met de tot dusverre gebezigde filmlijm en dat bovendien het lassen bijzondere zorg vereist, om dat de droogtijd tamelijk lang is, te weten onge veer 30 seconden. Als gevolg hiervan is het ma ken van deugdelijke lassen uit de hand ondoenlijk; het levert het risico op, dat de films tijdens de projectie herhaaldelijk zullen Breken, waardoor groot gevaar voor ernstige filmbeschadiging ont staat. Derhalve raadt de Technische Commissie alle leden-exploitanten dringend aan hun cabine-inven taris zo spoedig mogelijk te completeren met een filmplakpers en met een hoeveelheid filmlijm die geschikt is voor het lassen van onbrandbaar film materiaal. Om te vermijden dat ongelukken ontstaan door verwarring van brandbaar met onbrandbaar ma teriaal worden tevens maatregelen overwogen, die er toe zullen leiden dat beide materiaalsoorten ge makkelijk van elkaar te onderscheiden zullen zijn. DOORZENDING VAN FILMS EN RECLAMEMATERIAAL Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat overeenkomstig het bepaalde in artikel 19 van de Bondsvoorwaarden de huurders verplicht zijn films en reclamemateriaal per eerste gelegenheid na de laatste voorstelling waarvoor zij bestemd waren, door te zenden aan het door de verhuur der opgegeven adres. Helaas komt het nog steeds veelvuldig voor dat het reclamemateriaal niet tijdig wordt doorgezonden respectievelijk aan de verhuurder geretourneerd, hetgeen tot allerlei onaangenaamheden en moeilijkheden aanleiding geeft. Hetzelfde geldt ten aanzien van voorfilms die dikwijls in plaats van in het opgegeven theater ten kantore van de filmverhuurder terecht komen. Ook dit leidt tot stagnatie en geeft onnodige moei lijkheden. Met het oog op het vorenstaande verzoeken wij de leden nogmaals dringend ook ten aanzien van voorfilms en reclamemateriaal strikt de hand te houden aan hetgeen in de Bondsvoorwaarden is bepaald. Daarenboven dringen wij er opnieuw op aan het reclamemateriaal, evenals de films, met de vereiste zorgvuldigheid te behandelen. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Zie ook onder Algemeen Bedrijfsreglement Toe lating lidmaatschap en Beëindiging lidmaatschap. (Opgave nr. 6). Pag. 3 en 45: Afdelingsraad en Rotterdam Co- losseum. Adres en tel.nr. van C. van Wil ligen als volgt wijzigen: Prins von Wied- laan 1 te Wassenaar, tel. 3707. Pag. 5: Afdeling Het Noorden. Adres en tel.nr. secretariaat als volgt wijzigen: Verlengde Visserstraat 10a, tel. 24327. Pag. 8: Technische Commissie. Benoemd tot Voorzitter: D. J. van Leen, Dordrecht. Toevoegen als leden: L. B. Kagenaar, Utrecht en S. Barnstijn, Utrecht. Pag. 8: Stichting I.O.T.B. Benoemd tot Voorzit ter: S Barnstijn, Utrecht. Vervangen: J. B. Roelofs door J. H. Scheltema de Heere. Schrappen: het woord „Vice-Voorzitter". Pag. 11: Aardenburg. Afd. Centrum wijzigen in afd. Westen. Pag. 11: Alkmaar, Americain en Rex (voorheen A.B.T.). Schrappen: lijst van geen bezwaar" en ..beheerder" en wat verder is vermeld. Toevoegen: mej. M. Weber corr.adres: Langestraat 92. Leider Americain: N. Reiff. Leider Rex: mej. C. C. Weber. Pag. 14: Amsterdam, Odeon Theater. Schrappen: Mevr. P. J. Boekman-Ernst, leidster. Pag. 15: Apeldoorn. Toevoegen: Tivoli Theater, Nieuwstraat 81, tel. 2084, N.V. Tivoli, corr.-adr-^s: Snou- ckaertlaan 4, Amersfoort, tel. K 3490 4632, K. R. de Roos en J. Nijland Jr., directeuren. Pag. 18: Boxmeer. Correspondentie-adres Bio scoop „Riche" luidt: J. J. v. d. Bosch, Elzenstraat 4a, Boxmeer. Pag. 21: Delft, Flora. Correspondentie-adres luidt: Verwersdijk 1, Delft. Toevoegen: Th. A. M. en D. C. J. M. Peeters, leiders. Pag. 24: Eindhoven. Toevoegen: Plaza Theater, Leenderweg, N.V. City Theater, etc. (Zie verder onder City). Pag. 26: Glanerbrug, Luxor. Toevoegen: mej. C. J. Vonder, leidster. Pag. 27: 's-Gravenhage. Schrappen: Amicitia Bio scoop en alles wat hierna is vermeld. Toevoegen: Kriterion Theater, Westeinde 15 tel. 29 Qiimiimiiiiiniiiuiiiiniiiiniiiiiimnminimumhuwimi11imimmmiiim|~| „Er zijn nog geen half dozijn gevallen in de 45.000, die ik heb behandeld, waarbij films zelfs maar naar I voren werden gebracht als een medewerkende factor 1 aan het gedragsprobleem." (C a m i I I e K e I I e y, rechter van het I Memphis Juvenile Court: Boxoffice, Mei 1947, p. 111). U''""in""""™immiiiiiimmimmijmmimiiuumuiimiiuimmimmiUHMWMtn

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 30