DIPLOMA'S 1951 Deze films zullen voornamelijk op de buitenland se markt verworven mceten worden. Een even tuele strijd tussen de N.B.B, en de Nederlandse T.V. zal door de buitenlandse producenten maar al te graag worden uitgespeeld ten koste van onze deviezen, om eens een enkele mogelijkheid te noemen. Al slaan verscheidene bioscoopexploitanten de ontwikkeling van de T.V. met lede ogen gade, het stemt hoopvol, dat het Hoofdbestuur van de N.B.B, een vrijwel algemeen goedgekeurde mach tiging verkreeg om de Cinetone Studio's voor de T.V. ter beschikking te stellen. Door deze beslis sing werd de grondslag voor een overleg tussen deze beide bedrijfstakken gelegd. Indien de om roepverenigingen dit overleg van de hand wij zen, rust op hen een aanzienlijk deel van de ver antwoordelijkheid voor de dan te verwachten moeilijkheden met de bioscoopbedrijven. Hoopvol was de geste van de N.B.B. ook voor de Nederlandse filmproductie. De grootste moei lijkheid waarvoor de Nederlandse speelfilmpro ductie staat, is de amortisatie. Samenwerking van T.V. en film in één bedrijf, dat daardoor aan zienlijk rendabeler zou kunnen werken, zou voor beide partijen leiden tot vermindering der pro ductiekosten en dus grotere amortisatiekansen, Ook voor de Nederlandse cineasten en voor de technici van de studio's was dit een hoopvol teken. Nederland heeft geen overmaat van deze krachten. Het oprichten van een aparte studio voor T.V. betekent in eerste aanleg, dat men elkaar de krachten gaat onttrekken. Beide be drijven zitten dus in de aanloopperiode zonder voldoende of voldoende geschoold personeel. Men mag verwachten, dat in geval van een conflict al deze mensen in dit conflict mede wor den betrokken. Men zal moeten gaan k/'ezen öf voor de T.V. öf voor de film, zodat in plaats van werkuitbreiding een dergelijke toestand een beperking van mogelijkheden zou gaan betekenen. Dit zijn slechts enkele facetten van de toe stand in het geval van een conflict tussen T.V. en film. Moge gezond verstand en begrip voor het algemeen welzijn zoveel kracht opbrengen bij de verantwoordelijke partijen, dat persoonlijke ambities hieraan ondergeschikt zullen blijken te zijn." Het Bondsbureau is overgegaan tot het uit schrijven van Bondsdiploma's voor het jaar 1951 (hoogstens twee per zaak) ten behoeve van hen, die als alleen-eigenaar, bestuurder of leider over eenkomstig de reglementaire bepalingen in het Bedrijfsregister respectievelijk op het lidmaat schapsformulier staan ingeschreven. Eveneens zullen worden uitgereikt beurs diploma's die 2,50 per stuk kosten, en bewijzen van donateurschap. Leden en donateurs, die een of meer der hier voor bedoelde diploma's wensen te ontvangen, gelieven hiervan opgave te doen aan het Bonds bureau met vermelding van namen en voorletters der betrokken personen en onder toezending van één pasfoto per persoon, formaat: 3 x 3]A cm., alsmede, voor wat betreft de beursdiploma's, on der gelijktijdige betaling van 2,50 per diploma. Bovendien zullen worden uitgereikt diploma's voor oorlogsinvaliden, die door de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht aan het Bonds bureau zijn opgegeven. Houders van deze bewij zen voor kosteloos bioscoopbezoek zijn alleen militairen, leden van de illegaliteit of van de koopvaardij, die door hun strijd tegen de vijand invalide zijn geworden. Zij, wier invaliditeit door het verloop van tijd beneden een zeker percentage is gedaald, worden door de Geneeskundige Dienst van de lijsten afgevoerd. Al ontbreken dus uiter lijke kenmerken van letsel, zulks betekent niet, dat deze personen valide zijn. De leden worden verzocht met het aanvragen van diploma's niet te lang te wachten, ten einde vertraging in de verzending te voorkomen. Wat de oorlogsinvaliden betreft, vertrouwen wij dat de leden hun personeel zullen instrueren deze personen evenals voorheen met welwillend heid te behandelen. De diploma's 1950 blijven, zoals te doen ge bruikelijk, ook in het nieuwe jaar nog enige tijd geldig tot nadere aankondiging. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: J. L. Wille te Zaltbommel voor het exploiteren van het Luxor Theater, aldaar; de CV. Amvo, (beherend vennoot N. Veer man) te Volendam voor het exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A te Vo lendam. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd aan het Bondsbureau in te zenden. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies van de vereisten is van het lidmaatschap vervallen verklaard: Mevrouw M. van Wely-Luxembourg te Arn hem, voormalig exploitante van een reisbioscoop en enige permanente bioscopen. 14

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 15