15 aanbevelen, doch zulk een aanbeveling moet dooi ten minste vier leden ondersteund worden. Het bestuur is verplicht met vermelding van hei aantal te vervullen plaatsen de leden ten minste één maand voor de jaarlijkse ledenvergadering o^ bij tussentijdse vacatures ten minste veertien da gen voor de buitengewone ledenvergadering, waarin de bestuursverkiezing zal plaats hebben, uit te nodigen namen en woonplaatsen der gewenste candidaten op te geven. Deze namen en woon plaatsen moeten aan het secretariaat schriftelijk en door vijf leden ondertekend worden opgegeven uiterlijk twee weken voor de datum der jaarlijkse ledenvergadering en bij tussentijdse vacatures ten minste één week voor de datum der buitengewone ledenvergadering, waarin de bestuursverkiezincj zal plaats hebben. De verkiezing geschiedt uit de aldus verkregen candidaten. Uit de leden van het afdelingsbestuur worden, eveneens in de jaarlijkse ledenvergadering en bij tussentijdse verkiezing in een buitengewone leden vergadering der afdeling, benoemd de voorzitter, vice-voorzitter, secretaris en penningmeester. De benoeming van de leden van het afdelings bestuur geschiedt voor de tijd van ten hoogste twee jaar, met dien verstande dat elk jaar tegelijk met de aftreding van de helft der leden van de Ledenraad de helft van de leden van het afde lingsbestuur aftreedt volgens een door het Hoofd bestuur te maken rooster. De aftredenden zijn ter stond herbenoembaar, echter met inachtneming van hetgeen in de voorgaande alinea's van dit artikel is bepaald; niettegenstaande hun aftreden volgens rooster blijven zij in functie, zolang geen nieuwe benoeming heeft plaats gehad. Rechtsbevoegdheid Artikel 5 Het afdelingsbestuur is belast en bevoegd, be halve met en tot hetgeen elders in dit reglement of in andere reglementen van de Bond is vermeld, met de uitvoering van de besluiten van de leden vergadering der afdeling en het zal zodanige voor stellen doen aan de ledenvergadering der afdeling als het in het belang van het filmverhuurbedrijr oordeelt: het is van al zijn handelingen verant woording verschuldigd aan de ledenvergadering der afdeling, alles met inachtneming van artikel 22 van dit reglement. Het afdelingsbestuur is speciaal belast met de zorg voor de algemene belangen van het filmver- huurbedrijf. Alle stukken van het afdelingsbestuur uitgaan de worden getekend door de secretaris of dpor een beambte der afdeling voor zover deze laatste daartoe door het afdelingsbestuur bevoegd is ver klaard, Strafmaatregelen van het afdelingsbestuur Artikel 6 Het afdelingsbestuur is gerechtigd om, wanneer door een afdelingslid gehandeld wordt in strijd met de reglementen en besluiten van de Bond voor zover deze op het filmverhuurbedrijf betrekking hebben of met een genomen besluit of uitgevaar digd voorschrift van de ledenvergadering der af deling of de goede naam en faam van het filmver huurbedrijf bij derden schaadt, met inachtneming van artikel 22 van dit reglement aan dat afde lingslid naar gelang der omstandigheden een of meer der na te noemen straffen op te leggen, alles echter niet dan na verhoor of behoorlijke oproe ping van het betrokken afdelingslid in of tot een vergadering van het afdelingsbestuur en behou dens het recht van hoger beroep op de ledenverga dering der afdeling. De straffen tot oplegging waarvan het afde lingsbestuur gerechtigd is zijn: a. waarschuwing; b. boete tot een bedrag van ten hoogste 1500,—. Bovendien kan het afdelingsbestuur tot het Hoofdbestuur het verzoek richten om aan het be treffende lid een der in artikel 15 der Statuten ge noemde straffen op te leggen. Van elke opgelegde straf zal schriftelijk aan het betrokken lid worden kennis gegeven, ongeacht eventuele publicatie daarvan in het Bondsorgaan, wanneer het Hoofdbestuur zulks noodzakelijk acht, indien de straf is opgelegd door het Hoofd- stuur, en anders indien het afdelingsbestuur zulks noodzakelijk acht. Hoger beroep van opgelegde straffen Artikel 7 Hoger beroep op de ledenvergadering der afde ling ener door het afdelingstuur opgelegde straf zal binnen veertien dagen na de verzending der in het vorige artikel bedoelde kennisgeving moeten worden aanhangig gemaakt per aangetekend schrijven aan het afdelingsbestuur. De ledenvergadering der afdeling zal alsdan in hoogste instantie de opgelegde straffen bevesti gen, verminderen of vernietigen. Door ingesteld hoger beroep wordt de verplich ting tot onmiddellijke betaling ener door het afde lingsbestuur opgelegde boete niet opgeschort. Dagelijks afdelingsbestuur Artikel 8 De voorzitter, vice-voorzitter, secretaris en pen ningmeester van het afdelingsbestuur vormen het dagelijks afdelingsbestuur, hetwelk belast en be voegd is, behalve met en tot hetgeen elders in dit reglement staat vermeld, met en tot:

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 16