35 INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat de gevolgen van het feit, dat de klapstoelen in het nieuwe stoelenpïan niet meer gebruikt konden worden, voor appellantes eigen rekening zijn en zij ten hoogste, toen haar bleek, dat de stoelen niet meer bruikbaar waren, met geïn- timeerde over een regeling had kunnen gaan overleggen, doch deze omstandigheid thans irrelevant is; dat de vierde grief van appellante, waarbij zij zich be klaagt, dat de Commissie van Geschillen haar beroep tot terzijdestelling of matiging van het boetbeding is gepasseerd, de Raad aanleiding geeft tot de overweging, dat wat er ook zij van het karakter van de in artikel 12 van de overeen komst bedoelde som, de Raad het op grond van de voren staande overwegingen niet billijk zou achten ten opzichte van geïntimeerde, de ingevolge dit artikel door hem gevorderde som te verminderen, zodat de Raad ook dit beroep, dat door de Commissie van Geschillen weliswaar niet met zoveel woor den is behandeld, moet afwijzen; dat voorzover geïntimeerde ter zitting nog beroep heeft aangetekend tegen zijn veroordeling in de kosten van het door hem gedane exceptieve beroep op onbevoegdheid, de Raad dit bezwaar niet kan delen, omdat de betrokken uit spraak bij voorlopig arbitraal vonnis van 30 Mei 1951 niets met de eigenlijke zaak te maken heeft en deze kosten ad 50,voor rekening van geïntimeerde moeten blijven; dat op grond van het vorenstaande het vonnis van de Commissie van Geschillen moet worden bevestigd en appel lante moet worden veroordeeld tot betaling van de arbitrage- kosten in beide instanties met uitzondering van de voren bedoelde kosten ad 50,van het voorlopig arbitraal vonnis in eerste instantie welke kosten in twee instantie worden bepaald op 100,—zodat zij in totaal ƒ150,komen te bedragen. RECHTDOENDE IN HOGER BEROEP ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: BEVESTIGT het vonnis van de Commissie van Geschil len, waarvan beroep; VEROORDEELT geïntimeerde tot betaling van de kosten van de arbitrage over de exceptie van onbevoegdheid, zoals bepaald in het voorlopig arbitraal vonnis d.d. 30 Mei 1951, zijnde 50,(vijftig gulden) en appellante tot betaling van de overige geschilkosten in beide instanties, voor wat haar betreft in totaal bedragende f 150.(honderdvijftig gulden). Aldus gewezen te Amsterdam op Vrijdag 6 Februari 1953. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister inge schreven. Deze titels werden reeds per circulaire nr. 17 dd. 3 Februari 1953 en eire. nr. 41 dd. 24 Februari 1953 ter kennis gebracht aan de leden-filmverhuurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum waarop inschrijving verzocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten 20 Dec. 1952 20 20 20 20 23 2 Jan. 1953 Fil mex Du bist wunderbar Dansende sterren Maske im Blau Cuba Cabana Het mysterie van het leven Moskou, voorheen en thans Actueel De weg naar Damascus Filmex Datum waarop inschrijving verzocht is 9 12 12 13 13 14 14 14 14 14 14 14 19 19 20 21 23 23 29 29 29 29 4 Febr. 5 5 5 5 5 5 5 5 9 10 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten De weg naar de hel Zij wist 't weer beter! Terwille van haar kind De dief van Venetië In de macht van de gang sters Een zomer in Salzburg Das Land des Lachclns Mikosch rückt ein Am Brunnen vor dem Tore Du bist die Rosé vom Wörtersee Fritz und Friederike Liebe im Finanzamt Heidi Het raadsel der 5 vrouwen Geheime opdracht Het geheim van de Mum mie 2) Kaïn, waar is LIw broeder? De zondares van Parijs Eén zomer slechts heeft zij gedanst Rashomon 24 uur uit een vrouwen leven De dief S.O.S. Held in nood! De gevangene van Zenda4) Straatjongens van Rome5) De banneling van Milaan'1) Storm over Montana7) O, Suzanna Nachtruiters van de wolvenkreek8) Diepzee-duikers Vrouwenzaal Duivels in het zadel Terugtocht der helden Ein Lied geht um die Welt Een Yankee in Ierland Geheimen van Scotland Yard Centra M.G.M. Filmdistributie Fox Paramount Lumina Melior Universal F.A. Warner Columbia F.B.O. Centra Meteor Nederland Nova Paramount M.G.M. Centra Filmex R.K.O. Warner Centra 11 13 16 17 17 17 18 19 20 23 23 J) Hiermede vervalt de titel: 2) ;i) u 6) 7) 8) De invasie Storm over Bengalen Radar patrouille Jantjes aan de rol Guerilla aan de Rio Grande Nova De roepstem van de Pampa Fox De mantel M 7 verlaat de aarde Arthur Rank Het meisje van de poesta Het uur der wrake De geheimzinnige ridder Nederland (Avonturen van Casanova) De man met de wassen Warner beelden De drie piraten Standaard Opgejaagd M.G.M. Drie liefdes t Liefdesgeschiedenis „Paul Vlaanderen grijpt in Marie van Montmartre". ,,De kroon en het zwaard". „Millioenendroom". ,,De kus van een dode". „Dodende horens". „Satanskinderen". >i i> t tt t 1 11 11 M

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 36