BELASTING erma 'd ieaen 12 OP Aalten Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten Op 15 April 1954 is in de gemeente Aalten in gevolge van de bij Koninklijk Besluit van 26 Maart 1954 verkregen goedkeuring een nieuwe verordening op de heffing van een vermakelijk- heidsbelasting in werking getreden. Het tarief voor filmvoorstellingen werd van 35 verlaagd tot 25 Van deze belasting zijn onder meer vrijgesteld de filmvoorstellingen, welke uitsluitend een gods dienstig, wetenschappelijk, sociaal of politiek ka rakter dragen, ook wanneer deze als bijkomstig heid met zang of muziek worden opgeluisterd. Het desbetreffende raadsbesluit dateert van 17 December 1953. Alblasserdam Bij besluit van de Raad der gemeente Alblasser dam d.d. 30 Augustus 1954 is de vermakelijk- heidsbelasting op filmvoorstellingen van 30% ver laagd tot 20%. Arnhem De Raad van Arnhem heeft in zijn vergadering van Maandag 8 November j.1. besloten de heffing op gewone filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 25 Op filmvoorstellingen, tijdens welke mu ziek door middel van een bioscooporgel ten gehore wordt gebracht en waarbij tevens een variété- programma wordt uitgevoerd en/of een orkest van ten minste drie leden optreedt, wordt 20 ge heven. Het percentage voor voorstellingen, waarin films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bio scoopwet woxden vertoond, bleef gehandhaafd op 20, hoewel Burgemeester en Wethouders hadden voorgesteld dit eveneens op 25 te brengen. Met dit besluit heeft Arnhem zich, als vierde, geschaard in de rij van de grotere gemeenten, die getoond hebben begrip te hebben voor een van de moeilijkste aspecten van de filmexploitatie, name lijk het op peil brengen en houden van de film- programmering. Coevorden Ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goed keuring is in de gemeente Coevorden met ingang van 12 October j.1. de vermakelkheidsbelasting van 35 tot 25 verlaagd voor voorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal tot een gezamenlijke lengte van 500 m wordt ver toond. Voorstellingen, waarin uitsluitend films worden vertoond, gekeurd als bedoeld in artikel 1, 2e lid, sub 2 der Bioscoopwet, zijn van belasting vrijge steld. Dokkum In zijn vergadering, gehouden op Donderdag 26 Augustus 1954, heeft de Raad van de gemeente Dokkum besloten de vermakelijkheidsbelasting op gewone filmvoorstellingen van 35% te verlagen tot 25%, terwijl het tarief voor filmvoorstellingen, welke een cultureel karakter dragen, wordt ver minderd van 20% tot 15%. Ter toelichting van hun overeenkomstig voor stel hebben Burgemeester en Wethouders er op gewezen, dat de heffing in 1948 op aandrang van de toenmalige Minister van Binnenlandse Zaken was verhoogd, maar dat de huidige bewindhebber van dit Ministerie bij circulaire d.d- 20 Februari 1954 naar aanleiding van een door de Regering naar de rentabiliteit van het bioscoopbedrijf inge steld onderzoek heeft medegedeeld, dat de over wegingen, welke indertijd hebben geleid tot een onderscheid in de belasting, thans niet meer gel den. Met het oog hierop heeft het College gemeend een voorstel tot verlaging te moeten doen. Driebergen De Raad van de gemeente Driebergen-Rijsen- burg heeft in zijn op Vrijdag 20 Augustus 1954 gehouden vergadering overeenkomstig het voor stel van Burgemeester en Wethouders besloten de belasting op filmvoorstellingen van 25% te verla gen tot 20%. Ter motivering van hun voorstel hebben Bur gemeester en Wethouders zich beroepen op de circulaire d.d. 20 Februari 1954 van de Minister van Binnenlandse Zaken. Zodra de Koninklijke goedkeuring zal zijn ver kregen, zal de verordening worden geacht met terugwerkende kracht op 1 Juni 1954 in werking te zijn getreden. V,

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 12