BELASTING erma kelijkhed en 13 OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve. ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Boxmeer Op 2 Februari j.J. heeft het College van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Box meer aan de Raad het voorstel gedaan om de in deze gemeente van. kracht zijnde belastingveror dening te herzien in dier voege: dat 5 vermakelijkheidsbelasting wordt gehe ven voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet; en 10 voor kindervoorstellingen, waarvoor de maximum entreeprijs 40 cent per kind bedraagt en waarbij de ouders of verzorgers der kinderen toegang verleend wordt tegen een entreeprijs, die ten hoogste 150 van de entreeprijs voor de kinderen mag bedragen; terwijl de gewone filmvoorstellingen onderwor pen zijn aan een tarief van 20 In het prae-advies, dat het voorstel begeleidde, wezen Burgemeester en Wethouders op het feit, dat een hoge belastingheffing op het karakter van de programmering een nadelige invloed uitoefent. Tevens achtte het College het van belang het geven van kindervoorstellingen aan te moedigen en te bevorderen, dat ook kinderen van minder goed bedeelde ouders de gelegenheid wordt ge boden dergelijke filmvertoningen bij te wonen. Tenslotte oordeelden Burgemeester en Wethou ders het aanbevelenswaardig om het vertonen van zogenaamde artikel 1-films zoveel als mogelijk te bevorderen. De Raad heeft dit voorstel in zijn, op dezelfde datum gehouden vergadering aanvaard. De nieuwe verordening zal in werking treden op de eerste dag van de maand volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeuring zal zijn ont vangen. Nieuwenhagen De Raad van de gemeente Nieuwenhagen heeft in zijn op Vrijdag 13 Februari gehouden verga dering besloten de belasting op vermakelijkheden, welke voor filmvoorstellingen tot nu toe 27 bedroeg, te verlagen tot 20 Zodra Koninklijke goedkeuring is verkregen, zal het nieuwe tarief met terugwerkende kracht, namelijk met ingang van 1 Januari 1953, in wer king treden. Roermond Overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Roermond op 6 Februari j.1. besloten tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering ener belasting op toneelvoorstellingen en andere vermakelijkheden in, deze gemeente. Op filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 m,, werd tot dusverre 35 geheven; dit wordt thans 25 Een tarief van 15 (tot nu toe 20 c/c is verschuldigd voor filmvoorstel lingen, welke een bijzondere waarde hebben op godsdienstig-zedelijk of maatschappelijk-cultureel gebied. Burgemeester en Wethouders stelden in de toe lichting op hun voorstel allereerst de vraag of, lettende op de begrotingspositie der gemeente, verlaging der vermakelijkhedenbelastin.g oirbaar en gewenst is. Deze vraag meenden zij, met de Commissie voor Financiële Aangelegenheden, bevestigend te moeten beantwoorden. „Immers", zo zeiden Bur gemeester en Wethouders, ,,in de na-oorlogse tijd, toen de vermakelijkheden druk werden bezocht, en de exploitanten hiervan een tijd van hoogcon junctuur meemaakten, is de vermakelijkhedenbe- lasting, zij het op instigatie van de Regering, drastisch verhoogd. Op deze tijd van hoogcon junctuur is een terugslag gevolgd. Het bezoek van vermakelijkheden is aanmerkelijk terugge lopen, met als gevolg lagere recettes. Ondanks V,

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 14