GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement aan: de Firma A. van Fraassen en Zn. te Zoetermeer tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-B in de zaal „Ons Genoegen" aldaar; de nieuwe Maatschap Keur Bioscoop te Olden- zaal, waarvan vennoten zijn de heren G. H. Bloe men en W, F. Stolle, tot het overnemen en voort zetten van de permanente bioscoop-A: EBO-Thea- ter aldaar (vroeger genaamd Keur Bioscoop), welke voorheen werd geëxploiteerd door de oude Maatschap Keur Bioscoop, waarvan vennoten waren de heren F. H. J. Stokman en G. H. Bloe men. Het Hoofdbestuur heeft besloten afwijzend te beschikken op de volgende aanvrage, ingediend door: de N.V. Gofilex te Leiden tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-B in de zaal ,,De Jonge Prins" te Zoetermeer. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 18 December 1952 gehouden zitting besloten toe stemming als bedoeld in artikel 9 van genoemd reglement te verlenen aan: de heer J. A. Olde Dubbelink te Denekamp, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop- A in een nieuw te bouwen zaal aan de Dorpstraat 26 te Hellendoorn; de heer H. Wassenaar te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak e (de productie van films, niet vallende onder a, b, c of d) van een filmproductiezaak; de Firma Carillon Films te Voorburg, tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak d (de productie van teken- en poppenfilms) en e (de productie van films, niet vallende onder a, b, c of d) van een filmproductiezaak. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 18 December 1952 gehouden zitting besloten afwij zend te beschikken op de navolgende aanvrage, ingediend door: de Firma Carillon Films te Voorburg, tot het gaan exploiteren van de bedrijfstakken a (de pro ductie van speelfilms) en c (de productie van losse actualiteiten) van een filmproductiezaak. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 12 December 1952 gehouden zitting be handeld de hierna volgende hoger beroepen, inge diend door: de N.V. Gofilex te Leiden tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 23 October 1952, waarbij genoemde vennootschap de toestem ming tot het exploiteren van een permanente bio scoop-A in de te verbouwen zaal ,,De Jonge Prins" te Zoetermeer werd geweigerd, en tegen de op bovengenoemde zitting genomen beslissing, waarbij aan de Firma A. van Fraassen Zn. te Zoeter meer toestemming werd verleend, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in haar gebouw ,,Ons Genoegen" aldaar. De beroepcom missie besloot de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan laatstgenoemde firma toestem ming werd verleend, te vernietigen en deze toe stemming zowel aan de Firma A. van Fraassen Zn. als aan de N.V. Golifex te weigeren; de N.V. Forum Filmproductie i.o. te Amsterdam tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 9 October 1952, waarbij genoemde ven nootschap de toestemming tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak a (de productie van speelfilms) van een filmproductiezaak werd geweigerd. De beroepcommissie verklaarde het beroep van appel lante ongegrond en bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken. CANDIDAATSTELLING HOOFDBESTUUR Overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement deelt het Hoofd bestuur mede, dat dit jaar de volgende leden van het Hoofdbestuur aan de beurt van, aftreden zijn: J. S. Croeze, Vice-Voorzitter L. Groen W. K. G. van Royen die terstond herbenoembaar zijn. Het Hoofdbestuur nodigt de leden uit namen, voornamen en woonplaatsen der gewenste can- didaten op te geven. De candidatenlijsten moeten door elf leden worden ondertekend en uiterlijk vier weken voor de datum der jaarlijkse algemene ledenvergadering bij het Bondsbureau worden ingeleverd. Voor de vacatures kunnen slechts candidaat gesteld worden personen, die zelf of wier maat- of vennootschap, vereniging of stichting lid zijn van de Bond. Twee vacatures moeten worden vervuld door personen, die zijn eigenaar, mede-vennoot of be stuurder van een filmfabriek, filmproductiezaak, filmimportzaak of filmverhuurkantoor en een moet worden vervuld door iemand, die is eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop en zich niet mag bezighou den met filmfabricage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, tenzij hij is bestuurslid van een plaatselijke of provinciale afdeling.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 9