BELASTING ermaizeïi i OP De 30 gende slechts de huurder die ontruimen moet, te hulp komen en het in casu vaststaat, dat zich na afloop van de voorstelling telkens niets meer van appellante in de zaal bevindt, zodat er niets te ontruimen valt; Overwegende echter dat niet alleen aan de huurder, die het gehuurde zelf feitelijk occupeert een beroep op de artikelen 18 en volgende open staat, doch in het algemeen aan iedere huurder, wie het huurgenot van het gehuurde daarover ont nomen zou worden; Overwegende, dat dus ook appellante al heeft zij een naar tijdsruimte beperkt genot van de zaal, een beroep op huurbescherming mag doen; Overwegende, dat uit een en ander volgt dat de grief gegrond is en het vonnis vernietigd moet worden, nu het Hof tot een andere beslissing dan de President komt; RECHTDOENDE: Vernietigt het vonnis, waarvan beroep; Wijst aan appellante de oorspronkelijke eis als volgt toe; Gelast geïntimeerde zich te onthouden van elke maatregel of optreden, waardoor appellante zou worden verhinderd op de dagen en in de zaal als ter dagvaarding omschreven op de gebruikelijke wijze filmvoorstellingen te geven; Veroordeelt gentimeerde om voor elke dag, waarop hij zich niet aan dit bevel mocht houden aan appellante te betalen de som van 200, (tweehonderd gulden) tot een maximum van 3.000,(drie duizend gulden). Verklaart dit arrest in zover uitvoerbaar bij voorraad en op de minuut, desnoods met behulp van de sterke arm; Veroordeelt ge.'ntimeerde in de kosten van het geding aan zijde van appellante in beide instanties in eerste aanleg begroot op 80,(tachtig gul den) en in hoger beroep tot op heden op 400, (vierhonderd gulden). Wijst de vordering voor het overige af. Aldus gewezen door de Heren Mrs. Verdam, President, van Schaeck Mathon en Mijnssen, Ra den en uitgesproken ter openbare terechtzitting van HET GERECHTSHOF TE AMSTER DAM, EERSTE KAMER, van DONDERDAG 2 APRIL 1953, alwaar gezeten waren de Heren Mrs. Verdam, President, van Schaeck Mathon en Hülsmann, Raden en Mr. de Vries, als Griffier. Get. VERDAM J. DE VRIES. Sedert het verschijnen van de vorige afleve. ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Assen Met ingang van 27 Juni j.1. is ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goedkeuring in de gemeente Assen een nieuwe verordening op de heffing der vermakelijkheidsbelasting in werking getreden, waarbij deze heffing op filmvoorstellin gen is verlaagd van, 35 c/< tot 25 Voor vertoningen van Nederlandse films en van films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet geldt een tarief van 20 Boxmeer Met ingang van 1 Juli is ingevolge Koninklijke goedkeuring van kracht geworden het besluit van de Raad van de gemeente Boxmeer, waarbij de belastingverordening is gewijzigd in, dier voege: dat 5 vermakelijkheidsbelasting wordt ge heven voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet; en 10 9' voor kindervoorstellingen, waarvoor de maximum entreeprijs 40 cent per kind bedraagt en waarbij de ouders of verzorgers der kinderen toegang wordt verleend tegen een entreeprijs, die ten hoogste 150% van de entreeprijs voor de kinderen mag bedragen; terwijl de gewone filmvoorstellingen onder worpen zijn aan een tarief van 20 urne De Raad van de gemeente Deurne heeft in zijn op 4 Juni j.1. gehouden vergadering besloten al gehele vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting te verlenen voor voorstellingen met films die ge keurd zijn volgens artikel 1, lid 2, 2e der Wet. Het tarief voor gewone filmvoorstellingen in deze gemeente is 20 Groenlo Op voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Groenlo in zijn V,

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 31