IN MEMORIAM 30 beeld af; maak zo mogelijk steeds gebruik van een plakpers; gebruik goede filmlijm en nim mer paperclips, nietjes, gluton of dergelijke ondeugdelijke hulpmiddelen; merk de montage- lassen, welke na de vertoningsperiode weer worden losgemaakt, door opgeplakt pspicr. Zorg ei voor dat de filmlijm steeds afgesloten wordt: bewaard. Aan dit lassen moet thans nog worden toege voegd, dat aan het lassen van zogenaamde on brandbare films nog grotere aandacht moet wor den geschonken. Hierbij is een plakpers onont beerlijk. Denk er vooral aan dat slechte lassen Uw col lega, die de film na U moet vertonen, veel last kunnen veroorzaken en dat brekers", die hier door ontstaan, ernstige beschadiging van het ma teriaal ten gevolge kunnen hebben. Verder is in de ,,Tien geboden vermeld, dat bij gebruik van twee apparaten nooit meer dan 600 meter film achter elkaar moet worden gemon teerd. Desondanks komt het herhaaldelijk voor dat zelfs films die in acten van 600 meter worden geleverd, in acten van 900 meter worden ver toond, blijkbaar uitsluitend met het doel om het aantal malen dat moet worden overgenomen te verminderen. Dit kan slechts als gemakzucht wor den gezien, die schadelijk is voor het filmmate riaal, omdat daarin nodeloos moet worden geknipt en extra grote slijtage ontstaat. Onthoud dus: 3. Monteer bij gebruik van twee apparaten nooit meer dan 600 meter film achter elkaar, ook al hebben de trommels een grotere capaciteit. Ten slotte doet zich zeer dikwijls het euvel voor dat start- en/of eindstukken tijdens het roulement van hoofdfilms verdwijnen. Dit kan slechts het gevolg zijn van het feit. dat sommige operateurs het te veel werk vinden om start- en/of eindstuk ken, die om de een of andere reden zijn ver wijderd, bij het doorzenden van de films weer te monteren. Nu het brandbare en onbrandbare filmmateriaal veelal op de startstukken van onderscheidings tekenen is voorzien, kan een dergelijke noncha lance ernstige ongelukken ten gevolge hebben. Daarom geldt in dit opzicht de volgende regel: 4. Controleer bij ontvangst van een programma of start- en/of eindstukken van iedere acte aanwezig zijn, en stel vast of het materiaal brandbaar of onbrandbaar is. Monteer nooit brandbaar en onbrandbaar materiaal op één spoel. Zorg er voor, dat bij doorzending de start- en/of eindstukken die moesten worden verwijderd, weer op de juiste plaatsen en met de nodige zorg zijn gemonteerd. Stel de werk gever er van op de hoogte indien bij ontvangst van de film start- en/of eindstukken ontbreken. Op 1 October j.1. overleed de heer E. Boekei in de leeftijd van bijna 72 jaar. De heer Boekei was firmant van de Firma Studio, die het Studio Theater te s-Gravenhage exploiteert. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie Boekei van zijn deelneming doen blijken. Op Zaterdag 4 November werd het stoffelijk overschot in Westerveld gecremeerd. De heer Boekei ruste in vrede. HERKEURING FILMS Van de Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring heeft het Hoofdbestuur eer. bericht ontvangen in zake de herkeuring van films en wel met betrekking tot artikel 28 van het Bioscoopbesluit, waarin wordt bepaald dat de her keuring van een film kan worden verzocht door: a. de minderheid ener keurende commissie, b. de Voorzitter der Centrale Commissie, c. de belanghebbende. Wanneer de onder a. en b. bedoelde herkeu ringen voor een film werden verzocht, was het lot heden toe niet mogelijk, dat de belanghebbende eveneens van zijn recht tot het vragen van her keuring gebruik maakte. Dit recht verviel bij de door de minderheid of door de Voorzitter ge vraagde herkeuring. "Wel is later de mogelijkheid geopend om, ook in de gevallen onder a. en b. genoemd, van de bijstand van, een verdediger gebruik te maken. De Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring deelt thans mede dat de Huis houdelijke Commissie van oordeel is dat een en ander niet geheel billijk is, weshalve zij de mo gelijkheid wil openen voor de belanghebbende om, indien de gevallen onder a. en b bedoeld zich voordoen, ook in deze gevallen van een recht tot het verzoeken van, een herkeuring gebruik te maken, waarbij hem geen kosten in rekening zullen worden gebracht en een intrekking zijner aanvrage mogelijk blijft. Het recht tot het geven van een mondelinge of schriftelijke toelichting tot de herkeurin.gs-aan- vrage blijft onverminderd gehandhaafd. Er zij nogmaals de aandacht op gevestigd, dat op de operateur de plicht rust het aan zijn zorgen toevertrouwde kostbare filmmateriaal steeds met de grootst mogelijke voorzichtigheid te behande len. Blijft hij daarmede in gebreke, dan zullen onaangename maatregelen niet achterwege kun nen blijven.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 31