14 omliggende Nederlandse gemeenten weder, zoals vóór 1940, de bioscoopvoorstellingen in België zullen gaan. bezoeken met alle daaraan verbonden morele en zedelijke gevaren; dat het mitsdien een gemeenschapsbelang moet worden geacht over te gaan tot afschaffing der belasting op de vermakelijkheden in deze ge meente; De Raad heeft in zijn vergadering van 26 Maart 1953 het voorstel van Burgemeester en Wethou ders aangenomen. Vaals Op 9 April j.1. heeft de Raad van de gemeente Vaals besloten een tarief van 15 vast te stellen voor filmvoorstellingen welke een bijzondere waarde hebben op godsdienstig-zedelijk of maat- schappelijk-cultureel gebied, mits hun aankondi ging op betamelijke wijze is geschied, op een daar toe door belanghebbenden gedaan verzoek door Burgemeester en Wethouders". De heffing op gewone filmvoorstellingen be draagt in deze gemeente 25 JAARVERGADERING DER BEDRIJFSAFDE LING FILMFABRIKANTEN EN FILMPRODUCENTEN Op Maandag 27 April heeft de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten haar eerste jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Deze drukbezochte vergadering werd ook door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, bij gewoond. De Voorzitter, de heer C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Graven- hage, vertolkte in zijn openingsrede de dank der vergadering aan het Hoofdbestuur voor zijn steun en aan de Ledenraad voor zijn beslissing, waar door het al degenen, die zich bezig houden met de vervaardiging of bewerking van films, mogelijk is geworden zich in een eigen Bondsafdeling te organiseren. Spreker zegde ook de Bondsdirec teur dank voor diens raad en bijstand, welke door de Afdelingsleden zeer op prijs is gesteld. De vergadering herdacht in stilte de heer W. Mullens Sr., directeur van de N.V. Haghefilm en ere-voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, die op 71-jarige leeftijd te 's-Gravenhage is overleden, de heer A. Benno, die, ofschoon hij zich de laatste jaren niet meer op het gebied van de filmproductie bewoog, een belangrijk aandeel heeft gehad in de groei van de Nederlandse film, en de heer F. Wassenburg, lt. ter zee Ie kl., die in April 1952 onverwachts te Washingtonaan de gevolgen van een hartverlamming is over leden. Het jaarverslag over 1952 werd, onder dank zegging aan de Secretaris, de heer E. J. Verschue- ren, goedgekeurd. De Rekening en Verantwoor ding over het Financieel Beheer, werd eveneens goedgekeurd en de Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1953 overeenkomstig het voor stel van het Bestuur vastgesteld. Aan de beurt van aftreden waren de heren C S. Roem, Voorzitter, L. W. R. Meyer, directeur van de N.V. Filmex te Amsterdam, en M. de Haas, directeur van de Nederlandse Filmonder- neming Visie te Amsterdam. Bij enkele candidaat- stelling werd de heer Roem tot Voorzitter en werden de beide andere heren tot Bestuurslid herkozen. De vergadering herbenoemde boven dien de heer Meyer tot Vice-Voorzitter en de heer de Haas tot Penningmeester. Uitvoerig is door de vergadering van gedach ten gewisseld over een werkprogramma, dat een richtsnoer zal zijn voor een systematische behan deling van een aantal dringende vraagstukken, waarvoor het Nederlandse filmfabricage- en film- productiebedrijf zich ziet gesteld. Met algemene stemmen werd een program vastgesteld, bevat tende een negental punten, met opdracht aan het Bestuur om uitgewerkte voorstellen of ontwerpen ter zake aan de leden voor te leggen of de nodige stappen te ondernemen. ÏAARVERGADERING BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN Op Maandag 20 April 1953 heeft de Neder- .landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten onder voorzitterschap van de heer J. C. A. Meischke zijn jaarlijkse ledenvergadering gehouden op het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam. Alvorens tot behandeling van de agendapun ten over te gaan, herdacht de vergadering de heer W. Quist, exploitant van het Reclamebureau Actief Film te Groningen, die in Januari 1953 hel leven verloor door een auto-ongeluk. Hierna werden het verslag en de rekening en verantwoording over het jaar 1952 goedgekeurd. De begroting, alsmede de contributie voor het jaar 1953 werden overeenkomstig het bestuurs- voorstel vastgesteld. Bij enkele candidaatstelling werd herkozen het periodiek aftredend bestuurslid, de heer L. M. van Swieten de Blom, directeur van de N.V. Harpo te 's-Gravenhage. Tot leden van de Kas- commissie voor het jaar 1953 werden benoemd de heren L. J. M. Demmenie te Delft, Jac. Duits te Dordrecht en S. P. v. d. Helm te Rotterdam.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 15