28 Schriftelijke operateurscursus Per 11 September j.1. is een nieuwe operateurs- cursus begonnen, welke in zoverre van de voor gaande cursus afwijkt, dat de leerstof in andere vorm zal worden gegroepeerd. Bovendien biedt deze cursus het voordeel, dat daarin de leerstof is verwerkt welke nodig is voor het examen ter ver krijging van het practijkcertificaat. Hierdoor zijn in het vervolg geen twee afzonderlijke cursussen meer nodig. Men kan zich n,.l. door middel van de eerste 30 lessen van de cursus op laatstbedoeld examen voorbereiden en dan desgewenst de stu die voortzetten teneinde na de totale cursus te hebben gevolgd welke evenals voorheen uit 100 lessen zal bestaan deel te nemen aan het examen ter verkrijging van het diploma A of B. Zij, die aan de onderhavige cursus wensen deel te nemen, dienen zich schriftelijk te wenden tot het Secretariaat van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel", Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam-Z, waarna hun vol ledige bijzonderheden inzake het volgen der lessen zullen worden verstrekt. De volgende cursus begint in Januari 1954. Verlaging lesgeld operateurscursus Van het Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" ver nemen wij, dat het heeft besloten met ingang van 1 December 1953 de lesgelden enigszins te verla gen, en wel voor wat de georganiseerde cursisten betreft van ƒ2,tot ƒ1,75 per les en voor de niet-georganiseerde cursisten van 2,50 tot 2,25 per les. Deze prijsverlaging zal ongetwijfeld door de deelnemers aan de schriftelijke cursussen worden toegejuicht, temeer daar hierdoor het tot dusverre gevolgde cursussysteem geen enkele wijziging zal ondergaan. Verpakking Het is niet de eerste keer, dat ons klachten be reiken over de gebrekkige wijze waarop zendin gen films worden verpakt. Men houdt blijkbaar onvoldoende rekening met het gewicht van de filmcopieën en met het overladen, waardoor aan het verpakkingsmateriaal hoge eisen moeten wor den gesteld. Zo hebben wij thans weer bericht gekregen, dat de Provinciale Stoombootdienst in Zeeland beslo ten heeft filmzendingen, die niet behoorlijk ver pakt zijn, niet meer voor vervoer aan te nemen, waardoor speciaal de bioscopen in Zeeuws-Vlaan- deren getroffen worden. Daarom dringen wij er zowel bij de filmverhuur ders als bij de bioscoopexploitanten op aan de no dige zorg aan de verpakking van zendingen films te besteden en er op toe te zien, dat deugdelijk verpakkingsmateriaal wordt gebruikt. UITSLAGEN OPERATEURSEXAMENS. DIPLOMA B Naam: Theater: Plaats: M. G. J. Arentsen City Amsterdam J. A. Böhm Concordia .Bussum J. H. M. Dazert Excelsior Groesbeek M. H. Gelissen Luxor Hoensbroek J. Th. Huybens Luxor Haarlem B. W. Janse Bio-onderneming Arnhem B. Mensinga Luxor Appingedam K. v. d. Putten Lido Leiden J. E. Sanders Keizerskroon Borne DIPLOMA A D. Bakker Victoria Hoorn G. J. Beekers Edison Amsterdam H. Blaauw Groningen P. J. H. Breur City Amersfoort J. v. d. Bruggen Alcazar Helmond W. Donker Palace Hengelo H. J. Franse Rembrandt Eindhoven A. Happe Astoria Dordrecht C. M. Holtackers Parisien Eindhoven H. Jacobs Jr City Den Haag Th. M. Klokgieters Plaza Eindhoven F. Kneepkens Rembrandt Eindhoven F. Kol Rex Hilversum Joh. Kramer Rembrandt Amersfoort J. W. Melching Cinema Palace Enschede P. J. Moen Capitol Den Haag J. v. d. Rest Odeon Den Haag H. C. Rijllart Alhambra Amsterdam L. Steenbakkers City Schijndel C. J. J. Stokman Cineac Den Haag J. Tielrooy Cineac Amsterdam A. Veenstra Scala Utrecht A. J. J. ten Velde Asta Nijmegen P. E. v. d. Weijden City Utrecht D. B. Willemstein Seinpost Den Haag W. Woortman Trianon Leiden PRACTIJKCERTIFICAAT Naam.: J. C H. Aarts H. Albers L. A. Bianchi J. C. M. Bootsman J. W. Brugman G. Dekker P. H. A. v. Dooren L. Duynhouwer W. Faber J. H. Fiselier W. B. Geven E. Glas D. D. Groenheyde A. E. Jansma J. Jogchem P. Koopman F. A. Lamaltre D. Middelburg J. Mollink J. P. A. Monsieurs G. I. G. Paquay H. Pater M. L. I. Pompen J. Th. Smeets M. A. Sprokkelenburg M. Zeelen Theater: Bioscoop Goes Arfi Nova Juliana De Sluis Posthoorn Victoria Nutsgebouw Flevo Rex Harmonie Vergulde Valk Ons Genoegen Flora Casino Odeon Minerva America Astoria Apollo Luxor Mil. dienst Centrum Rembrandt Luxor Royal ,ee Plaats: Hilvarenbeek Amsterdam Bodegraven Volendam Dieren Monnikendam Made Werkendam Emmeloord Losser D'idam Egmond a. Zoetermeer Ter-Apel Hilversum Monster Heemstede Hoek v. Holland Denekamp Kaatsheuvel Reuver Utrecht Kerkdriel Posterholt Lisse Echt

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 29