J overige vermakelijkheden, welke thans met 20 worden belast". St. Michielsgestel In St. Michielsgestel heeft de Raad in zijn ver gadering van 12 Januari j.1. besloten de vermake- Üjkheidsbelasting op alle filmvoorstellingen te ver lagen tot 20 St» Oedenrode In, zijn vergadering van 21 November 1952 heeft de gemeenteraad van St. Oedenrode het besluit ge nomen om de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen te verlagen tot 20 Oirschot Zodra Koninklijke goedkeuring zal zijn verkre gen zal te Oischot met ingang van 1 Januari 1953 een nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbe lasting in werking treden, waarbij de heffing op filmvoorstellingen is verlaagd tot 25 Naar aanleiding van een desbetreffend request diende de commissie van onderzoek der begrotingen bij de Raad het initiatief-voorstel in om de verma kelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen te ver lagen. Het College van Burgemeester en Wethou ders, dat blijkens het verslag der vergadering wel iswaar van mening was dat het film- en bioscoop bedrijf „onbehoorlijk zwaar is belast", stelden des niettemin voor niet tot verlaging over te gaan gezien de financiële positie der gemeente. De Raad wees er echter op, dat tal van omlig gende gemeenten als Best, Boxtel, St. Oedenrode, Geldrop, Hilvarenbeek, Oisterwijk enz. reeds een besluit tot verlaging hadden genomen. Het initia tief-voorstel werd daarop aangenomen. Oss Op 6 October 1952 heeft de Raad van de ge meente Oss het besluit genomen om het in de be staande verordening opgenomen afzonderlijke tarief voor de filmvoorstellingen te laten vervallen en de vermakelijkheidsbelasting terug te brengen tot 20 Burgemeester en Wethouders hebben er in hun voorstel op gewezen, dat, nu de zogenaamde kor tingsregeling vervallen is, ,,er geen termen meer aanwezig zijn om voor bioscoopvoorstellingen een hogere heffing toe te passen dan voor de overige vermakelijkheden". Uden Op 23 December van het vorige jaar is bij be sluit van de Raad van de gemeente Uden de ver ordening op de heffing der vermakelijkheidsbe lasting gewijzigd in dier voege, dat de heffing voor gewone filmvoorstellingen is verlaagd tot 25 en voor films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Wet tot 15 Wamel (Beneden Leeuwen) De Raad van de gemeente Wamel heeft in zijn vergadering van Maandag 5 Januari j.1. op voor stel van Burgemeester en Wethouders besloten de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen te verlagen tot 20 Filmvoorstellingen waarbij uitsluitend kinder films worden vertoond of films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Bioscoopwet zijn van ver makelijkheidsbelasting vrijgesteld. De nieuwe verordening zal op de achtste dag nadat de Koninklijke goedkeuring ter kennis van het gemeentebestuur is gekomen in werking treden. Zuidlaren In de gemeente Zuidlaren is bij besluit van de Raad dd. 6 Januari j.1. de belasting op verma kelijkheden voor filmvoorstellingen verlaagd tot 25 BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Van het lidmaatschap is wegens verlies van de vereisten daarvoor vervallen, de oude Maatschap Keur Bioscoop te Oldenzaal, waarvan firmanten waren de heren G. H. Bloemen en F. H. J. Stok man. DANKBETUIGING Het Nederlandsche Roode Kruis heeft medegedeeld, dat de collecte, welke in de week van 17—23 October 1952 ter verster king van zijn middelen in de bioscopen werd gehouden, een bedrag van 57*269,36 heeft opgebracht» In een schrijven aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het Nederlandsche Roode Kruis met dank baarheid gewag gemaakt van de steun, die het van de theater-directies en haar perso neel heeft ondervonden* Het Nederlandsche Roode Kruis betuigt zijn bijzondere erkentelijkheid aan de leden van de Bond voor de medewerking, welke zij zo bereidwillig hebben verleend» Een medewerking, welke het zowel uit een ideëel als uit een materieel oogpunt van grote be^ tekenis acht voor de behartiging van zijn menslievende doelstelling»

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 11