door het periodieke aftreden van de heren J. S. Croeze, L. Groen en W. K. G. van Royen. Een ampele discussie ontspon zich over het feit, dat de enige tijd geleden gekozen nieuwe voor zitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de heer J. Weening, door deze Afdeling geen candi- daat gesteld was voor het lidmaatschap van het Hoofdbestuur. Daardoor was gebroken met de traditie, dat de Voorzitter van de Bedrijfsafdeling deel uitmaakt van het Hoofdbestuur, wat naar de mening van velen niet bevorderlijk is voor een goede gang van zaken. De heer Weening deelde de vergadering na mens de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders mede, dat deze Afdeling dit bezwaar wel degelijk had overwogen, maar van mening was dat de door de afdelingsledenvergadering gestelde candidaten Op 12 Juni j. I, vereerde Hare Majesteit de Koningin het City Theater te Utrecht met een bezoek ter gelegenheid van de Gala première van de film ,,A Queen is crowned". Mejuffrouw Janny Wolff overhandigt Hare Majesteit bloemen bij het betreden van het theater, terwijl Zijne Koninhlijhe Hoogheid Prins Bernhard belangstellend toeziet. een alleszins behoorlijke vertegenwoordiging in het Hoofdbestuur waarborgden. Met betrekking tot de candidatuur van de heer L. Groen werd door de heer Ch. van Biene ge wag gemaakt van geruchten volgens welke van de zijde van de Amerikaanse filmverhuurkantoren te kennen zou zijn gegeven, dat zij voornemens zouden zijn uit de Bond te treden, indien hun eis tot verhoging van het maximaal toegestane filmhuurpercentage niet zou worden ingewilligd, Spreker verzocht de heer Groen een direct ant woord op de vraag of deze als afhankelijk film verhuurder instructies ter zake van het lidmaat schap had te verwachten van zijn vennootschap dan wel kon verzekeren dat het lidmaatschap niet zou worden opgezegd. Zo de heer Groen deze verzekering niet kon geven zou spreker het dwaas achten om iemand te kiezen voor een ter mijn van misschien enkele maanden, die daarna een tegenstander zou zijn. In dat geval zou spre ker de leden in overweging willen geven blanco te stemmen. In zijn antwoord wees de heer Groen er op, dat alleen al het feit, dat hij door de Bedrijfsafde ling Filmver huurders candi- daat was ge steld, voor de leden een vol doende waar borg zou moe ten zijn. De door de heer Van Biene gevraagde verzekering kon spreker niet ge ven, omdat hij geen wetenschap kon hebben van de toekomst. Aan de zeer levendige dis cussie, welke hierop onstond en welke de Voorzitter aan leiding gaf om de vergadering voor een koru beraad te schor sen, werd onder meer tevens deel genomen door de heren E. Al ter, J. E. F. de Nijs, P. Kij- zer, L. L. Lioni,

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 5