NIEUWS UIT HET BUITENLAND Frankrijk 24 Internationale competitie voor jeugdfilms Onder beschermheerschap van de Unesco wordt door het Centre International de 1'Enfance en het Instituut voor Filmologie van de Universi teit van Parijs een Internationale Com petitie voor de Ontspannings'film voor de Jeugd georganiseerd. De honderden kinderen aan wie de voorgeselecteerde films ver toond worden zullen zelf als jury fungeren. Hun referendum en de registratie van hun reactie zul len door wetenschappelijke methoden worden vastgesteld. Deze competitie is door de Internationale Fe deratie van Verenigingen van Filmproducenten als zodanig erkend en warm aanbevolen. Ter oriëntering laten wij hier de regels volgen, die de deelneming aan en het karakter van deze com petitie bepalen, REGLEMENT Artikel 1 Er zal een Internationale Competitie worden gehouden om de productie van films, die voor de jeugd geschikt zijn, aan te moedigen en de normen voor deze geschiktheid vast te stellen. Deze com petitie staat open voor alle ontspanningsfilms, die geschikt zijn voor kinderen van 7 tot 12 jaar, ongeacht of zulke films al dan niet speciaal voor kinderen ver vaardigd z ij n. Artikel 2 Deze competitie staat open voor elk type ont- spanningsfilm. Met het oog op de doelstelling van de competitie zullen de ingezonden films in vier groepen worden verdeeld: tekenfilms, poppen- films, films met levende spelers en documentaire films. Films met een zuiver instructief karakter zijn uitgesloten. Artikel 3 Toegelaten worden: Films in zwart-wit en kleuren; Stomme-, geluids- en sprekende films; Films, die reeds in exploitatie zijn, en nog niet uitgebrachte films (er is geen beperking gesteld aan de datum der productie); Commerciële en niet-commerciële films, waaronder begrepen amusementsfilms, wel ke door amateurs zijn vervaardigd. Artikel 4 Alleen de 35 en 16 mm.-formaten worden toe gelaten. Wanneer een film in beide formaten is vervaardigd wordt de voorkeur gegeven aan het normale 35 mm. formaat. Artikel 5 Producenten worden verzocht indien mogelijk onu-andbare copieën van hun films in te zenden. Artikel 6 Omdat de films aan een publiek, bestaande uit Franse kinderen, moeten worden vertoond, wor den de producenten verzocht originele Franse of in het Frans nagesynchroniseerde versies in te zenden. De producenten worden tevens verzocht om, wanneer er geen Franse versie bestaat, de volledige tekst van de dialogen in te zenden, wel ke de Werkcommissie zal laten vertalen. Artikel 7 De normen en karakteristieke eigenschappen welke in het Algemeen Rapport zijn omschreven (verstaanbaarheid, moraal, bewogenheid) dienen beschouwd te worden als uiterst plooibare richt lijnen voor producenten, die aan de competitie deelnemen, omdat: de geformuleerde normen waarschijnlijk niet ten volle zijn toegepast of van toepassing zijn op de huidige films; het betrekkelijke belang van elke norm nog niet is vastgesteld; in laatste instantie de keus van de kinderen zelf de classifica tie van de films zal bepalen,; de normen en karakteristieke eigenschappen niet kunnen worden gesteld als absolute voor waarden en men slechts verwacht dat de produ centen haar als leidraad zullen gebruiken voor een eerste selectie van de films welke zij in willen zenden. Zo zullen bijvoorbeeld, ofschoon een maximum vertoningsduur van 20 minuten wordt aanbevolei) voor kinderen van 7 tot 9, en van 45 minuten voor kinderen van 10 tot 12 jaar, langere films niet worden geweigerd uitsluitend wegens haar lengte. Aitikel 8 De producenten worden verzocht van hun voor nemen tot deelneming kennis te geven door in zending van de lijst van films welke zij tijdens de competitie zouden willen vertonen. Dit moet voor 15 Januari geschieden. Zo spoedig mogelijk zal de Werkcommissie iedere producent er van in kennis stellen welk aantal films hij verzocht wordt in te zenden; dat

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 25