18 Aan dusdanige besluiten zullen de afdelingsle- den zich bij de uitoefening hunner filmverhuurbe- drijven hebben te houden, ook wanneer die beslui ten bepalingen inhouden, waarbij maatregelen worden voorgeschreven ter zake van de uitoefe ning van de filmverhuurbedrijven der afdelings- leden, waaronder mede die tot beperking in of tijdelijk verbod tot de uitoefening dier bedrijven. Rechtskracht van besluiten der ledenvergadering Artikel 22 Besluiten van de ledenvergadering der afdeling, waarbij aan de leden contributies of andere gelde lijke verplichtingen worden opgelegd, waarbij be sloten wordt tot het aangaan ener verbintenis, welke geldelijke verplichtingen voor de afdeling kan ten gevolge hebben of waarbij voorschriften worden gegeven, waaraan de afdelingsleden zich bij de uitoefening van hun bedrijf hebben te hou den, verkrijgen eerst rechtskracht, nadat veertien dagen zijn verlopen sinds het nemen van het des betreffend besluit en het Hoofdbestuur geen ge bruik gemaakt heeft van zijn in het eerste lid van het volgende artikel omschreven bevoegdheid. Vernietiging van besluiten der ledenvergadering Artikel 23 Het Hoofdbestuur is gerechtigd besluiten van de ledenvergadering der afdeling te vernietigen, mits het van zodanige vernietiging met vermelding van de motivering aan het afdelingsbestuur kennis geeft binnen veertien dagen na de vergadering, waarin het betreffende besluit genomen is. Het afdelingsbestuur is verplicht van zo'n ver- nietigingsbesluit de leden der afdeling in kennis te stellen. Zo nodig regelt het Hoofdbestuur de gevolgen van zodanige vernietiging, doch niet dan na ter zake met het afdelingsbestuur overleg te hebben gepleegd. Met het oog op het in de eerste alinea bepaalde is het afdelingsbestuur verplicht van alle in een ledenvergadering der afdeling genomen besluiten binnen vier dagen schriftelijk kennis te geven aan het Hoofdbestuur. Geldmiddelen Artikel 24 De geldmiddelen, die ter beschikking staan van de afdeling, zijn: a. een jaarlijks van de afdelingsleden te heffen con tributie, tenzij de bijdragen uit de kas van de Bond, waartoe door een algemene ledenverga dering van de Bond wordt besloten, voldoende zijn om daaruit tezamen met de andere geld middelen, die ter beschikking van de afdeling staan, de onkosten der afdeling te bestrijden; wordt een jaarlijkse contributie van de afde lingsleden geheven, dan zullen het bedrag en de maatstaf er van worden vastgesteld door de ledenvergadering der afdeling; b. eventueel krachtens een besluit van de leden vergadering der afdeling van de afdelingsleden te heffen hoofdelijke omslagen, te heffen naar dezelfde maatstaf als de sub a bedoelde afde lingscontributie; c. de door het afdelingsbestuur krachtens artikel 6 van dit reglement op te leggen boeten; d. eventuele bijdragen uit de kas van de Bond, waartoe door een algemene ledenvergadering van de Bond wordt besloten; e. de ingevolge de artikelen 13 en 16 van de Al gemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films te ontvangen bedragen voor somma ties en boycotkosten van de Filmhuurschuld- Commissie; f. vrijwillige bijdragen en andere baten; g. de rente van de hierboven vermelde bedragen, Geldelijk beheer Artikel 25 Het beheer over de in artikel 24 van dit regle ment bedoelde geldmiddelen wordt gevoerd door de penningmeester, die bevoegd is in overleg met het afdelingsbestuur alle maatregelen te nemen tot inning der in het voorgaand artikel sub a, b en c genoemde bedragen; de penningmeester doet in overleg met de overige leden van het dagelijks af delingsbestuur de nodige uitgaven en is verplicht aan ieder dier leden te allen tijde inzage te geven van de kas, de boeken en de justificatoire beschei den. Nadat ingevolge artikel 13 sub 2 van dit regle ment door de penningmeester rekening en verant woording over zijn beheer over het afgelopen jaar is gedaan, zal de penningmeester deze rekening en verantwoording onverwijld inzenden bij de penningmeester van het Hoofdbestuur, die haar toevoegt aan zijn ingevolge artikel 21 der Statu ten af te leggen rekening en verantwoording, waar van zij een onderdeel uitmaakt; de penningmeester der afdeling en het afdelingsbestuur worden eerst gedechargeerd voor hun over het betreffende jaar gehouden beheer door en na de goedkeuring door de algemene ledenvergadering van de Bond van de rekening en verantwoording van de penningmees ter van de Bond. Adressering Artikel 26 Alle voor het afdelingsbestuur of het dagelijks afdelingsbestuur of de Filmhuurschuld-Commissie

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 19