tevens heeft het besloten om in verband met de tijdelijke voor ziening in de leiding van deze N.V. de heer Ch. van Biene in het Bedrij f sregister in te schrijven tot 1 Januari 1951, zulks ter vervanging van de heer Dr. H. Kahlenberg, die als zodanig is afge treden. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten afwijzend te be schikken op de volgende aanvragen, ingediend door: de firma E. M. Weisman Zn. (M. W. Photo Films) te 's-Gravenhage om herziening van zijn vroegere beslissingen, waarbij haar werd gewei gerd naast de bedrijfstak b van een filmverhuur kantoor tevens te mogen uitoefenen de bedrijfs tak a van een filmverhuurkantoor, neerkomende op het verhuren van normale speelfilms; Mevrouw N. C. Minden-Oosterhoorn om dis pensatie als bedoeld in artikel 19E) van het Alge meen Bedrijfsreglement voor de behandeling ener door haar bij de Commissie Nieuwe Zaken in te dienen aanvrage tot exploitatie van de bedrijfs tak a van een filmverhuurkantoor. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 23 Augustus gehouden zitting besloten afwijzend te beschikken op de volgende aanvragen, ingediend door: de heer P. A. M. Hoogeveen Azn. te Bloemen- daal tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A te Heemstede; de stichting Stichting Westend", tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het pand Westend Theater, Poirterstraat 2 te Tilburg; de N.V. Theatron i.o. (B. H. Dommering en W. Bruning) tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A in de plaats Vlagtwedde. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 7 Augustus 1950 gehouden zitting behan deld een hoger beroep, ingesteld door de Firma Minerva Theater en de Firma Centraal Theater te Apeldoorn tegen de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Tivoli Theater toestemming als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement werd verleend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Nieuw straat 81 te Apeldoorn, alsmede een hoger beroep van de Firma Minerva Theater tegen de beslis sing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de genoemde firma toestemming was gewei gerd tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het gebouw De Veluwe, aldaar. De Beroepcommissie bevestigde de eerstgenoem de beslissing en vernietigde de tweede. Als gevolg hiervan werd derhalve in hoogste instantie toe stemming verleend voor de exploitatie van een

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 9