voor het winterseizoen (16 September tot en met 30 April) 10 Burgemeester en Wethouders hadden in hun voorstel te kennen gegeven dat zij, nu enerzijds de kortingsregeling, die in 1948 reeds veel verzet ontmoette, vervallen was en anderzijds het be grotingstekort als gevolg van een verhoging voor bijzondere uitkering kon worden weggewerkt. van mening waren dat het tijdstip gekomen was om bepaalde tarieven te herzien. Veghel In zijn vergadering van Maandag 30 Juni heeft de Gemeenteraad van Veghel op voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders be sloten het discriminerende verschil in tarivering op te heffen en de belastingheffing op alle verma kelijkheden vast te stellen op 20 Het nieuwe tarief woxdt, behoudens goedkeu ring, geacht op 1 Juli 1952 in werking te zijn getreden. Velsen In de gemeente Velsen is ingevolge bij Ko ninklijk Besluit d.d. 23 Juli 1952 verkregen goed keuring met ingang van 1 September j.1. een ge wijzigde verordening op de vermakelijkhedenbe- lastin,g in werking getreden, waarbij aan het dis criminerende onderscheid in belastingheffing een einde is gemaakt door een uniform tarief van 20%. Venray In de gemeente Venray bedraagt de heffing van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstel lingen 25 c/c, ingevolge bij Koninklijk Besluit d.d. 15 Juli 1952 verkregen goedkeuring. Vlijmen Met algemene stemmen heeft de Raad van de gemeente Vlijmen op voorstel van Burgemeester en Wethouders einde Juni besloten de verma kelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te ver lagen tot 20 °/c. In hun voorstel hadden Burgemeester en Wet houders naar voren gebracht, dat de Regering aan de terugkeer tot een normale heffing op filmvoor stellingen geen financiële consequenties meer voor de gemeente verbindt, doordat de zogenaamde kortingsregeling is vervallen. Zij oordeelden dit een voor de gemeente Vlijmen wel zeer gunstig verschijnsel, omdat daardoor de mogelijkheid is geopend tot een meer reële heffing op filmvoorstel lingen en de gemeente dienovereenkomstig kon komen tot een uitgebreider nivellering van de be lastingheffing over de gehele linie. Het nieuwe tarief wordt, behoudens Koninklijke goedkeuring, geacht op 1 Juli 1952 in werking te zijn getreden. >- Vlissingen Op Donderdag 25 September heeft de Raad van Vlissingen met 13 tegen 5 stemmen het besluit genomen om de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen te verlagen van 35 tot 25 In het door Burgemeester en Wethouders inge diende voorstel wees dit College er op, dat de kortingsregeling is vervallen, zodat verlaging van de heffing op filmvoorstellingen geen nadelige gevolgen kan hebben ten aanzien van. de van het Rijk te ontvangen uitkeringen op het Gemeente fonds en rekening houdende met het feit, dat vóór de wijziging der belastingverordening in 1948 de percentages voor filmvoorstellingen en andere on geveer gelijkwaardige vermakelijkheden op een gelijk niveau lagen, en mede omdat er geen steek houdende argumenten zijn aan te voeren om een dergelijk groot verschil in heffing tussen film voorstellingen en andere ongeveer gelijkwaardige vermakelijkheden te handhaven, is er, naar de mening van Burgemeester en Wethouders, aan leiding om tot verlaging over te gaan. Het heffingspercentage op films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Wet blijft vastgesteld op 20. De gewijzigde verordening treedt op 1 Januari 1953 in werking. Voorschoten Op voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Voorschoten in zijn op 14 November j.1. gehouden vergadering besloten de .Verordening op de hef fing en invordering van een belasting op toneel- vertoningen en andere vermakelijkheden in de gemeente Voorschoten" te wijzigen in dier voege, dat het percentage voor filmvoorstellingen wordt gebracht van 35 op 20. Tevens werd besloten om de vertoning van films als bedoeld in artikel 1lid 2, 2e der Wet, waar voor tot dusverre 20 verschuldigd was, onder de vrijstellingen van belasting op te nemen. In hun voorstel hadden Burgemeester en Wet houders er op gewezen, dat de gemeente in 1948 werd verplicht een hoger tarief vast te stellen, maar dat, nu deze verplichting vervallen is, zij het naar hun overtuiging gewenst achtten de heffing tot het oorspronkelijke percentage te ver lagen. Wijchen Ingevolge Koninklijke goedkeuring is op 4 No vember j.1. in de gemeente Wijchen een nieuwe verordening in werking getreden, waarbij de be lasting op filmvoorstellingen is vastgesteld op 25 terwijl films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e. der Bioscoopwet van heffing zijn vrij gesteld. 11

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 12