21 3. vastgesteld wordt de over het lopende jaar te heffen contributie; 4. voorzien wordt in de vacatures in het Dage lijks Bestuur; 5. behandeld wordt wat verder ter tafel zal worden gebracht. Vergaderingen en wijze van stemmen van de Afdelingsraad Artikel 33 De Afdelingsraad vergadert zo dikwijls de voorzitter dit nodig acht, of ten minste vijf leden een daartoe strekkend verzoek aan de voorzitter doen. Het Dagelijks Bestuur van de Afdelingsraad vergadert zo dikwijls de voorzitter dit nodig acht, alsmede wanneer ten minste twee leden een daar toe strekkend verzoek aan de voorzitter doen. Tijd en plaats der vergaderingen worden door de voorzitter vastgesteld. Voor het houden van een vergadering van de Afdelingsraad en van het Dagelijks Bestuur van die Raad wordt de tegenwoordigheid van ten minste de helft der leden van die colleges vereist. Alle besluiten worden genomen bij gewone meerderheid van de uitgebrachte stemmen. Elk der leden heeft één stem. Over zaken wordt mondeling, bij rondvraag, gestemd. Over personen wordt met gesloten, on- getekende briefjes gestemd; blanco en getekende briefjes zijn van onwaarde en tellen niet mede bij het aantal uitgebrachte stemmen. Is bij een stem ming over zaken bij eerste stemming geen vol strekte meerderheid verkregen, dan wordt het voorstel geacht te zijn verworpen. Is bij verkiezing van personen bij eerste stem ming geen volstrekte meerderheid verkregen, dan heeft een tweede, vrije stemming plaats en daar na, zo n.odig, een herstemming tussen de twee per sonen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen op zich verenigden. Mochten dan de stemmen staken, dan beslist het lot. De geldmiddelen van de Afdelingsraad Artikel 34 De geldmiddelen van de Afdelingsraad kunnen bestaan uit een jaarlijks door de Afdelingsraad vast te stellen bijdrage van elke afdeling, zoveel mogelijk uit te drukken in een percentage van de door de leden der betreffende afdeling aan de Bond verschuldigde contributie; deze bijdrage wordt door en voor rekening van elke afdeling aan de penningmeester van de Afdelingsraad betaald. Op het besluit tot vaststelling der in de vorige alinea bedoelde bijdrage is toepasselijk hetgeen in art. 31 is bepaald omtrent de daarin sub b be doelde besluiten. Jaarlijks doet de penningmeester van zijn ge houden beheer rekening en verantwoording aan de Afdelingsraad; bij het doen van deze rekening en verantwoording wordt daarvan tegelijkertijd een afschrift toegezonden aan het Hoofdbestuur en aan elk der afdelingsbesturen. HOOFDSTUK III Wijziging van dit reglement Artikel 35 Voorstellen tot wijziging van dit reglement, daaronder begrepen die tot opheffing ener afde ling, kunnen door de betreffende afdeling aan de algemene ledenvergadering van de Bond wor den voorgelegd, nadat deze door de ledenverga dering der afdeling zijn goedgekeurd met een meerderheid van ten minste twee derde der uitge brachte geldige stemmen; van dusdanige voor stellen moet ten minste tien dagen vóór de dag der ledenvergadering der afdeling, waarop zij zullen worden behandeld, schriftelijk aan de afde- lingsleden kennis worden gegeven. Aldus vastgesteld in de algemene ledenverga dering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond d.d. 13 Maart 1933 en gewijzigd in de ledenvergade ringen van 17 Juni 1935, 12 December 1938, 3 April 1939, 28 Maart 1949 en 14 Juli 1953. Het Hoofdbestuur: M. P. M. VERMIN, Voorzitter. JOH. MIEDEMA, Secretaris. Stereofonie „Stereofonisch geluid is doeltreffend als het richting- 1 aangevend gebruikt wordt om goede dramatische redenen. Maar zulke redenen moeten beperkt in aantal zijn; anderzijds is het twijfelachtig of het publiek, dat 1 in een goed verhaal verdiept is, veel verschil zal op- merken tussen stereofonisch geluid en het geluid, dat op het ogenblik wordt gebezigd. Niettemin zou het altijd het effect van een grote actiefilm of van een grote revuefilm kunnen verhogen." (The Cinema dd. 6 Mei 1953) niniiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiimimniniuiniiiiiiiimmuuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiimiim 5 ITiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiii tl i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiii int iiiiiiiiiiiiiMiiiii]]iiiiiitiiiii4iiiiiiiiiiiiiiiii4iitiiii<f iiniff iimiiiiiii 11 iiiiiiiiiiiiiiTT

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 22