DE verkiezingen van leden van de Leden raad, gehouden op grond van het gewij zigde artikel 25 van het Algemeen Bondsreglement, vastgesteld in de Jaar vergadering van 15 Juli j.1., hebben tot resultaat gehad, dat de Raad thans als volgt is samengesteld: E. S. Alter (Afd. Filmverhuurders), C. J. Blad (Afd. Amsterdam), S. Barnstijn (Afd. Den Haag), J. van Bentum (Afd. Het Westen), H. S. Boekman, H. P. H. Juten en L. W. R. Meyer (Afd. Filmverhuurders), G. J. Milius (Afd. Het Noorden), J. E. F. de Nijs (Afd. Het Zui den), J. L. Paerl, B. J. Schimmel en J. Weening (Afd. Filmverhuurders), C. M. Westland (Afd. Het Oosten), J. de Wilde (Afd. Filmverhuurders), C. van Willigen (Afd. Rotterdam) en A. F. Wolf f (Afd. Het Centrum). Voorts is qualitate qua voorzitter van de Ledenraad de heer M. P. M. Vermin, en vice-voorzitter de heer C. S, Roem. In deze nieuwe samenstelling is de Ledenraad voor het eerst op 3 November j.1. in vergadering op het Bondsbureau bijeengekomen. Met uitzon-, dering van de heer L. W. R. Meyer, die bericht van verhindering had gezonden, waren alle leden van de Raad aanwezig. Na de opening heeft de Voorzitter, de heer M. P. M. Vermin, eerst aan de orde gesteld de samenstelling van het rooster van aftreden, zoals in artikel 25D van het Alge meen Bondsregelment is voorgeschreven. Door loting werd vastgesteld, dat als lid van de Leden raad in 1954 aan de beurt van aftreden zijn de heren Blad, Van Bentum, Juten, Milius, Paerl, Schimmel, Weening en Van Willigen en in 1955 de heren Alter, Barnstijn, Boekman, Meijer, De Nijs, Westland, De Wilde en Wolff. Hierna is behandeld het hoger beroep van de N.V. Vereenigde Theaters te Heerlen en de Firma Gebrs, Hirschberg te 's-Gravenhage tegen een beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij de straf van boete ten bedrage van 1.000.is op gelegd. Na verhoor van appellanten en ampele beraadslaging werd overgegaan tot stemming met gesloten briefjes, waaraan de Voorzitter en de Vice-Voorzitter ingevolge artikel 29B van het Algemeen Bondsregelment niet deelnamen. Van de 15 uitgebrachte stemmen was er één blanco en waren er 14 voor bevestiging van de beslissing van het Hoofdbestuur. De motivering van dit be sluit is elders in dit nummer opgenomen. Vervolgens kwam aan de orde het hoger beroep ingesteld door de heer J. M. Haenen te Maasbree tegen de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde heer toelating tot het lidmaatschap en inschrijving van een permanente bioscoop-B te Maasbree is geweigerd. Na verhoor van de appel lant en diens adviseur, alsmede van de heer H. van Bergen, exploitant van de Thalia Bioscoop te Baarlo, gemeente Maasbree, heeft de Raad met algemene stemmen besloten de beslissing van het Hoofdbestuur te bevestigen. De tekst van dit be sluit is elders in dit blad afgedrukt. Alsnu deed een der leden een voorstel van orde namelijk om, in afwijking van de volgorde op de agenda, eerst punt 6 van de agenda: het voorstel tot wijziging van de artikelen 10 en 12 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden, en daarna punt 5: het voorstel voor het nieuwe Be- drijfsbesluit inzake de tijdelijke aanvulling van dat Reglement, te behandelen. Bedoeld lid was van mening, dat het voorstel vervat in punt 5 reeds in brede kring besproken is en dat reeds gebleken is, dat daarover in grote lijnen overeenstemming is bereikt. Daarentegen had punt 6 van de agenda niet zo'n grondige voorbereiding gehad, hoewel het voorstel in zake het schrappen van het woord .omzetbelasting" in de definitie van de opbrengst, waarover de filmhuur wordt berekend, van grote betekenis werd geacht. Toen daarna een der andere leden namens de leden-exploitanten verklaarde, dat ook hij het voorstel voorkomende onder punt 6 van de agenda zeer belangrijk vond, verklaarde de voorsteller van de motie van orde, desgevraagd door de Voorzit ter, zich bereid dit voorstel terug te nemen. Aan de orde kwam dus het voorstel van het Hoofdbestuur om vast te stellen een Bedrijfsbe- sluit tot tijdelijke wijziging en aanvulling van het Bedrij f sregelment ter zake ener Aanvulling van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films", Dit voorstel, evenals een voorstel tot wijziging van de artikelen 10 en 12 van het be staande Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden en een voorstel tot het vaststellen van een nieuw Bedrij f sbesluit in zake de Uitvoering der Devie- zenregeling, was reeds op 15 October j.1. met circulaire no. 186 ter kennis van alle leden ge bracht. De voorstellen waren daarna in de afde lingsvergaderingen behandeld en dat had geleid tot het indienen van verschillende amendementen, die hieronder worden gereleveerd. De Afdeling 's-Gravenhage had een amende ment ingediend om in de considerans in de tweede alinea de woorden ,,door het wegvallen van" te laten vervallen en deze alinea te redigeren als volgt: ,,dat, wanneer de deviezenbelemmeringen Vergadering Led enraac i

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 4