19 of voor een bij enig reglement of besluit van het afdelingsbestuur of van de algemene ledenverga dering ingestelde commissie of ingesteld college van de afdeling bestemde brieven, kennisgevingen, berichten enz. worden geadresseerd aan het secre tariaat van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Wijziging van dit reglement Artikel 27 Voorstellen tot wijzinging van dit reglement, daaronder begrepen die tot opheffing dezer afde ling, kunnen door de afdeling aan de algemene ledenvergadering van de Bond worden voorge legd, nadat deze door de ledenvergadering der afdeling zijn goedgekeurd met een meerderheid van ten minste twee derde der uitgebrachte gel dige stemmen; van dusdanige voorstellen moet ten minste tien dagen voor de dag der ledenvergade ring der afdeling, waarop zij zullen worden behan deld, schriftelijk aan de afdelingsleden kennis worden gegeven. Aldus vastgesteld in de algemene le denvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond d.d. 13 Maart 1933 en gewijzigd bij besluiten van de Leden raad d.d. 29 October 1946 en 23 Maart 1954. Het Hoofdbestuur: M. P. M. VERMIN, Voorzitter JOH. MIEDEMA, Secretaris De Ledenraad: J. G. J. BOSMAN, Secretaris STATISTIEKBESLUIT De Ledenraad van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, OVERWEGENDE: dat de controle van Bondswege op de invoer van films is komen te vervallen als gevolg van het feit, dat de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer aan de leden-filmverhuurders een algemene ver gunning heeft verleend, op grond waarvan zij met ingang van 15 Februari 1954 zijn vrijgesteld van de overlegging van een invoervergunning bij de import van filmcopieën en overig filmmateriaal; dat het uit een oogpunt van algemeen bedrijfs belang noodzakelijk wordt geacht, dat de statisti sche overzichten die werden samengesteld uit de gegevens, die tot dusver geput werden uit de door de leden-verhuurders ingediende aanvragen ter verkrijging van een invoervergunning, ook na ge noemde datum kunnen worden verkregen, en dat deze overzichten volledigheidshalve dienen te worden gecompleteerd met overeenkomstige gege vens van het hier te lande vervaardigde filmma teriaal; dat het, ten einde een hiaat in de statistische gegevens te vermijden, noodzakelijk is onverwijld de nodige voorzieningen te treffen; GELET: op de artikelen 14, 24 en 31 der Statuten; stelt het volgende besluit vast: Artikel 1 A. Elk lid, dat een film in Nederland importeert, dient van iedere invoer van op die film be trekking hebbend materiaal binnen drie dagen na inklaring op het Bondsbureau te depone ren een afschrift van het bij de douane over gelegde „Document voor aangifte ter invoer", alsmede de bijbehorende originele factuur of een gewaarmerkt afschrift daarvan, of een gewaarmerkt afschrift van de waardeverkla ring. B. Op het aangiftedocument of op een daaraan te hechten gewaarmerkte specificatie dienen per film de volgende gegevens te worden vermeld: a. de oorspronkelijke titel; b. het land van herkomst; c. de lengte in meters; d. de aard van het materiaal, onderscheiden naar positief, negatief, lavendelkleurig of soortgelijk materiaal; e. bij kleurenfilms het gebezigde kleurensysteem (Agfacolor, Anscocolor, Eastmancolor, Fer- raniacoior, Gevacolor, Technicolor, enz.); f. het al dan niet op de filmcopieën aangebracht zijn van ondertitels; g. de breedte (35 mm., 16 mm. en 8 mm.); h. het soort der geluidsstrook (fotografisch of magnetisch); i. bij drie-dimensionale, panoramische films of soortgelijke films, die geproduceerd zijn om de indruk of het effect te geven van de derde dimensie, het gebezigde systeem (Cinerama, CinemaScope, Natural Vision, Tri-Opticon, Stereo-Cine enz.). Artikel 2 De leden-filmfabrikanten zijn verplicht van alle door hen aan leden-filmverhuurders afgeleverde films, maandelijks aan het Bondsbureau per film de volgende inlichtingen te verstrekken: a. de oorspronkelijke en de Nederlandse titel; b. het aantal vervaardigde copieën onder opgave van het formaat, waarop deze copieën zijn af gedrukt;

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 20