--NIEUWS UIT DE CABINE^ Examens bioscoopoperateur 1951 Voor het examen ter verkrijging van het opera teursdiploma hetwelk jaarlijks door de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel" wordt afgenomen, hebben zich dit jaar slechts 58 candidaten aangemeld. Dit in verhouding tot voorgaande jaren betrekkelijk kleine aantal examinandi is verklaarbaar indien men weet dat er dit jaar geen enkele schriftelijke cursus is voltooid. De verschillende thans lopende cursussen zijn, behoudens die welke in Januari 1950 is gestart, begonnen na het vorige opera teursexamen. De deelnemers aan de cursus die in Januari 1950 is begonnen, zullen hun studie in het begin van het volgend jaar hebben voltooid, zodat zij aan het examen 1952 kunnen deelnemen. De candidaten die thans examen hebben gedaan hebben op een enkele uitzondering na oudere cur sussen gevolgd en een aantal hunner had ook reeds het vorig jaar examen gedaan, echter zon der het gewenste resultaat te bereiken. Op het schriftelijk gedeelte van het examen, dat werd gehouden op 24 en 25 Juli 1951 in het Ge bouw ,,De Kroon" aan het Rembrandtplein te Amsterdam, verschenen 53 candidaten. De resul taten van het schriftelijk werk gaven aanleiding om aan twaalf candidaten te berichten dat deel neming aan het mondeling examen weinig zin zou hebben. Aan vier andere candidaten kon daaren tegen worden medegedeeld dat op grond van zeer goede cijfers die zij voor de theoretische vakken hadden behaald, door de Examencommissie was besloten hun vrijstelling te verlenen van het mon deling examen in deze vakken. Het mondeling examen vond plaats op 28 en 29 Augustus 1951 in het Parkhotel te Amsterdam voor wat theoretische vakken betreft en in de cabines van de Amsterdamse bioscopen Alham- bra, City en Hallen, die daartoe welwillend dooi de onderscheidene directies beschikbaar werden gesteld. In deze bioscopen, alsook in de showroom en de cabine van het Bondsbureau werd geëxami neerd in de vakken practijk en brandveiligheids voorschriften. Aan het mondeling examen werd door 44 can didaten deelgenomen, waarvan er ten slotte 19 zijn geslaagd, 13 werden afgewezen en 10 in de gelegenheid werden gesteld om in December a.s. in een of enkele vakken een herexamen af te leggen. Twee deelnemers aan het mondeling examen waren door bijzondere omstandigheden niet in staat geweest het schriftelijke examen af te leg gen en op grond van de mondeling behaalde cijfers zullen zij in de gelegenheid worden gesteld in December alsnog schriftelijk examen te doen. Van het totaal aantal candidaten dat aan het examen heeft deelgenomen, zijnde 55, werden er 23 afgewezen. Wederom bleek duidelijk dat dit naar verhou ding grote aantal afwijzingen voor een belangrijk deel te wijten is aan een gebrek aan interesse dat verscheidene operateurs voor hun vak en wat daarmede samenhangt nog steeds schijnen te hebben. Enige leerling-operateurs, die voor het eerst aan het examen deelnamen en nog slechts betrekkelijk korte tijd in het bedrijf werkzaam zijn, maar kennelijk de operateurscursus met de nodige ernst hadden gevolgd, slaagden zonder moeite en verkregen over het algemeen behoor lijke cijfers. Daar staat tegenover dat er andere candidaten waren die ook reeds het vorig jaar zijn afgewezen en thans wederom over de gehele linie slechte of zeer matige cijfers verkregen. In die gevallen bleek als regel dat zij in het afgelopen jaar niet de minste moeite hadden gedaan om de leerstof onder de knie te krijgen. De Examencom missie stelde zich op het standpunt dat dergelijke .krachten" uit het bedrijf dienen te worden ge weerd. Ten slotte zij nog vermeld dat het corps exami natoren en gecommitteerden dit jaar bestond uit 22 personen, waaronder leerkrachten van de Electro-Technische School, brandweerdeskundi gen, technici en deskundigen uit het bioscoop bedrijf. Een overzicht van de geslaagde candidaten laten wij hieronder volgen: Naam Theater Van Andel, H. Rex Van Beest, C. J. Ceintuur Bogaard, P. v. d. Royal Dusoswa, P. E. Luxor Dijkers, H. H. A. Grand Heins, J. W. Roskam Plaats Den Haag Amsterdam Tilburg Leiden Breda Loosduinen Diploma B A A B B B 24

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 25