33 bij een jaarlijkse productie van 180 films: 1 film bij een jaarlijkse productie van meer dan 80 films: 3 films; b. voor korte films bij een jaarlijkse productie van 180 films: 2 korte films bij een jaarlijkse productie van meer dan 80 films: 4 korte films, die tezamen niet langer mogen zijn dan 2400 meter. In uitzonderlijke gevallen kan het orga niserend comité een overschrijding van deze maxima toestaan. Deelnemen kunnen slechts films, die na 31 Maart 1953 zijn vervaardigd en nog niet in Duits land of in bedrijfsvoorstellingen vertoond zijn. Voor Duitse producties is de eerste openbare ver toning te Eerlijn beslissend. Bij de samenstelling van de programma's zal voorrang worden vei leend aan films, die op dit festival haar wereld première beleven. De vertoning van avondvullende films van an dere dan Duitse origine geschiedt in originele ver sie met Duitse ondertitels. Hetzelfde geldt voor korte films voor zover Duitse ondertitels voor het begrijpen van de handeling noodzakelijk zijn. Het organiserend comité kan in uitzonderlijke gevallen de mogelijkheid onderzoeken om ook originele versies zonder Duitse ondertitels of in het Duits nagesynchroniseerde versies ter vertoning toe te laten. De keuze tot deelneming wordt door de betrok ken landen zelf gedaan, maar het verdient aanbe veling dat de aanmelding geschiedt door een neu trale autoriteit of door een fiïmorganisatie van het betrokken land. Bovendien kan het organiserend comité de producent van een in kunstzinnig op zicht bijzonder waardevolle film verzoeken deze film op het festival te vertonen. Films, die kwet send zijn voor de nationale gevoelens van andere landen of in strijd zijn met de algemene doelstellin gen van het festival, kunnen van vertoning wor den uitgesloten. De officiële gedelegeerden van de deelnemende landen wijzen onder leiding van de voorzitter van het organiserend comité de film of de films aan, die het meest beantwoorden aan de idealen van een vrijheidslievende wereld. Bovendien zal met het oog op een marktanalyse door het publiek ge stemd worden over de vraag welke speelfilms het beste bevallen. Aan deze films zal door de Senaat van Berlijn een eervolle vermelding worden toe gekend. De aanmelding tot deelneming moet uiterlijk 1 Mei 1954 door de leiding van het festival zijn ont vangen. Uiterlijk 10 Mei moet aan deze leiding 'Ton vanjDuinhoven als ,,/oop de Vlieger in de film: „RECHTER THOMAS" van de N.V. Nationale Filmproductie Maatschappij worden toegezonden de lijst van de te presenteren films en de volgende bij elke film behorende ge gevens: a. naam en adres van de productiemaatschappij; b. de volledige lijst van de auteurs, regisseurs, medewerkende acteurs enz. (in drievoud); c. een inhoudsopgave van de film in de Duitse taal en in Engelse respectievelijk Franse, Ita liaanse of Spaanse taal (in drievoud), d. drie stellen stills waarbij inbegrepen starfoto's en persfoto's (bij speelfilms); e. vijf aanplakbiljetten (bij speelfilms) en verdere exemplaren voor reclame; c. reclamedrukwerk voor de film (in drievoud): g. een opgave van de juiste lengte van de film in meters; h. de datum van de eerste openbare vertoning van de film; i. het adres waaraan de film na afloop van het festival teruggezonden moet worden. De copie van iedere aangemelde film moet uiter lijk 20 Mei 1954 in handen zijn van de leiding van het festival. Later ontvangen films kunnen geen aanspraak maken op vermelding in het officiële festivalprogramma. Ter vermijding van moeilijk heden moet de afzender onmiddellijk na de ver zending van de films een nauwkeurige opgave van de verzonden films per luchtpost aan het bureau van de festivalleiding doen toekomen onder ver melding van de titels en het aantal filmrollen en onder gelijktijdige mededeling van het tijdstip en de wijze van verzending. Evenzo dient men te werk te gaan bij het verzenden van de vorenver- melde bijlagen

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 34