GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 17 Superscope-lenzen De Gebrs. Joceph en Irving Tuschinski uit Hol lywood hebben een variabel anamorphisch lenzen- systeem ontwikkeld, hetgeen enige tijd geladen in Amerika naar het schijnt met groot succes is ge demonstreerd. Deze variabele lens maakt het mo gelijk anamorphische copieën (dit zijn copieën met gecomprimeerde beelden) te projecteren in beeldverhoudingen van 1 1.55 tot 1 3. Tevens hebben zij een systeem ontwikkeld, waardoor het mogelijk is van standaardnegatieven anamorphische copieën te maken, zodat het niet langer noodzakelijk zal zijn reeds bij de opnamen anamorphische lenzen te gebruiken met alle be zwaren, welke daaraan schijnen te zijn verbonden. De projectielens, die is uitgevoerd als voorzet- apparaat kost in Amerika circa 700,(2 stuks, dat is ongeveer ƒ2651,en heeft het voordeel, dat daarmede practisch alle tot dusverre bestaan de breedbeeldsystemen geprojecteerd kunnen wor den, mits gebruik wordt gemaakt van een copie met anamorphische beelden. Volgens mededelingen van de Gebrs. Tuschins ki zullen twee coorten van anamorphische copieën word'en gemaakt en wel met een beeldverhouding van 1 1.75 en 1 2. Bij proefnemingen is hun Superscopelens uitgevoerd als voorzetapparaat. Het wieltje dient voor het instellen van hel beeldformaat. Pijl en schaal (rechts) geven de verhouding aan. waarop de lens is ingesteld. gebleken, dat 10 tolerantie in het formaat naar beide zijden mogelijk is, zonder dat het publiek daarvan bij de projectie hinder ondervindt. Wij drukken hierbij een foto af van de zoge naamde Tuschinski-lens, uitgevoerd als voorzet apparaat. Met het daarop zichtbare wieltje kan het beeldformaat ingesteld worden en de metalen pijl geeft oo een schaal aan op welke verhouding de lens is ingesteld. Het is op deze wijze mogelijk tijdens de voorstelling het beeld te vergroten of te verkleinen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 17 Maart 1954 gehouden zitting besloten afwijzend te beschikken op een aanvrage als bedoeld in ar tikel 9 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsregle- ment, ingediend door: de N.V. Astra Firn My. te Arnhem tot het gaan exploiteren van een nieuwe permante bioscoop-A in een te verbouwen bovenzaal van de Vereniging De Harmonie te Groningen. In haar op 12 Mei 1954 gehouden zitting heeft de Commissie besloten toestemming te verlenen als voren bedoeld op aanvragen, ingediend door: de heer A. F. Wolff te Utrecht tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A aan het Hereplein te Groningen, zulks onder zekere voorwaarden; de heer B. Haanstra te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak en wel voor de bedrijfstakken d (de productie van teken- en poppenfilms) en e (de productie van films, niet vallende onder a, b, c of d); de Firma Van Ouds de Waterwolf te Badhoe- vedorp tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente biscoop-A aan de Ophelia- laan te Aalsmeer, zulks onder zekere voorwaar den. Bij deze beslissing is in aanmerking genomen, dat aanvraagster met de heer J. v. Bentum is over eengekomen dat de exploitatie Flora Palace te Aalsmeer wordt opgeheven, zodra de nieuwe bio scoop wordt geopend. In deze laatste zitting heeft de Commissie tevens afwijzend beschikt op een aanvrage, ingediend door: de heer A. A. B. M. Wolfs te Vlijmen tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Raamsdonkveer (gemeente Raams- donk). AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap heeft zich aangemeld: de heer B. Haanstra te Amsterdam voor de exploitatie van een filmproductiezaak. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap is toegelaten: Mevrouw de Wed. A. Wijlaars-Van Vijfeyken, Wilhelminaplein 3 te Someren, exploitante van de permanente bioscoop-B Centraal aldaar.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 17