20 De stukken van het Dagelijks Bestuur uit gaande worden getekend door de secretaris, of zijn vervanger na verkregen machtiging van het Dagelijks Bestuur. Het Dagelijks Bestuur is van zijn handelingen verantwoording verschuldigd aan de Raadsverga dering. Het Dagelijks Bestuur kan zo nodig ter as sistentie van de secretaris één of meer gesala rieerde personen in dienst aanstellen, echter niet dan uit kracht van een daartoe strekkende beslis sing van de Raadsvergadering en na verkregen goedkeuring van het Hoofdbestuur op de voor waarden der aanstelling, waaronder salaris, op zeggingstermijn en bevoegdheden. Vergoeding voor de Bestuursleden Artikel 30 Alle bestuursbetrekkingen worden kosteloos waargenomen, maar de bestuursleden ontvangen vergoeding voor gemaakte kosten. Rechtsbevoegdheid van de Afdelingsraad Artikel 31 De Afdelingsraad is gerechtigd, behalve tot hetgeen elders in dit reglement is vermeld: a. om besluiten van de ledenvergadering ener afdeling aan het Dagelijks Bestuur van de Bond ter schorsing en/of aan het Hoofdbestuur ter goedkeuring of vernietiging voor te dra gen, mits een dusdanige voordracht schrifte lijk geschiedt aan het Dagelijks Bestuur bin nen zeven dagen en aan het Hoofdbestuur binnen veertien dagen na de ledenvergadering der afdeling, waarin het desbetreffend besluit genomen is; b. tot het nemen van besluiten, die uitsluitend betreffen de exploitatie van bioscopen, doch alleen nadat: hetzij daartoe bij besluit ener ledenverga dering van tenminste één afdeling het verzoek aan de Afdelingsraad is gedaan onder over legging van een afschrift van de volledige no tulen der betreffende ledenvergadering; hetzij, wanneer het op initiatief van de Af delingsraad te nemen besluiten betreft, de voorstellen daartoe tenminste veertien dagen vóór de dag, waarop zij in de vergadering van de Afdelingsraad worden behandeld, schriftelijk ter kennis zijn gebracht van alle afdelingsbesturen, en behoudens redactio nele wijzigingen ongewijzigd door de Af delingsraad worden aangenomen. De sub b bedoelde besluiten van de Afdelings raad zijn bindend voor alle leden van alle afde lingen. Op die besluiten is van toepassing het bepaalde in art. 22 van dit reglement (schorsing door het Dagelijks Bestuur van de Bond en vernietiging door het Hoofdbestuur ca.). Tot dusdanige schorsing en vernietiging kan ook door een of meer afdelingsbesturen het ver zoek worden gedaan, aan het Dagelijks Bestuur van de Bond, resp. aan het Hoofdbestuur, met het oog waarop door de secretaris van de Afdelings raad van al zijn besluiten binnen vier dagen schriftelijk moet worden kennis gegeven niet al leen aan het Hoofdbestuur, maar ook aan alle afdelingsbesturen. Bovendien is de Afdelingsraad bevoegd tot het geven van advies aan het Hoofdbestuur. Voorts is de Afdelingsraad bevoegd om voor elke vacature van lid-exploitan.t in colleges, wel ker samenstelling door het Hoofdbestuur wordt bepaald, schriftelijk en tijdig, doch ten minste vier dagen vóór de dag der benoeming al of niet ge motiveerd aan het Hoofdbestuur twee niet-bin- dende aanbevelingen te doen, waarvan zo mo gelijk vóór de vergadering, anders in ieder geval bij de aanvang van de vergadering waarop de benoeming geschiedt, mededeling moet worden gedaan. Tevens is de Afdelingsraad bevoegd voor elke vacature van lid-voorzitter en lid van het Hoofd bestuur aan de algemene ledenvergadering twee niet-bindende aanbevelingen te doen, waarvan schriftelijk en tijdig, doch ten minste acht dagen vóór de dag der benoeming al of niet gemotiveerd kennis wordt gegeven aan het Hoofdbestuur en alle leden van de Bond. Jaarlijkse ledenvergadering Artikel 32 Jaarlijks, vóór of op 15 Maart, wordt de jaar lijkse ledenvergadering gehouden, op welke ver gadering: 1. door de secretaris een schriftelijk verslag wordt uitgebracht over de werkzaamheden in het afgelopen jaar, waarvan vóór of indien niet anders mogelijk ten spoedigste na de vergadering aan elk der leden één exemplaar wordt toegezonden; 2. door de penningmeester rekening en verant woording wordt gedaan over zijn beheer over het afgelopen jaar en een begroting van ont vangsten en uitgaven over het lopende jaar wordt ingediend;

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 21