16 a. de voorbereiding der zaken, welke in de ver gadering van het afdelingsbestuur aan de orde zullen komen; b. de uitvoering der besluiten van het afdelings bestuur. In spoedeisende gevallen is het dagelijks afde lingsbestuur bevoegd zelfstandig op te treden. Het is van zijn handelingen verantwoording verschuldigd aan het afdelingsbestuur. Alle stukken van het dagelijks afdelingsbestuur uitgaande worden getekend door de secretaris of door degeen, die hem vervangt. Afdelingsbestuursvergaderingen Artikel 9 Het afdelingsbestuur en het dagelijks afdelings bestuur vergaderen zo dikwijls de afdelingsvoor zitter dat wenselijk acht, alsmede wanneer ten minste drie leden van het afdelingsbestuur een daartoe strekkend verzoek aan de voorzitter doen. in welk geval de vergadering zal worden uitge schreven binnen zeven dagen na de ontvangst van het verzoek op een termijn van zeven dagen. Tijd en plaats der vergaderingen worden door de voorzitter vastgesteld. Zowel voor het houden ener vergadering van het afdelingsbestuur als van het dagelijks afde lingsbestuur wordt vereist de tegenwoordigheid van ten minste de helft der leden van het betref fend bestuur. Alle besluiten worden genomen met volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemmen. Candidaatstelling voor het Hoofdbestuur Artikel 10 De ledenvergadering is bevoegd voor elke vaca ture van lid-Voorzitter en lid van het Hoofdbe stuur aan de algemene ledenvergadering van de Bond een niet-bindende aanbeveling te doen. waarvan schriftelijk en tijdig, doch len minste acht dagen vóór de dag der benoeming, al of niet gemotiveerd, kennis wordt gegeven aan het Hoofdbestuur en alle leden van de Raad. Ieder lid kan een voorstel voor een aanbeveling doen, doch zulk een voorstel moet door ten minste vier leden ondersteund worden. Deze voorstellen moeten aan het Secretariaat schriftelijk en door vijf leden ondertekend worden opgegeven uiter lijk drie weken voor de datum der jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Bond en bij tussen tijdse vacatures uiterlijk tien dagen voor de datum der buitengewone ledenvergadering van de Bond, waarin de Hoofdbestuursverkiezing zal plaats heb ben. Vergoeding voor de bestuursleden Artikel 11 Alle bestuursbetrekkingen worden kosteloos waargenomen, maar de bestuursleden ontvangen vergoeding voor gemaakte kosten. Gesalarieerde beambten Artikel 12 Het afdelingsbestuur is bevoegd uit kracht van een daartoe strekkend besluit van de ledenverga- dermg der afdeling en na verkregen goedkeuring van het Hoofdbestuur op de voorwaarden der aan stelling, waaronder salaris, opzeggingstermijn, taak en bevoegdheden, gesalarieerde beambten aan te stellen. LEDENVERGADERING DER AFDELING Jaarlijkse ledenvergadering Artikel 13 Jaarlijks vóór of op 15 Februari wordt de jaar lijkse ledenvergadering gehouden, op welke ver gadering: 1. door de secretaris een schriftelijk verslag wordt uitgebracht over de werkzaamheden in het afgelopen jaar, waarvan vóór de vergade ring aan elk der leden één exemplaar wordt toegezonden; 2. door de penningmeester rekening en verant woording wordt gedaan over zijn beheer over het afgelopen jaar en een begroting van ont vangsten en uitgaven over het lopende jaar wordt ingediend; 3. vastgesteld wordt de over het lopende jaar te heffen contributie; 4. voorzien wordt in de vacatures in het afde lingsbestuur; 5. behandeld wordt wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Buitengewone ledenvergaderingen Artikel 14 Buitengewone ledenvergaderingen worden ge houden zo dikwijls als het afdelingsbestuur zulks wenselijk acht of het verzoek daartoe met opgave der te behandelen punten schriftelijk, hetzij door het Hoofdbestuur, hetzij door ten minste zeven le den der afdeling, tot het afdelingsbestuur wordt gericht; in de beide laatste gevallen zal de verga dering worden uitgeschreven binnen veertien da gen na de ontvangst van het verzoek op een ter mijn van zeven dagen.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 17