25 aantal zal gebaseerd zijn op het totale aantal aangemelde films. De films dienen uiterlijk 15 April 1953 te zijn ingezonden. Artikel 9 De verdeling van de films over beide leeftijds groepen als vastgelegd in het Algemeen Rapport zal in laatste instantie geschieden door het Werk- comité volgens bepaalde normen. De producenten worden evenwel uitgenodigd hierbij behulpzaam te zijn door een juiste invulling van de aanmel dingsformulieren. Artikel 10 Het totaal aantal films, dat de Werkcommissie ten slotte aan het oordeel van. de kinderen zal onderwerpen, zal niet meer dan 50 bedragen. Artikel 11 De films zullen worden vertoond in het Musée Pédagogique, 2,9 rue d'Ulm, Paris 5e. Artikel 12 Twee prijzen zullen worden uitgereikt, een voor elke groep. Bovendien zullen eervolle vermeldin gen worden toegekend voor iedere leeftijdsgroep en voor iedere filmcategorie. Artikel 13 De beginselen op grond waarvan de Werk commissie de films zal selecteren en de wijze waarop de kinderen hun stemmen zullen uitbren gen over de toekenning van de prijzen zijn om schreven in het hoofdstuk ,,Organisation du Con cours" van, het Algemeen Rapport. Artikel 14 De films moeden worden gezonden aan UCI- FRA, 104 Avenue Jean-Mermoz, La Courneuve (Seine) France (Concours International du Film Récréatif potir Enfants). Artikel 15 De producenten worden verzocht van iedere in te zenden copie nauwkeurig de waarde in Franse francs op te geven met vermelding van het adres, waaraan de copieën moeten worden teruggezonden. Artikel 16 De kosten van het transport en van de verze kering der copieën zowel heen als terug zijn voor rekening van de producenten. Het Centre Inter national de 1'Enfance zal verantwoordelijk zijn voor het bewaarloon en de verzekeringskosten van de copieën van haar ontvangst af totdat zij overhandigd worden aan de expediteur, die door de producent met de terugzending is belast. In geval van verlies of beschadiging van een copie is het Centre International de 1'Enfance slechts aansprakelijk voor het door de producent aan gegeven bedrag. Artikel 17 De Voorzitter van het Hoofdbestuur van het Centre International de 1'Enfance is belast met de regeling van alle aangelegenheden, waarin in dit reglement niet is voorzien. Artikel 18 Deelneming aan deze competitie impliceert de erkenning van dit reglement zowel als van de in het Algemeen Rapport omschreven beginselen. Hoewel de datum van aanmelding feitelijk reeds verstreken is, is het de gegadigden alsnog mo gelijk zich op te geven. Zij dienen zich daartoe op korte termijn in verbinding te stellen met het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Internationaal Filmfestival Cannes 1953 De leiding van het Internationale Filmfestival, dat van 15 tot 29 April a.s. te Cannes zal worden gehouden, heeft medegedeeld dat de Cinémathè- que Francaise tezamen met het Institut des Hautes Etudes Cinématographiques tijdens het festival een tentoonstelling zal organiseren over de films, die door ieder land worden ingezonden. Men zal op deze wijze iets leren kennen uit de keuken van de filmproductie zoals oorspronkelijke ontwerpen van decors, kostumes en van scenario's, draaiboe ken, affiches, geïnkte of ingedekte cells van teken films enz. Het is thans bekend dat ten minste 25 landen dit jaar aan het festival deel zullen nemen. Op 5 April zullen de leden van de jury voor de hoofd films en de jury voor de korte films beginnen met de keuze van de 14 hoofdfilms en de 20 korte films, die mede zullen dingen naar de uitgeloofde prijzen. Voor de eerstgenoemde jury zijn onder meer aangewezen: Jean, Cocteau als filmauteur, Abel Gance als regisseur, Jacques van Parijs als com ponist, Noël-Noël als acteur, Raguis als exploi tant, André Lang en Louis Chauvet als filmcritici. De benoeming van de producent staat nog open. Voor de beide voor buitenlanders gereserveerde plaatsen komen in aanmerking de Italiaanse film auteur Cesare Zavattini en Graham Greene, die echter niet kan worden toegelaten omdat hij een aandeel heeft gehad in de vervaardiging van een der deelnemende films. Van de namen van de leden van de jury voor korte films zijn tot dusverre nog slechts bekend de regisseur Franju, de criticus Jean Thévenot en de Nederlandse cineast B. Haanstra.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 26