36 Inzonderheid dankte hij ook de heer A. F. Wolff. die het Camera Theater, en de heer S. Barnstijn, die het Scala Theater, ter beschikking hebben wil len stellen, alsmede de filmverhuurkantoren Ac tueel Film N.V., J. Arthur Rank Film Maatschap pij N.V., N.V. Europa Film, N.V. Filmverhuur kantoor Nova, N.V. Polygoon en N.V. Profilti en N.V. Standaardfilms, alsook de N.V. Bataaf- sche Petroleum Maatschappij, voor de films welke zij ter vertoning hadden afgestaan. Dit slotwoord werd met een hartelijk applaus onderstreept. In de avonduren werden in het Camera Theater enige belangwekkende films vertoond, welke door de filmcriticus, de heer A. van Domburg, werden ingeleid. Het programma omvatte: Vieren maar!" van Herman van der Horst, „Holland a la carte" van Polygoon/Profilti, „Ontstaan en vergaan", welke door Bert Haanstra voor de Koninklijke Shell groep werd vervaardigd, en ,,The Kidnap pers" van Leacock. Op Zaterdagmorgen werd in het Scala Theater, onder grote belangstelling van de deelnemers, nog de film ,,Magia Verde" („Macoumba") vertoond, waarmede deze eerste filmstudieweek beëindigd was. 1) Een bespreking van Dr. Peters' dissertatie: ,,De taal van de film" is, te vinden in aflevering 160 van dit Orgaan, pag. 12—14; Red. 2) Dat de in Nederland algemeen gangbare opvatting, dat de vaste kern der bioscoopbezoekers weinig of bijna geen boeken zou lezen een opvatting welke blijkbaar is ge baseerd op het verdichtsel van het zogenaamde passieve karakter van het filmamusement diametraal staat tegen over de werkelijkheid, is bij herhaling door wetenschappelijke onderzoekingen bewezen. Onder meer Prof. Dr. P. F. Lazars- feld, directeur van het Bureau of Applied Social Research van de Columbia Universiteit te New York, die op dit gebied statistisch materiaal heeft verzameld, concludeert in zijn stu die: „T he Communications behavior of the average American" onder meer: ,,Boekenlezers zijn veelal personen, die veelvuldig de bioscoop bezoeken, en, omgekeerd, gaan mensen, die in het geheel niet of weinig lezen, ook veelal niet naar de bioscoop" (Mass Comuni- cations, pag. 389401, University of Illinois Press, 1949.); Red. I „Als arts begroet ik de film als een geneesmiddel 1 voor psychomotorisch onrustige kinderen, die anders 1 door de dokter met middeltjes en psychotherapie be- 1 handeld moesten worden. Als jeugdpsychiater begroet 1 ik de film als een der prikkelmiddelen, die de huidige 1 tijd moest aanwenden tot ontwikkeling van geestelijke en lichamelijk-biologische processen. Verder is de film een bruikbaar genees- en sociaal- I paedagogisch middel bij de hedendaagse armoede aan geschikte andere middelen om de gevaarlopende en in haar algemene ontwikkeling achtergebleven jeugd te I helpen." 1 (Dr. Harold Boeger, psychiater en neuroloog, jeugdpsychiater van het medisch-opvoedkundig bureau te Wies- baden. Documentatie Film en Jeugd 5e jaargang no 3/4 1953, p. 4). WIJZIGING NAAM- EN ADRESLIJST (Opgave nr. 6) Pag. 2: Ledenraad. Schrappen: C. S. Roem, 's-Gravenhage. Toevoegen: J. Weening, Amsterdam, Vice-Voorzitter) Pag. 3. Vervolg Ledenraad. Jaren van aftreden bij H. P. H. Juten, J. L. Paerl en B. J. Schimmil wijzigen in „1956". Schrappen: J. Weening 1954. Toevoegen K. F. Wijsmulier 1956. Pag. 5: Afd. Het Centrum. De bestuursfunctie van J. v. Willigen Jr., Badhoevedorp wijzigen in „pen ningmeester". Pag. 7: De Bondsarbitrage-Colleges zijn thans als volgt samengesteld: Raad van Beroep. C. S. Roem, Voorzitter. R. Uges Jr., Pl.v.v. Voorzitter, Ie Kamer M. Desmet, Eindhoven C. H. de Lange, Alkmaar leden-exploitanten L. L. Lioni, Amsterdam E. J. Verschueren, Haarlem leden-filmverhuurders 2e Kamer B. W. G. van Royen, Amsterdam. Joh. Miedema, Sneek leden-exploitanten D. J. van Leen, Dordrecht J, L. Paerl, Amsterdam leden-filmverhuurders Commissie van Geschillen. C. van Willigen, Voorzitter J. Weening, pl.v.v. Voorzitter Ie Kamer A. F. Wolff, Utrecht, lid-exploitant C. v. d. Wilden, Haarlem, lid-filmverhuurder 2e Kamer H. J. de Vries, Groningen, lid-exploitant J. de Wilde, Amsterdam, lid-filmverhuurder 3e Kamer J. v. d. Horst, Amsterdam, lid-exploitant L. W. R. Meyer, Amsterdam, lid-filmverhuurder Pag. 13: Aalsmeer, Flora. CoTr.-adres wijzigen in ,,Postbox 16, Wassenaar". Dit geldt tevens voor pag. 64, Wasse naar. IIIMMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllHIIIllill lllllllllnlIIIIMIIllMIIIIUIlllMII IIIHI11MIIIIIIUII fin,minimumimmuuniiiimimmiminimumimimiiiimiï

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 35