26 vengenoemd aantal jaren als operateur werkzaam is geweest. Het d i p 1 o m a-B geeft de bezitter volledi ge bevoegdheid, dat wil zeggen het recht als eerste operateur op te treden. Dispensatie Zij, die dit jaar uitsluitend examen doen in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoor schriften en daarvoor slagen, kunnen in aanmer king komen voor dispensatie van de verplichting om het operateursdiploma te bezitten tot aan het volgend examen in twee of meer theoretische vak ken, tenzij bijzondere omstandigheden, ter beoor deling van het Bestuur, zich hiertegen verzetten. Dispensatie ten behoeve van eerste operateurs belast met de leiding in de cabine wordt echter niet verleend. Ook kan dispensatie worden ver leend aan hen, die in meer vakken examen doen en slechts voor de vakken practijk en brandveilig heidsvoorschriften slagen. Het vorenstaande betekent dus, dat de houder van een diploma-A die in vier vakken examen heeft gedaan, het volgend jaar na in de resterende twee theoretische vakken met succes te zijn geëxa mineerd, het diploma-B ontvangt, indien hij al thans voldoet aan de gestelde normen met betrek king tot leeftijd en practijkuren. Nogmaals zij er de aandacht op gevestigd, dat iedere operateur, die niet in het bezit is van een vrijstelling, ingevolge de Loonregeling voor het Bioscoopbedrijf het operateursdiploma moet be zitten om als eerste, tweede of derde operateur te kunnen werken. Alleen leerling-operateurs vallen hier buiten, met dien verstande, dat zij gehouden zijn zich door middel van een der schriftelijke cur sussen of anderszins op het operateursexamen voor te bereiden. Practijkcertificaat Er is een bijzondere regeling getroffen voor operateurs, die werkzaam zijn in bioscopen alwaar de normale wekelijkse arbeidstijd minder dan 24 uur bedraagt. Deze operateurs, wier functie als zodanig meestal e-en nevenbetrekking is, kunnen volstaan met het practijkcertificaat. Dit certificaat is uitsluitend geldig in bioscopen als bovenbedoeld. Degenen, die reeds in het bezit zijn van het practijkcertificaat en nu het diploma A of B willen trachten te verwerven, kunnen o p aanvrage worden vrijgesteld van het monde ling examen in de vakken cabinepractijk en brand veiligheidsvoorschriften. Schriftelijk moet dus in deze vakken wel examen worden gedaan. Zij, die reeds eerder aan het examen ter verkrij ging van het diploma A of B hebben deelgenomen en daarbij voor de vakken cabinepractijk en brand veiligheidsvoorschriften tenminste het cijfer 6 heb ben behaald, doch voor de theoretische vakken werden afgewezen, kunnen voor eerstgenoemde vakken op aanvrage vrijstelling verkrijgen en dus in afwijking van hetgeen hierboven is vermeld, onmiddellijk deelnemen aan het examen in twee of meer theoretische vakken. Eventueel gewenste nadere inlichtingen en aan meldingsformulieren worden op aanvrage gaarne door het Secretariaat verstrekt. Daar het herhaaldelijk is voorgekomen, dat de operateurs na afloop van het examen respectieve lijk na de sluiting van de inschrijfdatum verklaar den, dat hun niet bekend was op welke data de examens plaats vonden respectievelijk op welke datum de inschrijving werd gesloten, worden de leden verzocht hun cabinepersoneel van het voren staande in kennis te stellen. Enquête Met de vorige aflevering van dit Orgaan werd de leden een enquêteformulier toegezonden met het verzoek de daarin gevraagde gegevens zo nauwkeurig mogelijk in te vullen en het formulier aan de Technische Commissie te retourneren. Wellicht ten overvloede willen wij er nogmaals op wijzen, dat het met het oog op de voortschrij dende ontwikkeling van de wide-screen projectie van belang is om ook voor ons land een zo nauwkeurig mogelijk overzicht samen te stellen van de mogelijkheden, die in de bestaande zaken aanwezig zijn. Wij verzoeken derhalve de leden, die zulks nog niet mochten hebben gedaan, het enquêteformu lier zo spoedig mogelijk in te vullen en aan de Technische Commissie toe te zenden. Uiteraard zal van de verstrekte gegevens een zeer vertrou welijk gebruik worden gemaakt. Zij dienen name lijk slechts om de Commissie in staat te stellen zich te oriënteren en zo nodig adviezen uit te brengen betreffende de toepassing van grootbeeldsyste- men. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Pag. 2: Hoofdbestuur. Schrappen: ,,C. S. Roem, 's-Gravenha- ge, Vice-Voorzitter 1954". Toevoegen: ,,J. Weening, Amsterdam, Vice-Voorzitter 1957". Jaren van aftreden wijzigen in ,,1957 bij: Joh. Miedema, Sneek, Secretaris M. Desmet, Eindhoven.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 25