Naam Theater 20. M. Visser 21. M. R. Zondervan Tivoli 22. N. C. J. Baur Scala 23. H. Berg 't Venster 24. J. L. Hazendonk Passage 25. J. Willemstein Rex 26. F. Wijling Luxor 27. J. Dazert Nova 28. J. J. Kuyper Corso 29. H. J. Praag Scala 30. J. A. Simjouw Grand Ten slotte zij nog vermeld, dat het corps exami natoren en gecommitteerden dit jaar uit 28 perso nen bestond, waaronder technici en deskundigen uit het bioscoopbedrijf, brandweerdeskundigen en leer krachten van de Electro Technische School te Am sterdam. Dank zij hun medewerking en die van de directies van het Alhambra en het City Theater te Amsterdam, die voor het afnemen van het practijk- examen de cabines dezer bioscopen ter beschikking stelden, verliep het examen zonder haperingen, waarvoor het Bestuur hun allen op deze plaats nogmaals zijn erkentelijkheid betuigt. Het spreekt voorts de hoop uit dat er van werk geverszijde op zal worden toegezien, dat de opera teurs die thans een der lopende schriftelijke cursus sen volgen, daaraan de nodige tijd en aandacht schenken. De ervaring heeft geleerd dat een opper vlakkige bestudering van de lessen niet tot het ge wenste resultaat kan leiden en derhalve slechts tijd en geld verspillen betekent. Met behulp van de periodieke schriftelijke ten tamens die in het kader van de cursus worden af genomen, kan de cursist en diens werkgever zijn vorderingen controleren en het zou ongetwijfeld belangrijke vooruitgang betekenen indien de werk gever hieraan meer dan voorheen zijn aandacht schenkt. Op de examens zal daardoor zeker veel teleur stelling aan candidaten en examinatoren worden bespaard. Schriftelijke cursus operateursopleiding Naar aanleiding van herhaalde verzoeken om inlichtingen deelt het Bestuur van de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel" mede, dat een nieuwe schriftelijke operateurscursus in September is begonnen. De duur van deze cursus is ongeveer twee jaar. Hij bestaat uit ca. 100 lessen, waarvan er wekelijks één verschijnt. Het doel van de cursus is jonge lieden, die daarvoor belangstelling hebben, in het operateursvak op te leiden. Het behoeft geen be toog, dat naast deze schriftelijke opleiding een zekere mate van practijk onontbeerlijk is. De cursus leidt speciaal op voor het jaarlijks af Plaats Utrecht Leeuwarden Venlo Rotterdam Den Haag Den Haag Leiden Millingen Wormerveer Venlo Breda Diploma A B A A A B B A A A A te nemen operateursexamen, waaromtrent hier onder nog nadere bijzonderheden volgen. Tevens is de cursus zeer geschikt voor hen, die reeds als operateur werkzaam zijn en die speciaal hun theoretische kennis wensen aan te vullen. De cursus bestaat uit drie delen, te weten: a. een voorbereidend gedeelte; b. een theoretisch gedeelte; c. een practisch gedeelte, waarin de onderwezen theorie in de practijk wordt gebracht. Ieder gedeelte van de cursus zal worden afge sloten met een schriftelijk of mondeling tentamen, ten einde te beoordelen of het desbetreffende ge deelte door de cursist met vrucht is bestudeerd. In het bevestigende geval kan de cursus normaal worden voortgezet, hetgeen niet mogelijk is indien bij dit tentamen onvoldoende resultaten worden bereikt. Het eerste gedeelte van de cursus omvat een globale behandeling van de cabinepractijk en de brandveiligheidsvoorschriften. Voorts wordt daar in de nodige aandacht besteed aan de rekenkunde en de beginselen van de wiskunde. Deze beide laatste onderdelen zijn noodzakelijk om het ver volg van de cursus met succes te kunnen bestu deren. In het tweede gedeelte van de cursus wordt op de practijk gerichte theorie gegeven in zake elec- trotechniek, versterkertechniek, geluids- en licht- techniek en in het derde gedeelte worden van deze onderwerpen de practische toepassingen in de cabinepractijk behandeld. Voorts wordt daar nader ingegaan op de bouw en werking van de projectie-installaties, het optische gedeelte daar van, de algemene verlichting en de cabinepractijk in het algemeen. De cursus wordt ten slotte afgesloten met het bovenbedoelde examen. De kosten die aan het volgen van de cursus verbenden zijn bedragen: a. een inschrijfgeld ad 10.dat tegelijkertijd met de aanmelding moet worden voldaan; b. een lesgeld van 2.per week, per les voor 28

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 29