STICHTINGSVERGADERING VAN DE BEDRIJFSAFDELING FILMFABRIKANTEN EN FILMPRODUCENTEN Op Maandag 22 September j.1. heeft de Be drijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten onder grote belangstelling (slechts twee leden waren niet vertegenwoordigd) haar eerste leden vergadering gehouden. De leiding der vergadering berustte bij de heer C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti, die, na de aanwezigen en in het bij zonder de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman welkom te hebben geheten, een overzicht gaf van de totstandkoming van deze nieuwe Bedrijfs afdeling. Op voorstel van het Hoofdbestuur heeft de Ledenraad enige tijd geleden door wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement en door vaststel ling van een afdelingsreglement de filmfabrikanten en filmproducenten de gelegenheid geopend to: het vormen van. een eigen bedrijfsafdeling. Het Hoofdbestuur heeft deze stap ondernomen opdat de filmfabrikanten en filmproducenten zich in organisatorisch verband zouden kunnen bera den over hun belangen, en de verschillende vraag stukken, die aan de bevordering van de Neder landse filmindustrie verbonden zijn en opdat de filmvervaardiging daardoor zou worden gestimu leerd. Daarom zal de nieuwe bedrijfsafdeling zich vcoral ten doel hebben te stellen de bevordering en de verheffing van de Nederlandse filmproductie met alle middelen, welke haar ten dienste staan. Tot Voorzitter van de Bedrijfsafdeling werd bij acclamatie gekozen de heer C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage. Voorts werden tot leden van het Bestuur gekozen de heren: L. W. R. Meyer, directeur van de N.V. Filmex te Amsterdam, Vice-Voorzitter; E. Ver- schueren, directeur van de N.V, Multifilm te Haarlem, Secretaris; Max de Haas, directeur van de Ned. Filmonderneming Visie te Amsterdam, Penningmeester en W. Mullens jr., directeur van de N.V. Haghefilm te 's-Gravenhage, lid. Na de verkiezing van het Afdelingsbestuur werd aan de hand van een door het Hoofdbestuur ont worpen nieuw Bondscontract uitvoerig van ge dachten gewisseld over de auteursrechtelijke ver houding tussen de producent en zijn medewerkers, inzonderheid de componist van filmmuziek. BEËINDIGING DONATEURSCHAP Van het donateurschap is vervallen verklaard: N.V. Bloemenhandel Corona, Kalverstr. 175, Amsterdam. LIQUIDATIE WAARBORGSOM In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de Firma Nijskens te Nederweert, voormalig exploitante van de bioscoop Harmonie aldaar, worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op genoemde firma binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. TERUGZENDING KEURINGSKAARTEN Ondanks diverse waarschuwingen die reeds door publicaties in dit Orgaan respectievelijk door middel van circulaires ter kennis van de leden zijn gebracht, komt het nog regelmatig voor, dat leden-exploitanten in gebreke blijven met terug zending van de bij een programma geleverde keu- ringskaarten aan de betrokken filmverhuurder. Hierdoor worden nodeloos moeilijkheden en onkosten veroorzaakt, zulks ondanks het feit dat in artikel 20 van de Bondsvoor- waarden is bepaald: De huurder is verplicht on middellijk na beëindiging van de vertoning der films, doch in ieder geval vóór 12 uur in de ochtend van de Vrijdag onmiddellijk vol gende op de geëindigde verto- ningsweek de keuringskaarten van de films, waarvan de verto ning is afgelopen, per brief aan het adres van de verhuurder terug te zenden." Wij dringen er derhalve nog maals bij de leden-exploitanten op aan om steeds voor tijdige terug zending der keuringskaarten zorg te dragen. Holten zo roept de neibaas tegen de machinist. Uit de film: ..HOVEN ZO" van H. van der Horst.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 21