winnen en dit kunt Gij bereiken door Uw be drijven waardig te leiden. Grote contingenten staan nog afwijzend tegenover de cinema en de Engelse kroningsfilm heeft \duidelijk gedemon streerd, dat er velen zijn, die de regelmatige weg naar onze bedrijven niet gevonden hebben. Ik wens U allen van harte toe, dat het U moge gelukken Uw zaken te leiden in eer en waardigheid voor de mensheid, opdat U met des te meer recht op kunt komen voor het voortbe staan Uwer ondernemingen, die niet uitsluitend economisch bezien kunnen worden, maar bij uit stek een sociale taak hebben te vervullen. De overtuiging, dat Gij een eervol beroep uitoefent, en rechtmatige fierheid zij Uw deel." Deze rede werd met een hartelijk applaus on derstreept. Jaarstukken Het voorstel van het Hoofdbestuur tot het ver lenen van dispensatie van het bepaalde in artikel 26 der Statuten met betrekking tot het houden van de jaarvergadering vóór of op 31 Maart werd met algemene stemmen aangenomen. Op advies van de, in de op 14 Juli 1952 gehou den jaarlijkse algemene ledenvergadering benoem de, Notulencommissie, bestaande uit de heren C. J. van Liere te Goes, H. J. de Vries te Groningen en A. Zomerplaag te Amsterdam werd besloten de notulen dezer vergadering goed te keuren. De heren K. J. Kaptein te Middelharnis, H. Zondervan te Leeuwarden en L. J. Paerl te Am sterdam werden benoemd tot leden van de Notu lencommissie voor deze jaarvergadering. Onderscheidene leden, onder meer de heren E. Alter en P. Kijzer, gaven uiting aan hun waardering voor de samenstelling en uitvoering van het jaarverslag over 1952, dat namens het Hoofdbestuur was uitgebracht door de Directeur van de Bond, de heer J. G. J. Bosman. Naar aan leiding van dit verslag, dat met algemene stemmen werd goedgekeurd, werden enige vragen gesteld onder meer door de heer E. Alter betreffende een voor te stellen verlaging der tot dusver gel dende minimum leeftijden voor operateurs, welke wijziging verband houdt met een nog dit jaar door de Sociale Commissie in te dienen concept voorstel tot wijziging van de Loonregeling en betreffende het onderzoek naar de mogelijkheden tot oprichting van een Bedrijfspensioenfonds. Met betrekking tot eerstgenoemde aangelegen heid kon de heer W. K. G. van Roven in zijn functie van Voorzitter van de Sociale Commissie, de verzekering geven dat bij een eventueel voor te stellen verlaging van de leeftijdsgrenzen van de operateurs ten volle rekening zal worden ge houden met de verantwoordelijkheid, welke aan deze functie verbonden is. Wat betreft het onderzoek naar de mogelijkhe den tot oprichting van een Bedrijfspensioenfonds, deelde de Bondsvoorzitter mede, dat de door het Hoofdbestuur benoemde Studiecommissie hoopt aan het einde van het jaar met haar taak gereed te komen. Naar aanleiding van een in een der Afdelings- verslagen gemaakte opmerking, werd van de zijde der vergadering aangedrongen op een strengere controle in zake de naleving van de verplichting van de leden-exploitanten om van alle vertonings contracten binnen veertien dagen na de afslui tingsdatum een gewaarmerkt getekend afschrift bij het Bondsbureau te deponeren. De behandeling der jaarstukken werd tijdelijk onderbroken voor het gebruiken van een weiver- zorgde lunch, tijdens welke door de heer Ch. van Biene als een der oudste Bondsleden met alge mene instemming een toast werd uitgebracht op de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, die, kortgeleden van een langdurige ziekte her steld, zijn functie weer heeft kunnen aanvaarden. De heer E. Alter bracht namens de Commissie van Rapporteurs, waarin dit jaar tevens zitting hadden de heren J. S. Croeze, G. J. Milius en A. F. Wolff een uitvoerig verslag uit van de bevin dingen dezer Commissie betreffende de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1952, de Balans per 31 December 1952 en de Be groting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1953. Het Hoofdbestuur werd door de Commissie ver zocht de mogelijkheden te doen onderzoeken voor het instellen van een eigen assurantiefonds voor films, welk verzoek bij monde van de Voorzitter werd ingewilligd. Zonder hoofdelijke stemming werden daarop de Balans per 31 December 1952, die sloot met een totaalbedrag van ƒ2.433.931,60, en de Rekening en Verantwoording van het financiële beheer over 1952, die sloot met een totaalbedrag van 660.578,56 goedgekeurd. Tevens werd aan vaard het voorstel van het Hoofdbestuur tot goedkeuring van de door het Accountantskantoor W. Langelaar te Amsterdam gecontroleerde Re kening van de Bond en van alle op het Bonds bureau ter visie liggende rekeningen der Afde lingen. De Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor het dienstjaar 1953 werd eveneens goedge keurd. Het voorstel van het Hoofdbestuur om het eventueel batig saldo over 1953 in de Weerstands- kas te storten werd aanvaard, terwijl de contri butie voor het lopende jaar werd vastgesteld. Verkiezingen en benoemingen Aan de orde was vervolgens de verkiezing over eenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement van drie leden van het Hoofdbestuur in de vacatures ontstaan

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 4