BELASTING vermahelijhhed en 13 OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Etten en Leur Met ingang van 1 Januari van dit jaar zijn in de gemeente Etten en Leur nieuwe vermakelijk- heidsbelastingtarieven voor filmvoorstellingen van kracht geworden op grond van een door de Raad op 8 Augustus 1952 genomen besluit. Het tarief voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films, Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1 lid 2, 2e der Wet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, bedraagt 25 Slechts 10 wordt geheven voor filmvoorstel lingen waarin uitsluitend Nederlands journaal en/of films als bedoeld in artikel 1 lid 2, 2e der Wet worden vertoond. Helmond Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Helmond in zijn vergadering van 30 Maart j.1. bij de behandeling van de gemeentebegroting 1953 besloten de vermakelijkhedenbelasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 In hun voorstel aan de Raad hebben Burge meester en Wethouders er op gewezen, dat het huidige tarief der vermakelijkheidsbelasting te zwaar is, omdat de bioscoopexploitanten voor de verhoogde belasting later slechts gedeeltelijke compensatie gevonden hebben in een verhoging van de entreeprijzen. Zij achtten het verantwoord thans tot verlaging over te gaan aangezien het bekend is, dat ofschoon daarvan nimmer aan de gemeentebesturen officieel kennis werd gegeven de regering op haar ter zake ingenomen stand punt is teruggekeerd en een verlaging van het onderhavige tarief geen vermindering van de bij zondere uitkering tot gevolg zal hebben. De in de belastingverordening dezer gemeente voorkomende bepaling, dat door Burgemeester en Wethouders vrijstelling kan worden verleend voor filmvoorstellingen, welke geheel uit journaals en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Wet bestaan, bleef gehandhaafd. Neede In de gemeente Neede zijn de tarieven in ge volge een besluit van de Raad thans vastgesteld als volgt: Voor filmprogramma's waarbij journaals of films als bedoeld in artikel 1 lid 2, 2e der Wet worden vertoond 10 Voor filmprogramma's waarbij journaals of culturele films vertoond worden tot een lengte van ten minste 500 m 20 Rijssen Ingevolge een besluit van de Raad dezer ge meente, genomen in zijn vergadering van 11 Fe bruari j.1., is met ingang van 1 Februari 1953 de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen verlaagd tot 20 vSas vain Gent Burgemeester en Wethouders hebben op 6 Maart j.1. aan de Raad een voorstel voorgelegd om de verordening tot heffing ener belasting op vermakelijkheden in de gemeente Sas van Gent in te trekken, onder meer op grond van de vol gende overwegingen: dat het ter verdere ontwikkeling van het cul turele peil der bevolking en ter bevordering of instandhouding van het ontspanningsleven nood zakelijk moet worden geacht over te gaan tot al gehele afschaffing der vermakelijkheidsbelasting in deze gemeente; dat toch voor deze gemeente en feitelijk voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, ernstig rekening moet worden gehouden met de verwijderde lig ging ten opzichte van overig Nederland waardoor het zeer moeilijk is alhier voorstellingen of uit voeringen te organiseren die op het zelfde peil van beschaving staan als in het overige deel van Nederland, daar de daaraan verbonden kosten belangrijk worden verhoogd door de te betalen hoge reis- en verblijfkosten en/of vrachtionen om dat het bijna steeds onmogelijk is dat zij, die een uitvoering of voorstelling komen verzorgen, nog dezelfde dag naar hun woonplaats kunnen terug keren; dat deze hogere kosten alleen maar kunnen worden bestreden uit de heffing van naar ver houding met overig Nederland, hogere toegangs gelden en dat het een ernstige belemmering moet worden genoemd dat deze toegangsgelden wor den belast met een belasting op de vermakelijk heden dat alsdan bovendien, bijvoorbeeld ten opzichte van het bioscoopbedrijf, de toegangsprijzen voor een voorstelling belangrijk hoger zullen komen te liggen dan in de naburige Belgische gemeenten Zelzate en Assenede, waardoor het gevaar heus niet denkbeeldig is dat de inwoners dezer en der

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 14