BELASTING Vt k 'di ennaizeiimneaen 10 OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. De Bilt Op 19 October j.1. hebben Burgemeester en Wethouders van De Bilt aan de Raad dezer ge meente voorgesteld om de vermakelijkheidsbe- lasting op filmvoorstellingen te verlagen van 35% tot 20%. Het College motiveerde dit voorstel mede door er op te wijzen, dat bij de wet van 24 Januari 1952 de zogenaamde kortingsregeling is vervallen, waardoor de uitkeringen uit het gemeentefonds dus niet meer afhankelijk zijn van een aantal ge meentelijke heffingen. In dit opzicht heeft de ge meente daarom de vrijheid herkregen de belastin gen te heffen naar een tarief dat haar als redelijk billijk voorkomt. Dit in aanmerking nemende wa ren Burgemeester en Wethouders van mening, dat het vrij scherpe tariefverschil tussen toneel voorstellingen, operettes enz. enerzijds en bioscoopvoorstellingen anderzijds niet behoorde te worden bestendigd, weshalve zij voorstelden tot verlaging over te gaan. De Raad heeft dit voorstel in zijn op 26 October j.1. gehouden vergadering aangenomen. Brummen Het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Brummen heeft op 16 November j.1. aan de Raad een voorstel gedaan tot vaststel ling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van een belasting op vermakelijkhe den. Volgens deze nieuwe verordening wordt de heffing op filmvoorstellingen van 35 verlaagd tot 25%. De Raad heeft in zijn vergadering van 24 Ne- vember conform dit voorstel besloten. Echt Op voorstel van. Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Echt in zijn op 23 Juli j.1. gehouden vergadering besloten de belas ting op vermakelijkheden voor filmvoorstellingen te verlagen met dien verstande dat: 10% wordt geheven voor voorstellingen, waar bij enkel films worden vertoond ten aanzien waar van Burgemeester en Wethouders op een daartoe strekkend formeel verzoek van de ondernemer hebben verklaard, dat deze films van culturele- en/of sociaal-paedagogische strekking zijn en mits de aankondiging der films op betamelijke wijze ge schiedt; 25% voor voorstellingen, waarbij naast andere films, Nederlands journaal en/of films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet worden ver toond tot een gezamenlijke lengte van tenminste 500 meter. De verordening zal in werking treden op de eerste dag van de maand, volgend op die, waarin het bericht van de Koninklijke goedkeuring dezer verordening ontvangen wordt. Eysden Op 16 September j.1. besloot de Raad van de gemeente Eysden op voorstel van Burgemeester en Wethouders de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen van 35% tot 25%. Het tarief voor culturele films bleef gehand haafd op 20%. Horst Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Horst op Vrijdag 16 October j.1. besloten de be lasting op filmvoorstellingen te verlagen van 25% tot 20%. Dit besluit werd genomen op grond van de overweging dat het huidige heffingstarief voor filmvoorstellingen te bezwarend moet worden ge acht. Lisse Ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goedkeuring is met ingang van 1 November j.1. de gewijzigde belastingverordening in werking getreden, welke in Augustus door de Raad van de gemeente Lisse was vastgesteld. De heffing voor gewone filmvoorstellingen be draagt nu 20% (voordien 25%), terwijl verto ningen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Wet geheel van belasting zijn vrijgesteld. Medemblik In zijn vergadering van Woensdag 14 October heeft de Raad van de gemeente Medemblik over eenkomstig een advies van Burgemeester en Wet houders besloten de belasting op vermakelijkhe den te verlagen van 35% tot 25%. Burgemeester en Wethouders hadden in de mo tivering van hun voorstel onder meer gewezen op de betrekkelijk geringe mogelijkheden voor een lonende bioscoopexploitatie in een kleine plaats bij een hoge vermakelijkheidsbelastingheffing.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 11