te Ede. bioscoop-A in een daartoe te verbouwen gedeelte van het complex Bellevue aan de Marnixstraat 400A-402 aldaar. In haar zitting van 11 Augustus heeft de Com missie Nieuwe Zaken afwijzend beschikt op een aanvrage, ingediend door: de Firma G'ebr. Hirschberg Bioscoop Concern te 's-Gravenhage tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de te verbouwen Schouwburg aan de Pieterstraat te Valkenburg. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap zijn toegelaten op voor waarde dat hiertegen geen gegronde bezwaren worden ingediend, binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie: de N.V. Joop Geesink's Filmproductie „Dolly- wood" te Amsterdam, exploitante van een film productiezaak; de heer J. R. Schoonbeek te 's-Gravenhage, exploitant van het Corso Theater aldaar; de heer J. J. Peeters te Bergen op Zoom, exploi tant van een permanente bioscoop-B in Hotel „De Beurs" te Dinteloord; Mej. M. Wille te Zaltbommel, exploitante van het Luxor Theater aldaar; de Firma Royal Cinema te Maastricht, waarvan firmanten zijn D. J. L. Hardy en L. L. Putzeist, exploitante van de gelijknamige bioscoop aldaar; de heer L. J. Lievenboom te Enschede, exploi tant van bioscoopbedrijf Serlie, gevestigd te En schede. de N.V. Bioscooptheater Varossieau te Almelo, exploitante van de gelijknamige bioscoop aldaar. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Van het lidmaatschap zijn wegens verlies van de vereisten daarvoor vervallen: de heer J. L. Geesink te Amsterdam, voormalig exploitant van een filmproductiezaak aldaar; de heer J. F. Schoon te 's-Gravenhage, voorma lig exploitant van het Corso Theater aldaar; de Firma D. J. L. Hardy en Mevrouw de Wed. L. Putzeist-Stiennon te Maastricht, voormalig exploitante van de Royal Cinema aldaar; de vennootschap onder firma Serlie, te Ensche de, voormalig exploitante van bioscoopexploita ties te Almelo en Enschede; Mevrouw K. Scheygrond-Van Toledo te Nieuw Heivoet, voormalig exploitante van de Tivoli Bio scoop aldaar; de heer Th. Denies Sr. te 's-Gravenhage, voor malig exploitant van het Rembrandt Theater te Posterholt. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aangemeld: de heer D. Moes te Landsmeer, voor de exploi tatie van een nieuw te bouwen permanente bio scoop-A aldaar. de heer M. v. d. Wagt te Nieuw Heivoet voor de exploitatie van de permanente bioscoop-A Ti voli Bioscoop aldaar; de heer Mr. P. A. Meerburg te Amsterdam voor de exploitatie van een permanente bioscoop-A al daar. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN Ln verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de heer J* L, Geesink te Amsterdam, voormalig exploitant van een filmproductiezaak, de heer J, F. Schoon te VGravenhage, voormalig exploitant van het Corso Theater aldaar, wijlen de heer L* J- Wille, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Zaltbcimmel en de heer Th. Denies Sr, te VGravenhage, voormalig exploitant van het Rembrandt Theater te Posterholt, worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op deze voormalige leden binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. DONATEURS Van het donateurschap van de Bond is verval len: Seyffer's Speciaalmeubelfabriek, Maanderweg „Weliswaar is het gewenst, dat een film voor de jeugd ook aangepast is voor de jeugd in de zin van de geestelijk-morele levensopvatting. Maar het is even goed gewenst, dat een film in de zin van de psychomotorische dynamiek aan de jeugd is aan gepast. Daarentegen hoede men zich voor de ongezonde vrees, dat een film schadelijk voor de jeugd zou zijn zonder dat men er doorslaggevende bewijzen voor kan aanvoeren. De jonge mens beleeft tegenwoordig in zijn ouderlijk huis en in de school, meestal even goed zonder schade, nu niet bepaald voor hem „aangepaste situaties". Men zou eigenlijk dikwijls eerder een gezins situatie als „onaanvaardbaar voor de jeugd" moeten verbieden, dan een filmsituatie. De hedendaagse opvoedkundige adviesbureaux occu peren zich dan ook hoofdzakelijk met de opvoeding van ouders." (Dr. Harold Boeger, psychiater en neuroloog, jeugdpsychiater van het medisch-opvoedkundig bureau te Wies- baden. Documentatie Film en Jeugd 5e jaargang no 3/4 1953, p. 4). minimininii minimiiui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiii nmillM

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 10