Zwitserland 25 mankementen waarvoor de hulp van een repara teur wordt ingeroepen. beeldbuizen 3 andere buizen 40 volumeregelaars en andere regelorganen 15 valse signalen 8 i condensatoren 7 °/i variabele/afstemcondensatoren 6 andere onderdelen 4 c/i moeilijkheden met de antenne 3 °/i fabricagefouten 2 beeldlijn-instelling 2 c/< soldeerfouten 1 Conclusie: na een paar jaar (dus als het toestel eenmaal is afbetaald) wordt de dure televisie nog duurder. Nieuwe auteursrechten conventie Vertegenwoordigers van 35 landen hebben op 6 September j.1, te Genève de Universele Auteursrechten Conventie van de Unesco ondertekend. Het doel van deze conventie is niet de bestaande bi- of multilaterale overeen komsten buiten werking te stellen. Zij kan dus slechts worden gezien als een aanvulling op de reeds bestaande internationale auteursrechtbepa- lingen, omdat zij inzonderheid rekening houdt met de nieuwe middelen tot verspreiding en met het bestaan van de drie internationale auteursrecht- groeperingen, namelijk die van de B e r n e r Conventie, van de Conventie van W ashington en van een derde, feitelijk een theoretische, groepering waartoe men de landen kan rekenen welke niet aangesloten zijn bij de twee vorengenoemde conventies. Onder deze laat ste groep vallen dan de Unie van Sovjet Repu blieken, China, het Midden-Oosten en Zuid-Azië. De Universele Conventie plaatst de film na drukkelijk onder de werken van kunst, die be scherming behoren te genieten (artikel I). Daar bij is het meest essentiële punt van deze conventie dat alle landen aan buitenlandse werken dezelfde garanties bieden als aan de werken van eigen kunstenaars. Een practisch voordeel van deze conventie is, dat alle registratieformaliteiten vervangen worden door in, elk exemplaar van het betreffende werk een ,,C" binnen een cirkel te drukken, waarbij de naam van de auteur en de datum van de eerste uitgave (artikel III). De conventie is ondertekend door: Argentinië. Australië, Brazilië, Canada, Chili, Cuba, Dene marken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Groot- Brittannië, Guatemala, Haïti, Honduras, Ierland, India, Italië, Liberia, Luxemburg, Mexico, Mona co, Nederland. Nicaragua, Noorwegen. Oosten rijk, Portugal, San Marino, San Salvador, Spanje, Uruguay, Vaticaan, Verenigde Staten, Zuid-Sla- vië. Zweden en Zwitserland. KERSTCOLLECTE 1952 De komst van de Goedheiligman, de grote kin dervriend, dit jaar aangekondigd door sneeuw en hagelbuien en vroege vorst, heeft ons er aan herinnerd, dat wij niet zo heel ver meer van het Kerstfeest zijn verwijderd. Ook op het „Rus senduin" te Bergen aan Zee hoopt men met een grote kinderschare het Kerstfeest te vieren, het geen mogelijk werd gemaakt door de offerzin van de Nederlandse bioscoopbezoekers en de grote toewijding, welke de leden-exploitanten en hun personeel bij de jaarlijkse inzamelacties van de Stichting Bio-Vacantieoord hebben betoond. Het Bestuur van de Stichting hoopt, dat de vol gens traditie in alle Nederlandse bioscopen te hou den Kerstcollecte een groot succes moge worden. Er zich wel van bewust zijnde, dat het welslagen van deze inzameling voor een zeer groot deel af hankelijk is van de medewerking, welke door de Bondsleden en hun personeel steeds op zo spon tane wijze werd verleend, meent het ook dit jaar op hen een beroep te mogen doen. Zoals gebruikelijk zal er gedurende veertien dagen worden gecollecteerd en wel van Vrijdag 19 December 1952 tot en met Donderdag 1 Janu ari 1953. Collectebussen, filmpje en keuringskaart worden tijdig verzonden. Vergeten wij niet, dat juist de Kerstinzameling de voornaamste bron waaruit de Stichting kan putten zal beslissen aan hoeveel bleekneusjes meer of minder het volgend jaar een kans zal wor den gegeven om in een ideale omgeving herstel van gezondheid te vinden. Moge deze Kerstcollecte een waardige afsluiting werden van Bios eerste jubeljaar. REISKOSTENVERGOEDING De Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf maakt ons er op attent dat reiskosten aan werk nemers slechts kunnen worden vergoed indien daartoe op grond van de door het College van Rijksbemiddelaars verstrekte machtiging door de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau toe stemming is verleend. Daarbij worden als normen gesteld dat de be trokken werknemer woonachtig moet zijn in een andere gemeente als die waarin hij werkt, dat ge bruik wordt gemaakt van het goedkoopste open bare middel van vervoer en dat de afstand van de plaats waar hij woont tot zijn dagelijkse werk kring ten minste 7x/i Km bedraagt. Het verdient aanbeveling in voorkomende ge vallen met het vorenstaande rekening te houden, aangezien overtreding tot vervolging aanleiding kan geven.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 26