17 Déze toelichtingen en prae-adviezen worden zoveel mogelijk met de agenda aan de leden toe gezonden en desgewenst door het afdelingsbe stuur in het bondsorgaan opgenomen. Toegang tot de ledenvergaderingen Artikel 16 Tot de ledenvergaderingen hebben recht van toegang de afdelingsleden, de Hoofdbestuursleden en de Directeur, de leden van, het dagelijks be stuur van de Afdelingsraad, benevens de afde lingsbeambten, die door het afdelingsbestuur daartoe speciaal gemachtigd zijn. De afdelingsleden hebben toegang: a. in de personen van degenen, als bedoeld in art. 20 van het Algemeen Bondsreglement; b. in de persoon van een speciaal tot het bijwo nen der betreffende vergadering schriftelijk gevolmachtigd employé van het betrokken afdelingslid. De sub b. bedoelde machtiging is slechts geldig, wanneer van het verlenen daarvan ten minste twee dagen vóór de betreffende vergadering is kennis gegeven aan de secretaris van het afde lingsbestuur. Voor elk lid, dat door meerdere der in de twee de alinea van, dit artikel bedoelde personen een algemene ledenvergadering doet bijwonen, zal slechts één hunner de presentielijst tekenen. Stemrecht Artikel 17 Elk lid, dat niet in gebreke is van nakoming van zijn geldelijke verplichtingen jegens de Bond, kan voor elke zaak, die dat lid exploiteert of met de exploitatie waarvan, dat lid zich bezighoudt, één stem uitbrengen, zulks met uitzondering van de permanente bioscopen B, als bedoeld in art. 3 A. b. van het Algemeen Bedrijfsreglement, waarvoor ongeacht het aantal B-zaken, dat elk lid exploi teert, door ieder lid in totaal één stem kan wor den uitgebracht. Dit stem uitbrengen geschiedt bij monde van degene, die ingevolge het laatste lid van het voor gaande artikel voor het betreffend lid de presen tielijst heeft getekend. Stemgerechtigden, die ter vergadering komen, nadat een voorstel in stemming is gebracht, mo gen aan de stemming over dat voorstel niet deel nemen. Wijze van stemmen Artikel 18 Alle besluiten worden, tenzij in dit reglement uitdrukkelijk anders wordt bepaald, genomen bij gewone meerderheid van de uitgebrachte stemmen. Over zaken wordt mondeling, bij rondvraag, gestemd, behoudens door leden aan de ledenver gadering der afdeling onderworpen hoger be roep-zaken, waarover, evenals over personen, met gesloten, ongetekende briefjes gestemd wordt: blanco en getekende briefjes zijn van onwaarde en tellen niet mede bij het aantal uitgebrachte stemmen. Is bij een stemming over zaken bij eerste stem ming geen volstrekte meerderheid verkregen, dan wordt het voorstel geacht te zijn verworpen. Is bij verkiezing van personen bij eerste stem ming geen volstrekte meerderheid verkregen, dan heeft een tweede, vrije stemming plaats en daar na, zo nodig, een herstemming tussen de twee personen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen op zich verenigden. Mochten dan de stemmen staken, dan beslist het lot. Behandeling der agenda, rechten der sprekers en maatregelen van orde Artikel 19 Ten aanzien van de behandeling der agenda, de rechten der sprekers en de maatregelen van orde, zijn de artt. 21, 22 en 23 van het Algemeen Bondsreglement toepasselijk. Rechtsbevoegdheid der ledenvergadering Artikel 20 De ledenvergadering is bevoegd, behalve tot hetgeen elders in dit reglement is bepaald, tot het nemen van besluiten, die de algemene plaatselijke/ provinciale belangen van de gezamenlijke leden der afdeling in hun bioscoop-exploitatie-bedrijf ra ken, benevens tot het maken van voorschriften, waaraan de afdelingsleden zich bij het exploiteren hunner te -----------------------------------------gevestigde bioscoop- in de provincie(s) theaters hebben te houden, mits deze besluiten en voorschriften zijn in het gemeenschappelijk be lang der gezamenlijke afdelingsleden.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 18