Installatie Gommissies ïlieuwe Zaken 22 Van de 64 Fransen, die de bioscoop bezoeken, gaan er 51 in gezelschap. Een op de acht bezoe kers is vergezeld van een kind. Wat de entreeprijzen betreft acht men Frs. 116 1,25) een normale prijs voor de gemiddelde bioscoop en Frs. 220 (ƒ2,38) een normale prijs voor een premièretheater. 19 zouden er een voordeel in zien als de prijzen lager waren. De kwaliteit van de projectie en van het geluid acht men belangrijker dan de geriefelijkheid van de bioscoopzetels. Drievierde deel van de bezoekers is voorstan der van een pauze. Twee derde vindt deze nor maal, maar naar de mening van een derde deel is zij te lang. Bijna driekwart van de bezoekers koopt versnaperingen. Twee derde deel van de bezoekers keurt de censuur goed. Vier vijfde deel vindt haar nor maal, je zelfs te inschikkelijk. Een zevende deel houdt rekening met de Katholieke morele beoor deling voor zijn kinderen. Parijs wordt bedreigd door oververzadiging. De commerciële publiciteitsmethoden moeten ver nieuwd worden. De concurrenten van de bioscoop zijn: in de zomer de auto, de renbaan en de sporten; in de winter het toneel en het variététheater. de ren baan en de sporten. De televisie schijnt beter te bevallen aan hen die ,,100 keerperjaarnaardebioscoopgaan', dan aan degenen die haar maar wei nig bezoeken. Driekwart van het Franse bioscooppubliek be staan uit v a s t e bezoekers. Een tweede Technicolor laboratorium in Europa Blijkens mededelingen in de vakpers werden de onderhandelingen tussen de Technicolor Motion Picture Corp. en bepaalde Franse filmbelangen over de vestiging van een twee Technicolor labo ratorium in Europa in de laatste week van Mei tot een goed einde gebracht. Dr. Herbert T. Kal mus, Technicolor's president, heeft thans medege deeld, dat er een nieuwe Franse N.V. is gesticht, ,,Société Technicolor" geheten, welke een billioen francs 10.815.000) zal investeren in een in Pa rijs te vestigen laboratorium. Dr. Kalmus gaf te kennen, dat dit Parijse labo ratorium wel niet het laatste zal zijn dat door Technicolor op het Continent wordt opgericht. Hij zeide onder meer dat dit nieuwe project ,,een voortzetting is van de politiek van Technicolor om haar laboratoria over de gehele wereld uit te brei den". Volgens geruchten zou men een derde labora torium in Italië willen vestigen, maar blijkbaar zijn deze plannen nog niet urgent. Het andere, reeds jaren bestaande, Europese Technicolor laboratorium, eigendom van Techni color Ltd., is gevestigd in Engeland. Ten overstaan van het Dagelijks Bestuur zijn de Commissie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken op Dinsdag 8 Juni j.1. door de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, ge- .nstalleerd. Overeenkomstig de artikelen 14 env17 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement werden de voorzitters en de plaatsvervangende voorzitters dezer commissies in hun functies herkozen. De samenstellling van de Commissies is thans als volgt: COMMISSIE BEROEP NIEUWE ZAKEN Mr J. Milius, Utrecht, Voorzitter Mr. B. Bouman, Bloemendaal, Pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanten: W. F. Dubbeldeman, Amsterdam Joh. Miedema, Sneek J. E. F. de Nijs, Breda B. W. G. van Royen, Amsterdam Leden-filmverhuurders: D. J. van Leen, Dordrecht L. L. Lioni, Amsterdam J. L. Paerl, Amsterdam C. S. Roem, 's-Gravenhage Pl.v.v. leden-exploitanten: G. M. Th. Gielisse, 's-Gravenhage M. J. W. Peters, Venlo Pl.v.v. leden-filmverhuurders: L. W. R. Meyer, Amsterdam B. J. Schimmel, Amsterdam H. W. Hagenberg, Secretaris COMMISSIE NIEUWE ZAKEN Mr G. M. Greup, Amsterdam, Voorzitter Mr J. Reinders, Amsterdam, Pl.v.v. Voorzitter Leden-exploitanten: C. J. Blad, Amsterdam G. J. Milius, Hoogezand Leden-filmverhuurders: E. S. Alter, 's-Gravenhage L. Groen, Amsterdam J. van Bentum, Wassenaar, Pl.v.v. lid-exploitant J. Weening, Amsterdam, Pl.v.v. lid-filmverhuurder A. H. Pieterse, Secretaris

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 22