16 Het is van zijn handelingen verantwoording verschuldigd aan het afdelingsbestuur. Alle stukken van het dagelijks afdelingsbestuur uitgaande worden getekend door de secretaris of door degeen, die hem vervangt. Afdelingsbestuursvergaderingen Artikel 9 Het afdelingsbestuur en het dagelijks afde lingsbestuur vergaderen zo dikwijls de afdelings voorzitter dat wenselijk acht, alsmede wanneer ten minste drie leden van het afdelingsbestuur een daartoe strekkend verzoek aan die voorzitter doen, in welk geval de vergadering zal worden uitgeschreven binnen zeven dagen na de ont vangst van het verzoek op een termijn van zeven dagen. Tijd en plaats der vergaderingen worden door de voorzitter vastgesteld. Zowel voor het houden ener vergadering van het afdelingsbestuur als van het dagelijks afde lingsbestuur wordt vereist de tegenwoordigheid van ten minste de helft der leden van het betref fend bestuur. Alle besluiten worden genomen met volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemmen. Vergoeding voor de bestuursleden Artikel 10 Alle bestuursbetrekkingen worden kosteloos waargenomen, maar de bestuursleden ontvangen vergoeding voor gemaakte kosten. Gesalarieerde beambten Artikel 11 Het afdelingsbestuur is bevoegd uit kracht van een daartoe strekkend besluit van de ledenverga dering der afdeling en na verkregen goedkeuring van het Hoofdbestuur op de voorwaarden der aanstelling, waaronder salaris, opzeggingstermijn, taak en bevoegdheden, gesalarieerde beambten aan te stellen. LEDENVERGADERINGEN DER AFDELING Jaarlijkse ledenvergadering Artikel 12 Jaarlijks, vóór of op 15 Februari, wordt de jaar lijkse ledenvergadering gehouden, op welke ver gadering: 1. door de secretaris een schriftelijk verslag wordt uitgebracht over de werkzaamheden in het afgelopen jaar, waarvan, vóór of indien niet anders mogelijk ten spoedigste na de vergadering aan elk der leden een exemplaar wordt toegezonden; 2. door de penningmeester rekening en verant woording wordt gedaan over zijn beheer over het afgelopen jaar en een begroting van ont vangsten en uitgaven over het lopende jaar wordt ingediend; 3. vastgesteld wordt de over het lopende jaar te heffen contributie; 4. voorzien wordt in de vacatures in het afde lingsbestuur: 5. behandeld wordt wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Buitengewone ledenvergaderingen Artikel 13 Buitengewone ledenvergaderingen worden ge houden, zo dikwijls het afdelingsbestuur zulks wenselijk acht of het verzoek daartoe met opgave der te behandelen punten schriftelijk, hetzij door het Hoofdbestuur, hetzij door tenminste zeven leden der afdeling, tot het afdelingsbestuur wordt gericht; in de beide laatste gevallen zal de ver gadering worden uitgeschreven binnen veertien dagen na de ontvangst van het verzoek op een termijn van zeven dagen. Plaats en wijze van belegging Artikel 14 De ledenvergaderingen worden gehouden ter plaatse, vast te stellen door het afdelingsbestuur en de oproeping geschiedt met vermelding der te behandelen punten door het afdelingsbestuur per brief of telegram aan de leden der afdeling en aan het Hoofdbestuur op een termijn van ten minste zeven dagen, behalve in, spoedeisende ge vallen, ter beoordeling van het afdelingsbestuur. Voorstellen ter behandeling op de ledenvergaderingen Artikel 15 Zowel het afdelingsbestuur als elk der leden heeft het recht voorstellen op de agenda van een ledenvergadering te plaatsen, mits deze laatste ten minste vier dagen vóór de dag der vergadering bij het afdelingsbestuur zijn binnengekomen. De volgorde, waarin de punten op de agenda worden geplaatst, wordt vastgesteld door het afdelingsbestuur. Voorstellen van het afdelingsbestuur zullen zo veel mogelijk vergezeld gaan van een toelichting, terwijl het afdelingsbestuur zoveel mogelijk prae- advies zal uitbrengen op alle door de leden inge diende voorstellen.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 17