117159, (Mevr. G. Visser—Wallast, leidster), N.V. Amef i/v, corr.-adres: Roeterstraat 3436, Amsterdam, tel. 52592—50244, Mr. P. A. Meerburg en P. Kijzer, directeuren. Pag. 28: 's-Gravenhage, Corso. Correspondentie adres luidt: Prinsestraat 40. Toevoegen: Mevr. H. A. C. Schoonvan Kersber- gen, leidster. Pag. 30 en 57: Haamstede en Zierikzee. Corres pondentie-adres en tel.nr. van N.V. De Concertzaal als volgt wijzigen: Post- straat C 108, tel. 113. Pag. 31: Toevoegen: Hansweert (Afd. Westen). (Geen kengetal). Thalia Theater, Schoolstraat 2, Mevr. M. van WelyLuxembourg, etc. (Zie verder onder Coevorden). Pag. 33: Hilversum, Rex. Correspondentie-adres als volgt wijzigen: Bachiaan 47 te Hil versum, tel. 2327. Pag. 34: Huissen, Apollo. Toevoegen: Mevr. M. ScheepersPeters, leidster. Pag. 38: Maarssen, Harmonie. Toevoegen: J. Huntelaar, leider. Pag. 39: St. Michielsgestel, Bio Big. Toevoegen: Mevr. J. A. B. v. d. Biggelaar, leidster. Pag. 41: Noordwijk-Binnen, Royal. Correspon dentie-adres en tel.nr. als volgt wijzigen: Van Panhuysstraat 64, tel. 3024. Pag.41: Toevoegen: Nijkerk (Afd. Oosten). K 3494 (district Utrecht). Bioscoop Nutsgebouw, Mevr. M. van WelyLuxembourg, etc. Zie verder on der Coevorden). Pag. 44: Oudewater. Naam Bioscoop ,,R.K. Ver enigingsgebouw" wijzigen in Bioscoop ,,Het Centrum". Pag. 51: Utrecht, City, Camera (voorheen Flora) en Palace. Toevoegen: leiders City Theater: N. Hoeyenbos en J. Donkervoet; leider Flora Theater: C. M. v. d. Keilen; leider Palace Theater: J. B. Fust; algemeen leider: Mevr. H. WolffStein. Pag. 54: Wassenaar. Naam Centraal Bioscoop wijzigen in Astra Theater. Pag. 57: Zeist, City. Schrappen: J. Eichwald. Pag. 58: Zutphen, Luxor. Toevoegen: A. A. Zie ren, leider. Pag. 58: Zutphen, Odeon. Toevoegen: A. Pijl, leider. Paq. 59: Breda, J. C. M. Maas. Correspondentie adres luidt: Postbus 58 te Dordrecht. Pag. 61. Amsterdam, Actueel Film. Toevoegen: J. A. C. Arendse, directeur. Pag. 64: Amsterdam, Filmfabriek Holland. Toevoegen: Mevr. A. M. Maclean— Kolkmeyer, technisch leidster. Pag. 64: Amsterdam, Ned. Filmond. Visie. Privé- adres Max de Haas als volgt wijzigen: Beethovenstraat 101 hs, tel. 97843. TOEPASSING VAN ARTIKEL 15 DER STATUTEN 30 Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten in zijn vergade ring van Dinsdag 7 November 1950 gehoord de heer N. H. Schinkel, exploiterende Cinema Schinkel te Pur merend, terzake van de klacht: dat hij in strijd met de artikelen 8 en 9 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, artikel 3 D van het Reglement Recette-Controle en artikel 3 van het Contributiebesluit, gedurende he! tijdvak van 19 Augustus 1949 t/m 3 October 1950 onjuist heeft afgerekend aan de verhuurders, de auteurs- prijzen over de recettes, respectievelijk aan het Bonds bureau de over de recettes verschuldigde contributie, en besloten hem een boete van 1.000.op te leggen en deze straf te publiceren, ongeacht de voorschriften welke hem alsnog door het Bondsbureau zullen worden gegeven, ten einde de juiste nakoming van zijn verplichtingen jegens de filmverhuurders en de Bond te garanderen en ongeacht de door hem aan de filmverhuurders overeenkomstig hei rapport van het Bondsbureau te verrichten nabetalingen. Dit besluit is gegrond op de volgende overwegingen: dat het Bondsbureau een onderzoek heeft ingesteld be treffende de door de heer Schinkel in de Cinema Schinkel te Purmerend over de periode van 19 Augustus 1949 tot en met 3 October 1950 verkochte en aan de filmverhuur ders en het Bondsbureau verantwoorde entreebewijzen; dat tijdens dit onderzoek is komen vast te staan, dat 2.721 verkochte entreebewijzen ad 0.75 en 691 verkochte entreebewijzen ad 0.50, waarvan de gezamenlijke bruto- waarde 2.386.25 bedroeg, opzettelijk buiten de verant woording aan de filmverhuurders en het Bondsbureau zijn gehouden; dat als gevolg daarvan, voorzover dit ondanks de ver warde financiële administratie van de heer Schinkel valt na te gaan, aan de betrokken filmverhuurders in totaal 574.86 aan filmhuur en aan het Bondsbureau 25.72 aan contributie zijn onthouden; dat de heer Schinkel het hem ten laste gelegde heeft er kend en daarvoor verschillende tegenstrijdige verklaringen heeft gegeven, die echter naar de mening van het Hoofd bestuur geen enkele verontschuldiging kunnen vormen voor de geconstateerde onregelmatigheden; dat het niet-afdragen van de auteursprijs op basis var het overeengekomen percentage der werkelijk per filmpro gramma gemaakte netto-recette in strijd is met de artikelen 8 en 9 der Bondsvoorwaarden, welke onder meer uitdrukke lijk bepalen, dat de huurder verplicht is tot betaling van de volle overeengekomen auteursprijs, welke uiterlijk op de Dinsdag volgende op de vertoningsweek in het bezit van de verhuurder moet zijn, alsmede met artikel 3 D van het Reglement Recette-Controle, hetwelk de leden-exploitanten de verplichting oplegt in een recetteboek of op recettestaten in te vullen de nummers en aantallen der verkochte entree bewijzen en van de daaruit resulterende bruto-recette met alle voorstellingen;

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 31