JDe lieer e\ tvinsb ddevd insöergen c/en 14 Het tarief voor voorstellingen, waarin naast an dere films Nederlands journaal en/of films, als be doeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, bedraagt thans 25%. Film voorstellingen, welke een bijzondere waarde heb gen op godsdienstig, zedelijk of maatschappelijk- cultureel gebied, worden slechts met 15% belast. De gewijzigde verordening treedt in werking op de dag, volgende op die, waarop het bericht van het verkrijgen der Koninklijke goedkeuring zal zijn ontvangen. Vlijmen Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Vlijmen in zijn op Vrijdag 3 September 1954 ge houden vergadering besloten de vermakelijkheids- belasting op voorstellingen, waarbij naast de hoofdfilm ten minste 500 meter journaal wordt gedraaid, met directe ingang van 20% te verlagen tot 10%. In hun voorstel hebben Burgemeester en Wet houders te kennen gegeven, dat de overwegingen, welke de Minister van Binnenlandse Zaken blij kens diens circulaire d.d. 20 Februari 1954 hebben geleid tot een mitigering van zijn standpunt ten aanzien van bioscoopvoorstellingen huns inziens in nog sterkere mate gelden voor het enige in deze gemeente gevestigde bioscoopbedrijf. Zeist Overeenkomstig een desbetreffend voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Zeist in zijn vergadering van Maan dag 8 November j.1. besloten de vermakelijkheids- belasting op filmvoorstellingen van 35 te verla gen tot 25 Filmvoorstellingen, die een uitsluitend cultureel of opvoedend karakter dragen, zullen worden be last met een percentage van 20. In hun voorstel aan de Raad hebben Burge meester en Wethouders te kennen gegeven, dat de conclusie, welke de Regering naar aanleiding van het naar de rentabiliteit van het bioscoopbedrijf ingestelde onderzoek heeft getrokken, evenzeer geldt voor de in de gemeente Zeist gevestigde bio scopen, aangezien ook daar het bioscoopbezoek aanzienlijk is gedaald, terwijl de kosten in niet on belangrijke mate zijn gestegen. ZUIDELI1KE NAKEURING Het Bestuur van de Vereniging van Neder landse Gemeenten voor Gemeenschappelijke Film keuring op Katholieke Grondslag heeft medege deeld, dat de gemeente Someren met ingang van 21 September j.1. als gewoon lid tot deze vereni ging is toegetreden. Het zilveren jubileum van het Passage Theater te 's-Gravenhage, dat op 26 October j.1. met een zeer druk bezochte receptie in Hotel Central is gevierd, is tevens aanleiding geworden tot een grootse huldiging van de 87-jarige heer S. Kins- bergen, die tegelijkertijd zijn 25-jarig directeur schap van het jubilerende theater herdacht. Onder de velen, die gekomen waren om de heer Kinsbergen de hand te drukken, bevonden zich onder meer Dr. J. Hulsker, Hoofd van de Afdeling Kunsten van het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, Mr. F. M. A. Schokking, burgemeester van 's-Gravenhage, de heer J. van Zwijndregt, Wethouder van Onderwijs, en de heer Th. M. Dresmé, Wethouder van Financiën dezer gemeente, de heer Joh. Miedema, Secretaris van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, tal van vertegenwoordigers uit de kringen van het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf en vele anderen. Bij deze gelegenheid heeft Dr. Hulsker namens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen medegedeeld, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft de heer Kinsbergen te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en hem onder grote bijval het ereteken op de borst gespeld. In een hartelijke toespraak heeft de heer Miedema, die bij ontstentenis van de Bondsvoor zitter, de heer M. P. M. Vermin, het Hoofdbestuur vertegenwoordigde, de jonge" ridder de geluk wensen van dit College overgebracht en hem, spre kende als Voorzitter van de Stichting Bio-Vacan- tie-oord, dank gezegd voor de vele diensten, die hij als lid van het Stichtingsbestuur welke functie de heer Kinsbergen thans heeft neergelegd aan de zaak van het misdeelde kind heeft be wezen. De heer Miedema werd door onderschei den sprekers gevolgd, die op hun beurt de jubi laris hulde brachten, daarbij soms oude herinne ringen oproepende uit diens veelbewogen loop baan. Wij wensen de heer Kinsbergen van harte geluk met deze eervolle onderscheiding, welke hem ten deel is gevallen. Moge hem nog vele gelukkige ja ren gschonken worden.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 14