18 Aan dusdanige besluiten zullen de afdelingsle- den zich bij de exploitatie hunner te -----------------------------------------gevestigde bioscoop- in de provincie(s) theaters hebben te houden, ook wanneer die be sluiten bepalingen inhouden, waarbij maatregelen worden voorgeschreven terzake van de exploitatie van genoemde theaters, welke beperking of tij delijk verbod van die exploitatie inhouden. Zo nodig regelt het Hoofdbestuur de gevolgen van de schorsing en/of vernietiging, doch niet dan na terzake met het afdelingsbestuur overleg te hebben gepleegd. Met het oog op het bepaalde in de beide eerste alinea's van dat artikel en in art. 31a van dit regle ment is het afdelingsbestuur verplicht van alle in een ledenvergadering der afdeling genomen be sluiten binnen vier dagen schriftelijk kennis te geven zowel aan het Hoofdbestuur als aan de se cretaris van de Afdelingsraad. Rechtskracht van besluiten der ledenvergadering Artikel 21 Besluiten van de ledenvergadering der afdeling, waarbij aan de leden contributies of andere gelde lijke verplichtingen worden opgelegd, waarbij be sloten wordt tot het aangaan ener verbintenis welke geldelijke verplichtingen voor de afdeling kan tengevolge hebben, of waarbij voorschriften worden gegeven, waaraan de afdelingsleden zich bij de uitoefening van hun bedrijf hebben te hou den, verkrijgen eerst rechtskracht, nadat veertien dagen zijn verlopen sinds het nemen van het des betreffend besluit en het Hoofdbestuur geen ge bruik gemaakt heeft van zijn in het volgend artikel omschreven bevoegdheid. Schorsing en vernietiging van besluiten der ledenvergadering Artikel 22 Het Dagelijks Bestuur van de Bond is gerech tigd besluiten van de ledenvergadering ener afde ling te schorsen, mits het van zodanige schorsing met vermelding van de motivering aan het afde lingsbestuur kennis geeft binnen acht dagen na de ledenvergadering der afdeling, waarin het betref fend besluit genomen is. Het Hoofdbestuur is gerechtigd besluiten van de ledenvergadering ener afdeling te vernietigen, mits het van zodanige vernietiging met vermelding van de motivering aan het afdelingsbestuur kennis geeft binnen twee en twintig dagen na de leden vergadering der afdeling, waarin het betreffend besluit genomen is. Schorsing van een besluit door het Dagelijks Bestuur van de Bond vervalt van rechtswege, wanneer zij niet binnen twee en twintig dagen na de ledenvergadering der afdeling, waarin het be treffend besluit is genomen, is gevolgd door ver nietiging door het Hoofdbestuur. Het afdelingsbestuur is verplicht zowel van elk schorsings- als van elk vernietigingsbesluit de leden der afdeling in kennis te stellen. Geldmiddelen Artikel 23 De geldmiddelen, die ter beschikking staan van de afdeling, zijn: a. een jaarlijks van de afdelingsleden te heffen contributie, waarvan het bedrag en de maat staf, waarnaar zij zal woorden geheven, zullen worden vastgesteld door de ledenvergadering der afdeling; deze afdelingscontributie zal ten minste bedragen 10 van het bedrag van de door de betreffende exploitant jaarlijks ver schuldigde bondscontributie; b. eventueel krachtens een besluit van de leden vergadering der afdeling van de afdelingsleden te heffen hoofdelijke omslagen, te heffen naar dezelfde maatstaf als de sub a bedoelde afde lingscontributie; c. de door het afdelingsbestuur krachtens art. 6 van dit reglement op te leggen boeten; d. eventuele bijdragen uit de kas van de Bond, waartoe door een algemene ledenvergadering van. de Bond wordt besloten; e. vrijwillige bijdragen en andere baten; f. de rente van de hiervoren vermelde bedragen. Geldelijk beheer Artikel 24 Het beheer over de in art. 23 van dit reglement bedoelde geldmiddelen wordt gevoerd door de penningmeester, die bevoegd is, in overleg met het afdelingsbestuur, alle maatregelen te nemen tot inning der in het voorgaand artikel sub a, b en c genoemde bedragen; de penningmeester doet in overleg met de overige leden van het dagelijks afdelingsbestuur de nodige uitgaven en is ver plicht aan ieder dier leden te allen tijde inzage te geven van de kas, de boeken en de justificatoire bescheiden.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 19