worden voldaan die het welslagen ervan bevor deren, van harte toe te juichen. Tenslotte hebben tal van instanties, die met de verschillende facetten van de film van doen hebben, door een adhaesie- betuiging aan de Burgemeester van Arnhem ge toond grote belangstelling voor deze filmmani- festatie te hebben. Het is een gelukkige coïncidentie, dat een zoda nig tijdstip is gekozen, dat hierdoor op alleszins waardige wijze het feit kan worden herdacht, dat de Gebroeders Lumière 60 jaar geleden de cinema- tograaf hebben uitgevonden, waardoor zij voor de huidige bioscopie de grondslag hebben gelegd. Gedurende één week in het nieuwe jaar zullen dus Arnhem en de film nauw met elkaar verbon den zijn. Dit is een prettige gedachte voor allen, die met de film te maken hebben, omdat Arnhem een interessante stad is, waar het goed toeven is temidden van een heerlijke omgeving, en voor Arnhem, omdat zij door de komst van de film uit onderscheidene landen en het te verwachten be zoek de lenzen op zich gericht en haar naam wijd buiten haar grenzen geprojecteerd zal zien. De keuze van Arnhem is, daar twijfelt niemand aan, verantwoord door de ligging, de betekenis en de mogelijkheden van deze stad en door de accen tuering van de filmactiviteit en de filmbelangstel- ling in het Oosten van ons land. Het hoofdprogramma zal ongetwijfeld moeten bestaan uit een aantal grote premières uit de film- producerende landen, en wel van films, die vol doende typerend zijn voor het huidige filmniveau in het betrokken land en vooral attractief voor zulk een bijzondere openbare vertoning. Telkens zal gelegenheid te over zijn om alle geïnteresseerden wat nader in kennis te brengen met de nationale filmprestaties. Er zal een uitste kende gelegenheid worden geboden voor een film historische terugblik, en om een inzicht te geven in de stand van zaken met betrekking tot de jeugd film, de productie van korte films, de journaals, de vervaardiging van reclame- en instructiefilms etc. De Nederlandsche Bioscoop-Bond zal een drie daags congres voor zijn leden ter plaatse organise ren. Bovendien hebben ook andere instanties op filmgebied plannen om Arnhem als plaats voor haar bijeenkomsten uit te kiezen. Het is uiteraard kort dag. Van de organisatoren zal zeer veel worden gevraagd om met de beperkte middelen, die beschikbaar zijn gesteld en de be perkte mogelijkheden, waarmede men op filmge bied in ons land blijkbaar altijd moet manoeuvre ren, een aanvaardbaar resultaat te bereiken. Nochtans hebben wij vertrouwen in dit plan, dat het zijne ertoe kan bijdragen om de betekenis van de film in het midden van de belangstelling te plaatsen. Deze zomer allen op naar Arnhem! Het blok met de. spoelkop, de hartslag van de boortoren. Vil de film: „DE VERKENNINGSBORING" van Bert Haanstra.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 4