vergadering van Woensdag 26 November j.1. genomen besluit is de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen in die gemeente op voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders verlaagd tot 20 Burgemeester en Wethouders hadden er in de motivering van hun voorscel op gewezen, dat het filmbezoek dusdanig was teruggelopen, dat een percentage van 20 aannemelijk is. Met dit besluit is thans in alle plaatsen van enige betekenis in de provincie Drenthe de be lasting op vermakelijkheden voor filmvoorstellin gen tot een redelijk percentage teruggebracht, met uitzondering van de gemeente Hoogeveen. Middelburg Met het besluit, dat door de Raad van de ge meente Middelburg in zijn op Dinsdag 7 October j.1. gehouden vergadering genomen werd, om de vermakelijkheidsbelasting tot 25 c/r te verlagen, is thans in alle gemeenten van de provincie Zeeland waar bioscopen gevestigd zijn de vermakelijk heidsbelasting tot 20 respectievelijk 25 terug gebracht. In hun voorstel aan de Raad hadden Burge meester en Wethouders er op gewezen, dat, nu de kortingsregeling is konen te vervallen en de gemeenten de heffing van de vermakelijkheidsbe lasting in vrijheid kunnen bepalen, zij het niet onredelijk achtten het tarief op filmvoorstellingen van 35 op 25 te verlagen. Het heffingspercentage op vertoningen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Wei is 20 De gewijzigde verordening zal op 1 Januari 1953 in werking treden. Monster Bij Koninklijk Besluit van 15 September 1952 is goedgekeurd de door de Raad van de gemeente Monster in zijn op 29 Juli gehouden vergadering gewijzigde verordening op de heffing van verma kelijkheidsbelasting. Burgemeester en Wethouders hadden de Raad bij hun voorstel geadviseerd om het oorspronke lijke belastingpercentage van 20, hetwelk in 194S met het oog op volledige aanspraak van de uit keringen uit het gemeentefonds moest worden ge bracht op 35, weer te herstellen. Tevens achtten zij het gewenst de vertoning van films, welke dooi de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn gekeurd als vallende onder artikel 1, lid 2. 2e der Bioscoopwet, zonder meer van belasting vrij te stellen. Overeenkomstig deze voorstellen werd door de Raad tot wijziging der betrokken veror dening besloten. De nieuwe verordening is met ingang van Dins dag 23 September in werking getreden. Rheden Met ingang van 1 September j.1. is ingevolge verkregen Koninklijke goedkeuring in de gemeente Rheden een nieuwe verordening op de heffing en invordering van een vermakelijkheidsbelasting in werking getreden. Volgens het besluit van de Raad d.d. 26 Mei 1952 bedraagt het tarief voor filmvoorstellingen thans 20 Dit besluit is genomen op voorstel van Burgemeester en Wethouders, die van oor deel waren dat het oorspronkelijke heffingsper centage kon worden hersteld, nu de mogelijkheid daartoe is geschapen ten gevolge van het vervallen van de zogenaamde kortingsregeling. Simpelveld De Raad van de gemeente Simpelveld heeft in zijn op Donderdag 31 Juli gehouden vergadering besloten te vermakelijkheidsbelasting op filmvoor stellingen van 35 te verlagen tot 20 Aanleiding tot dit besluit was een bij de Raad ingediend request om de belasting terug te bren gen tot 20 ten aanzien waarvan Burgemeester en Wethouders afwijzend adviseerden. De Raad oordeelde daar echter anders over en nam met 7 tegen 3 stemmen een voorstel van een der Raadsleden aan, waarbij het oorspronkelijke hef fingspercentage werd hersteld. Ferborg (gemeente Wisch) In de gemeente Wisch zal de vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen worden terugge bracht tot 20 aldus heeft de Raad in zijn ver gadering van Vrijdag 3 October j.1. besloten. Een gelijkluidend voorstel was daartoe gedaan door Burgemeester en Wethouders, die er op wezen dat bij een verminderd bioscoopbezoek de exploitant relatief zwaarder wordt belast, omdat de vaste lasten constant blijven terwijl de recettes steeds meer dalen, waarmede de verhouding tus sen de opbrengst der entreegelden min de vaste lasten enerzijds en de belasting anderzijds voort durend ongunstiger wordt. De verordening treedt in werking met ingang van de maand volgende op die, waarin de Ko ninklijke goedkeuring ter kennis van de gemeente is gekomen. Terschelling Krachtens een op voorstel van Burgemeester en Wethouders genomen raadsbesluit is met ingang van 1 Juli 1952 in de gemeente Terschelling de heffing van de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen verlaagd. De tarieven zijn thans als volgt vastgesteld: voor het zomerseizoen (1 Mei tot en met 15 September) 25 10

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 11